فیلم Star Wars 9 حالا یک اسم موقت جالب دارد

جنگ ستارگان 9
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

به گزارش همان سایتی که اسم موقت قسمت هشتم مجموعه Star Wars را فاش کرده بود، نام موقت Star Wars 9 نیز مشخص شده است. کارگردان قسمت نهم جی جی آبرامز است و فیلمبرداری این فیلم ماه آینده آغاز خواهد شد.

حول و حوش زمان شروع پروسه ساخت فیلم Star Wars: Episode IX (جنگ ستارگان: قسمت نهم)، این فیلم عنوان کاری (Working Title) یا همان نام موقت جدیدی پیدا کرده است. با اینکه باورش سخت است اما کمپانی فیلم‌سازی لوکاس‌ فیلم (Lucasfilm)، تاکنون تقریبا ساخت پنج فیلم از مجموعه جدید Star Wars را تکمیل کرده است. هم‌اکنون که فیلم Solo: A Star Wars Story (سولو: یک داستان جنگ ستارگانی)، بر روی پرده بزرگ در حال اکران است، فقط ساخت آخرین فیلم سه‌گانه آخر مجموعه جنگ ستارگان، یعنی Star Wars 9 باقی مانده است، که فیلمبرداری آن نیز تا یک ماه دیگر، زیر نظر جی جی آبرامز (J. J. Abrams – کارگردان قسمت هفتم و بعدی مجموعه جنگ ستارگان) شروع خواهد شد تا پروسه ساخت این فیلم تا زمان اکران آن در ماه دسامبر سال 2019 (آذر ماه سال ۹۸) تکمیل شود. ترکیب شدن میل شدید کمپانی لوکاس‌ فیلم برای پنهان کردن همه چیز و رازآلود بودن شخصیت آبرامز، به این معناست که آگاه شدن از جزئیات فیلمنامه برای علاقه‌مندان کنجکاو بسیار دشوار خواهد بود، اما این موضوع باعث نمی شود که طرفداران این مجموعه در مورد داستان آن حدس‌هایی نزنند و تئوری‌هایی نبافند.

 

jj-abrams
جی‌. جی. آبرامز

با توجه به اینکه عناوین فیلم‌های سری Star Wars، مستقیما به محوریت داستان اشاره دارند و بخش بزرگی از داستان را لو می‌ دهند (بعنوان مثال فیلم قبلی این مجموعه The Last Jedi یا «آخرین جدای» نام داشت که به لوک اسکای‌واکر می‌پرداخت)، دانستن عنوان قسمت نهم مجموعه Star Wars بسیاری از سوالات هواداران را جواب خواهد داد. به همین علت، کمپانی لوکاس‌فیلم اسم قسمت نهم این مجموعه را تا مدتی (احتمالا تا اوایل سال آینده میلادی) آشکار نخواهد کرد و در طول این مدت عنوان دیگری را برای پروژه ساخت این فیلم، انتخاب کرده است.

طبق گزارش سایت Fantha Tracks (همان سایتی که اسم موقت فیلم‌ قبلی مجموعه Star Wars را فاش کرد)، قسمت نهم این مجموعه هم‌اکنون با عنوان trIXie شناخته می شود. پیشتر، اسم موقت این فیلم «الماس سیاه» بود که این عنوان با نام کمپانی سازنده فیلم یعنی U.K.’s Carbonado Industries مرتبط می‌شد. در حال حاضر هیچکس معنای trIXie را نمی‌داند؛ فقط می‌دانیم که در این ترکیب حروف، عدد 9 رومی (IX) حضور دارد. باید اشاره داشته باشیم که اسم موقت قسمت هفتم این مجموعه یعنی The Force Awakens (که مانند قسمت نهم، آبرامز کارگردانی‌اش را بر عهده داشت) AVCO بود و این عنوان مربوط به سالن سینمایی بود که آبرامز اولین فیلم مجموعه جنگ ستارگان یعنی A New Hope را در آن تماشا کرد، بنابراین می‌ توان انتظار داشت که اسم موقت قسمت نهم Star Wars نیز ربطی به تجربیات شخصی آبرامز داشته باشد.

 

Star Wars VII: The Force Awakens
Star Wars VII: The Force Awakens

همچنین برخی از اسامی موقت فیلم‌های پیشین سری Star Wars، پیوندهای زیرکانه‌ای با سیر داستانی فیلم داشته اند. بعنوان مثال، عنوان Los Alamos که مربوط به فیلم Star Wars: Rouge One بود، نام مکانی در داستان است که در آن مکان بمب اتمی ساخته شده بود. همچنین عنوان Space Bear (خرس فضایی) مربوط به فیلم The Last Jedi، به خواب زمستانی لوک اسکای‌واکر در انزوا بر روی سیاره Ahch-To اشاره داشت. هنوز زود است که بخواهیم تصمیم بگیریم که آیا عنوان trIXie اهمیت چشمگیری دارد یا خیر، اما یکی از نکات جالب راجع به این نام موقت این است که کلمه Trixie به معنای «آورنده شادی» است. از آنجایی که فرنچایز Star Wars، بعنوان یک محصول سرگرم کننده برای تمام سنین و تمام قومیت‌ها شناخته شده، عنوان trIXie ممکن است شیوه کمپانی لوکاس‌فیلم برای بیان این موضوع باشد که قسمت نهم مجموعه Star Wars، برای تماشاگران سراسر جهان شادی خواهد آورد و بطور شایسته‌ای حماسه اسکای‌واکر را پایان خواهد داد.

اگر حدس ما درست باشد، پروژه ساخت این فیلم، پروژه‌ای شاد و خوشایند خواهد بود. همچنین با توجه به بحث‌های داغی که حول موضوع بیدار شدن آخرین جدای صورت گرفته، این حدس می تواند یک حدس منطقی باشد. مجموعه فیلم‌های Star Wars در حال حاضر در نقطه‌ی زمانی جالبی قرار دارند، مخصوصا پس از آن‌که فیلم سولو (Solo: A Star Wars Story)، در زمینه فروش در روز «یادبود» (یکی از تعطیلات رسمی کشور ایالات متحده که مصادف با روزهای افتتاحیه‌ این فیلم بود) بسیار کمتر از انتظارات سازندگان عمل کرد.

قسمت هفتم مجموعه جنگ ستارگان، The Force Awakens نام داشت و کارگردان آن همین جی جی آبرامز بود که در سال 2015 اکران شد. این فیلم از نظر بسیاری از طرفداران و منتقدان، مجموعه جنگ ستارگان را دوباره به روزهای اوج خود نزدیک کرد. بنابراین شاید آبرامز دوباره بتواند از جادوی خود استفاده کند تا تمام طرفداران این فیلم را به سالن‌های اکران بکشاند و پیش از آنکه کمپانی لوکاس‌فیلم این مجموعه را وارد دوران جدیدی کند، این فیلم را به نقطه عطفی برای مجموعه تبدیل سازد.

 

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 27 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.4 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.7 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 15 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400