تصاویر بهترین خودروهای جهان از نگاه وان پلاس 6

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بوگاتی شیرون و رولز رویس داون دو نمونه از بهترین خودروهای جهان هستند. در ادامه قرار است تصاویری از این دو ابرخودروی قدرتمند با ظاهری جنگجویانه را به تماشا بنشینیم که با دوربین وان پلاس 6 ثبت شده‌اند.

همه ما دیگر با وان پلاس 6 و ویژگی‌های جالب آن آشنا هستیم. این گوشی هوشمند توانسته بهترین امتیازات را به لطف ظاهر زیبا، دوربین دوگانه، پردازنده قوی و همچنین قیمت مقرون به صرفه در بررسی‌های مختلف کسب کند. یکی از بهترین ویژگی‌های این نسخه از وان پلاس دوربین دوگانه آن است که برای مشتاقان ثبت تصاویر با گوشی‌های هوشمند انتخابی مناسب را رقم خواهد زد. وان پلاس 6 نیز در ثبت تصاویر پرتره عملکرد فوق‌العاده‌ای دارد. حال اندرو هویل Andrew Hoyel از سایت Cnet خواسته که دوربین این گوشی هوشمند را در عکاسی خودرو نیز تست کند. این تصمیم منجر به ثبت تصاویر زیبایی شد که می‌توانید با ما همراه باشید و در ادامه به تماشای آن‌ها بنشینید و همچنین با نحوه عکسبرداری از آن‌ها آشنا شوید.

همچنین بخوانید :

دو خودرو سوژه عکاسی دوربین وان پلاس 6 بودند. یکی بوگاتی شیرون فرانسوی، سریع‌ترین خودروی جهان و آن دیگری رولز رویس داون مجلل انگلیسی بود. ماجراجوی سایت Cnet توانسته در ادامه به خوبی توضیح دهد که چگونه تنها با استفاده از دوربین گوشی هوشمند و ویرایش اندک تصاویر با برنامه‌های گوشی وان پلاس 6 چنین تصاویر خیره‌کننده‌ای را ثبت کرده است.

خب اولین سوژه عکسبرداری خودروی رولز رویس داون بود که قرار شد تصاویر در جنوب غربی زادگاهش یعنی در منطقه کارناوال ثبت شود. گام اول پیدا کردن مکان و موقعیت مناسبی برای قرارگیری خودرو جهت عکاسی بود. که در نهایت بعد از تست چند موقعیت مختلف ساحل کورنیش انتخاب شد و خودرو در نقطه‌ای که در تصویر مشاهده می‌کنید، قرار گرفت. همان‌طور که می‌بینید خودروی ولز رویس داون با زیبایی هر چه تمام‌تر قسمتی از نمای دریا را پوشانده است. از طرف دیگر گفتنی است که هوا یاری کرد و آن روز هوا آفتابی و زیبا بود. هر چند در تصویر ابرهای ملایم هم در آسمان مشاهده می‌شود اما آن‌ها توانستند به زیبایی منظره تصویر را تکمیل کنند.

عکاسی با دوربین وان پلاس 6

برای ثبت این تصویر معرکه از نمای کلاسیک سه چهارم استفاده شد که این نما اجازه می‌داد تمام قسمت‌های جلو، اطراف خودرو و همچنین چرخ‌ها به خوبی در تصویر ثبت شوند. همچنین برای اینکه نمایی از دریا نیز در تصویر مشخص باشد عکاس تصویر را به صورت ایستاده به طوری که گوشی تا نزدیکی‌های سر او بالا بود، ثبت کرد. این ترفند باعث شد زاویه درستی برای ثبت همه عناصر این خودروی زیبا ایجاد شود.

عکاسی دوربین وان پلاس

حالا زمان آن بود که از عناصر داخل خودرو نیز تصاویری گرفته شود. برای نمایش این جزئیات تصاویر باید از بالا ثبت می‌شد. خب اندرو دوربین را بالای سرش گرفت تا نمای فوق‌العاده‌ای از عناصر داخل ماشین مانند فرمان، صندلی‌ها و سایر تجهیزات به دست آید. نتیجه معرکه بود.

همچنین فرصتی ایجاد شد تا تصویری طبیعی نیز از لوگوی خودرو در کاپوت جلو ثبت شود. در واقع در این نقطه است که تحت تأثیر این دوربین دوگانه فوق‌العاده قرار می‌گیریم و برای این موهبت باید از وان پلاس متشکر باشیم. چراکه دوربین توانست توازن خوبی بین آسمان، نورخورشید و سایه‌های اطراف خودرو ایجاد نماید و این یعنی یک نتیجه عالی در عکاسی.

گام بعدی عکسبرداری وان پلاس 6 ، از بوگاتی شیرون فرانسوی بود. عکاسی از این ابر خودرو اندکی آمادگی بیشتری نیاز داشت. چراکه قرار بود عکسی از ماشین در حال حرکت گرفته شود؛ و این درحالی بود که عکاس در ماشین دیگری با لباسی ایمن تصمیم گرفت به عکاسی بپردازد. بله تصویر به خوبی ثبت شد و این یعنی وان پلاس 6 به اندازه بوگاتی شیرون می‌تواند عملکرد سریعی داشته باشد. جالب است بدانید که در ثبت چنین تصاویری بهتر است از شاتر سرعت پایین استفاده شود. این تکنیک اجازه خواهد داد تصاویری روشن و واضح‌تر را ثبت کنیم. در ادامه با ترفند عکاس برای استفاده از این تکنیک آشنا خواهیم شد.

وان پلاس 6

معمولا در عکاسی دیجیتال دیافراگم باز عمق میدان کمی را در عکس ایجاد می‌کند در حالی که اگر دریچه دیافراگم بسته باشد عمق میدان افزایش می‌یابد که این‌ها با کمک امکانات دوربین دیجیتال قابل تنظیم هستند. در اینجا نیز برای عکاسی از سوپر خودروی بوگاتی نیاز بود تا از دیافراگم بسته استفاده شود اما چنین امکانی در گوشی‌های موبایل وجود ندارد. در عوض عکاس از ورقی با تراکم بسیار ضعیف استفاده کرد. درواقع عملکرد این ورق مانند عملکرد عینک آفتابی بود که جلوی نور اضافی را می‌گرفت و نور را کم می‌کرد. وقتی که اطراف لنز گوشی وان پلاس 6 با این برگه پوشانده شد عکاس قادر بود تا از شاتر سرعت پایین که به حالت دستی ایجاد شده بود، بهره‌مند باشد. درواقع او با اندکی خلاقیت توانست با تنظیمات دستی از امکانات یک دوربین دیجیتال  استفاده کند و همان‌طور که در ادامه خواهیم دید شاهد عملکرد خوبی نیز باشد.

بعد از انجام این تنظیمات موردنیاز نوبت به عکاسی فرا رسید. عکاس برای گرفتن این عکس (تصویر بوگاتی شیرون در بالا) بسیار تلاش کرد تا دوربین موبایل را در حالت پایدار و در وضعیتی قرار دهد که جاده محو دیده شود ولی خودرو در مرکز دوربین باشد.

عکاسی از بوگاتی شیرون با وان پلاس 6

بعد از ثبت موفقیت‌آمیز تصویر بوگاتی شیریون در حال حرکت در نهایت قرار شد که تصویری از بوگاتی شیرون پارک شده ثبت شود. برای این کار، چنین تصویر پس زمینه زیبایی که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید در دل جنگل انتخاب شد. در نهایت برای گرفتن چنین عکسی که مشاهده می‌کنید باید از نمای سربالا (Low-Angle Shot) استفاده می‌شد. نتیجه عکسی قابل تحسین با نمایی از بدنه خوش تراش سیاه رنگ و جنگجوی بوگاتی شیرون فرانسوی بود.

خب اما عکاسی در اینجا تمام نشد تصاویر نیاز به اندکی ادیت داشتند. برای ادیت نیز عکاس از امکانات دو برنامه Adobe Lightroom CC  و Snapsee در گوشی وان پلاس 6 استفاده کرد. برای عکس بوگاتی بهتر بود از دیدی سینمایی استفاده می‌شد که زیبایی واقعی و هنرمندانه را به تصاویر بدهد. همان‌طور که می‌بینید رنگ سبز تصویر ثبت شده اندکی تغییر داده شد و رنگی با توناژ زرد جایگزین آن گردید. بعد از آن نیز ادیت با اندکی سایه و هایلات ادامه پیدا کرد. همچنین عکاس ویرایش تصاویر را در نرم‌افزار Snapsee مطابق سلیقه خود ادامه داد و نتیجه نهایی چیزی شد که شما می‌توانید در ادامه و در تصویر سمت راستی ببینید و عکس‌های قبل و بعد از ویرایش را نیز با هم مقایسه کنید.

تصاویر ثبت شده با وان پلاس 6 قبل و بعد ویرایش

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022