سری سامسونگ گلکسی S9 پرفروش‌ترین گوشی‌های دنیا در ماه آوریل

 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

سامسونگ نتوانست صدرنشینی سیب بزرگ را در رتبه‌بندی پرفروش‌ترین گوشی‌های دنیا تحمل کند و با دو گوشی پرچم‌دارش، تاج‌ و تخت را از آیفون 10 پس گرفت و اکنون سامسونگ گلکسی S9 پلاس و S9 در رده‌های اول و دوم هستند.

همچنین بخوانید :

سامسونگ در سه‌ماهه اول سال 2018 از اپل در فروختن گوشی‌های هوشمند عقب افتاده بود. هرچند در طول همان ماه‌ها هم نسبت به عرضه زودهنگام گلکسی S9، گوشی پرچم‌دارش فروش خوبی داشت؛ اما آیفون 10 توانست برای مدت اندکی صدر جدول فروش گوشی‌های هوشمند را تصاحب کند. بر اساس تحقیقات انجام شده توسط شرکت ارزیابی بازار و اقتصاد دنیای گوشی‌های هوشمند کانترپوینت (Counterpoint)، هم اکنون سری سامسونگ گلکسی S9 پرفروش‌ترین گوشی جهان است.

با هل دادن پرچم‌دار شرکت اپل، هم اکنون دو گوشی پرچم‌دار شرکت سامسونگ گلکسی S9 پلاس و گلکسی S9 در رتبه‌های اول و دوم قرار گرفته‌اند. هر چند که رقابت در بین این دو گوشی، چندان مهم نیست و آمار فروش آن‌ها تقریباً یکسان است. هر کدام از این دو گوشی توانسته‌اند 2.6 درصد از کل بازار فروش گوشی‌های هوشمند دنیا را به لطف افزایش فروش در بازارهای منطقه آسیا و اقیانوسیه و همچنین فروش در امریکای شمالی به دست آورند. این دو گوشی، تنها عضوهای سامسونگ در میان ده گوشی پرفروش دنیا نیستند. سامسونگ گلکسی S8 که محصول اواخر سال گذشته است نیز در میان ده عضو پرفروش گوشی‌های هوشمند قرار گرفته است. تحلیل گران کاهش قیمت ناگهانی گوشی با عرضه نسل جدید و امکانات نرم‌افزاری هم گام با گوشی گلکسی S9 را عامل فروش بالای آن می‌دانند.

گلکسی S9

 

بعد از سامسونگ و دو برادران گلکسی S9، آیفون‌های اپل با از دست دادن تاج بازارهای فروش گوشی‌های هوشمند در رده سوم قرار گرفته‌اند. در حقیقت سه گوشی هوشمند آیفون 10، آیفون 8 پلاس و آیفون 8 به ترتیب در رتبه‌های سوم تا پنجم قرار گرفته‌اند. دو گوشی اول اپل هر دو با آمار مشابه، 2.3 درصد و آیفون 8، یک درصد کمتر از آن دو، از بازارهای فروش گوشی‌های هوشمند سهم کسب کرده‌اند. علاوه بر این سه محصول، آیفون 6s و آیفون 7 نیز در رده‌های 7 و 9 قرار دارند. این دو گوشی هم با ورود همتایان پیشرفته‌تر کاهش قیمت داشته و توانسته‌اند تاکنون، در میان دیگر گوشی‌های پیشتاز در فروش، قرار بگیرند؛ اما در میان اپل و سامسونگ، هیچ خبری از هواوی وجود ندارد. شیائومی توانسته خودش را بالا بکشد. گوشی شیائومی ردمی 5A در رده ششم و شیائومی ردمی 5 پلاس به همراه نوت 5 سامسونگ مشترکا رتبه هشتم را کسب کرده‌اند. شیائومی این دو رتبه در میان بزرگان تولیدکننده گوشی‌های هوشمند دنیا را مدیون بازارهای هند و چین است.

پرفروش ترین گوشی

برآورد شده که گوشی‌های اپل در ماه‌های آینده کمی جابجایی در رتبه‌های پایین‌دستی و میان دستی به وجود آورند، اما بر اساس آنچه که همیشه تجربه شده، با گذشت سن گوشی‌ها، فروش آن‌ها کاهش می‌یابد. دو گوشی هوشمند سامسونگ باید جایگاه خودشان را تا تابستان و عرضه نوت 9 حفظ کنند تا در اسرع وقت تاج پادشاهی بازارهای جهانی را تقدیم همتای جدید خودشان کنند. بر اساس پارامترهای زیادی که در فروش گوشی‌های شیائومی وجود دارد، آمار فروش گوشی‌های این شرکت در آینده بهبود پیدا خواهد کرد و شاید شرکت چینی هواوی که همیشه دوست داشته جایگاهی همانند دیگر شرکت‌های تولیدکننده گوشی‌های هوشمند داشته باشد، بتواند با محصولات جدیدش در آینده‌ای نزدیک وارد این رتبه‌بندی شود.

کلام آخر

برای اخبار بیشتر از دنیای فناوری با پلازا همراه بمانید، شما همچنین می‌توانید در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 23.3 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 21.1 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 20.3 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.3 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 13.9 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400