امکانات جدید iOS 11.4 برای پشتیبان گیری از پیام‌ها

iOS 11.4
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

در آپدیت جدید iOS این امکان به کاربر داده شده تا پیام‌های خود را همانند عکس و ویدیو و دیگر اسناد بر روی iCloud ذخیره کند. این امکان، می‌تواند کمک فراوانی برای کسانی که از دستگاه‌های اپل استفاده می‌کنند، باشد.

با اینکه انتظارها طولانی شد اما اپل در نهایت در جدیدترین و شاید آخرین آپدیت iOS 11.4 قابلیت پشتیبانی iCloud از پیام‌ها را عرضه کرد. وجود این پشتیبانی حدود یک سال پیش در مراسم WWDC 2017 اعلام شده بود و به صورت متناوب در نمونه‌های بتای آپدیت‌های اپل مشاهده می‌شد؛ اما در هر نسخه اصلی و عمومی، دوباره حذف می‌شد. با این حال در آستانه WWDC 2018 این امکان به صورت رسمی، برای همه کاربران اپل در دسترس قرار گرفته است.

iOS 11.4

پشتیبانی از پیام‌ها پیچیده‌تر از یک امکان برای آپلود پیام‌ها است. شما می‌توانید در پشتیبان گیری iCloud کارهای زیادی انجام دهید ازجمله:

امکان ذخیره‌سازی همه پیام‌ها چه به صورت متنی و چه iMessage بر روی iCloud وجود دارد. این کار به شما اجازه می‌دهد که پیام‌های خودتان را در همه دستگاه‌هایتان همگام‌سازی کنید.

امکان حذف یک پیام از همه دستگاه‌ها به شما داده شده است. دیگر لازم نیست یک پیام خاص را، روی هرکدام از دستگاه‌هایتان پیدا کنید و آن را پاک کنید، کافی است که iCloud از پیام‌های شما پشتیبانی کند تا با پاک کردن پیام در یک دستگاه، به صورت خودکار در همگام‌سازی مشابه پیام در دیگر دستگاه‌ها هم حذف شود.

به شما فضای بیشتری در حافظه دستگاهتان بخشیده است. با استفاده از iCloud می‌توانید همه پیام‌های خودتان را بر روی فضای مجازی و اینترنت داشته باشید و آن‌ها را از روی دستگاه خودتان پاک کنید. در این صورت فضای آزاد زیادتری برای کارهای خودتان خواهید داشت. این پشتیبانی بیش از همه دارندگان دستگاه‌های 16 گیگابایتی را خوشحال کرده است.

پشتیبان گیری در iCloud برای پیام‌ها از الگوی جدید پیروی می‌کند. الگوی جدیدی که برای پشتیبان گیری به کار رفته است، به این صورت است که برخلاف پشتیبان و بک آپ گیری‌های قبلی، لازم نیست همه پیام‌ها دوباره روی حافظه ابری پردازش شوند. در پردازش جدید فقط پیام‌هایی که تا به حال پشتیبان گیری نشده‌اند، دوباره به صورت فایل‌ها کوچک به پشتیبان اولیه اضافه می‌شود.

می‌توانید پیام‌های خودتان را از دستگاه قبلی به فعلی انتقال دهید. زمانی که ایفون قدیمی خودتان را سابقاً می‌خواستید عوض کنید باید با همه پیام‌های خودتان خداحافظی می‌کردید اما حالا می‌توانید پیام‌های خودتان را به روی فضای ابری بارگذاری کرده و در دستگاه جدیدتان دوباره بازیابی کنید.

مزایای دیگری هم می‌توانیم برای این سرویس جدید نام ببریم اما در کل اگر بخواهیم جمع‌بندی از آن داشته باشیم، به دو ویژگی بارز آن می‌توانیم اشاره‌کنیم، پشتیبان گیری از پیام‌ها و جلوگیری از دست رفتن پیام‌های قبلی و همچنین کاهش فضای اشغال شده توسط داده‌های مربوط به پیام‌ها در دستگاه‌های اپلی.

برای فعال‌سازی این امکان جدید به قسمت تنظیمات (Settings app) دستگاه خودتان بروید، وارد صفحه Apple ID شوید، در قسمت iCloud گزینه مربوط به فعال‌سازی Messages را روشن کنید. همه این کارها را بعد از به‌روزرسانی دستگاه خودتان به iOS 11.4 انجام دهید (مسلماً در نسخه‌های قبلی وجود ندارد). اگر شما گزینه‌های امنیتی را فعال کرده باشید از شما سؤالات مخصوص Apple ID پرسیده خواهد شد در غیراینصورت به پشتیبان گیری از پیام‌ها برای شما با این کار فعال می‌شود.

iOS 11.4

برای لپ‌تاپ‌های مک می‌توانید به قسمت عملکرد (Preferences) بروید، در کادر مربوط به Messages in iCloud، پشتیبان گیری را فعال کنید. با این کار همه دستگاه‌های شما به وسیله فضای ابری یا iCloud اپل به یکدیگر متصل خواهد شد.

iOS 11.4

در عمل، زمانی که می‌خواهید از پیام‌های خودتان پشتیبان گیری کنید، مقداری از فضای ذخیره‌ای که اپل در iCloud در اختیار شما گذاشته است، کم خواهد شد؛ اما این مقدار ممکن است گاهی بیشتر از تصورات شما باشد. برای پیام‌هایی که دارای محتوای ویدیو و عکس باشند معمولاً این مقدار زیادتر است. معمولاً عکس و ویدیو در iMessage وجود دارد. کاربران ایرانی نباید نگران کمبود فضای iCloud باشند. شاید اپل در آینده فکری برای ایجاد توازن در ذخیره‌سازی اطلاعات به وجود آورد. فعلاً انتخاب با شماست که در پنج گیگابایت iCloud خودتان چه چیزهایی داشته باشید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها