گوگل در معرض جریمه‌ای دیگر از سوی اروپا قرار گرفت

گوگل
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

یک سال بعد از آن که اروپا حدود سه میلیارد دلار گوگل را جریمه کرد، حالا بار دیگر و این بار به خاطر اندروید می خواهد جریمه دیگری را برای این شرکت در نظر بگیرد.

حدود یک سال قبل، گوگل به خاطر سوءاستفاده در تسلط بیش از اندازه موتور جستجویش از سوی اتحادیه اروپا جریمه ای سنگین را دریافت کرد. اتحادیه اروپا تصمیم گرفت به خاطر تخطی از قوانین، این شرکت را 2.7 میلیارد دلار جریمه کند. این عدد بیش از دو برابر جریمه ای بود که چندین سال قبل، اینتل دریافت کرده بود.

به مناسبت اولین سالگرد آن جریمه، حالا اتحادیه اروپا تصمیم گرفته چند میلیارد دلار دیگر، این کمپانی فعال در حوزه اینترنت را جریمه کند و این بار دلیلش می تواند مشخص تر باشد، چرا که موضوع این جریمه اندروید است.

گوگل

اتحادیه اروپا، تنها فعالیت های مرتبط با جستجوی گوگل در این منطقه را بررسی نمی کند، بلکه همچنین نگاهی هم به اندروید دارد. بر اساس اعلام فایننشیال تایمز و به نقل از نیویورک تایمز، گوگل احتمالا با جریمه ای دیگر از سوی اروپا روبرو خواهد شد. کمیسیون اروپا می تواند جریمه ای معادل 10 درصد از حجم معاملات کمپانی آلفابت را که شرکت مادر گوگل به حساب می آید، برای جریمه در نظر بگیرد که این عدد چیزی حدود 11 میلیارد دلار می شود. اما بعید است که مارگارت وستیگر، رئیس سازمان آنتی تراست اتحادیه اروپا به دنبال بیشترین میزان جریمه باشد.

وستیگر گفته که این کمیسیون قرار است طی هفته های آینده نتایج منفی یافته های خود را اعلام نماید و در این مورد عدد دقیقی را به عنوان جریمه ذکر نکرده است. مضاف بر این جریمه سرسام آور که احتمالا گوگل نمی تواند کاملا از زیر بار آن شانه خالی کند، این شرکت ممکن است تغییراتی را در رابطه با کسب و کار اندروید خود صورت دهد.

چیزی که بیشتر حالت نمادین دارد آن است که اندروید به خودی خود درآمد کسب نمی کند، بلکه سازندگان گوشی به صورت رایگان از سیستم عامل این شرکت (اندروید) استفاده می کنند. با این وجود، سازندگان گوشی باید از محصولات گوگل استفاده کنند و جایگاه ویژه‌ای در محصولات خود به آنها بدهند یا حداقل این امر در گذشته تاکنون که به این ترتیب بوده است.

این همان روشی است که گوگل فضای موبایل های کاربران را اشغال می کند و این امر مرتبط با سهم بازار است. چرا که این شرکت از این طریق جستجو و تبلیغات کسب می کند و اندروید نیز از همین روش درآمد به دست می آورد.

جریمه قبلی راه و روش کارهای گوگل را در رابطه با جستجو مختل نمی کرد، اما این بار در مورد اندروید مسئله فرق می کند. گوگل همین حالا هم یک شکست بزرگ را در روسیه تجربه کرده، جایی که موافقت کرد تا سازندگان گوشی های هوشمند در روسیه خدمات انتخابی خود را روی گوشی های اندروید به کار بگیرند که این خدمات شامل موتورهای جستجوی جایگزین نیز می شود. البته جریمه روسیه در نهایت بسیار سبک تر بود، چرا که حدود 8 میلیون دلار برای گوگل آب خورد.

 

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 54.6 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.2 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 15 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 12 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 11 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 9 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 7 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 3 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401