طراحان اکسپریا سونی در مورد دوربین، نسبت ابعاد و صفحه نمایش می گویند

 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

طراحان گوشی‌های اکسپریا سونی را می‌توان از محتاط‌ترین مهندسان دنیا حساب کرد. هرچند این احتیاط در تولید و طراحی گوشی‌ها گاهی می‌تواند خوب باشد و گاهی می‌تواند باعث نابودی یک محصول در نخستین روز عرضه شود.

سونی به تازگی مصاحبه‌ای اختصاصی با طراحان گوشی‌های اکسپریا منتشر کرده است که با بررسی گفته‌های آن‌ها می‌توان به نکات جالبی دست پیدا کرد. طراحان اکسپریا علاوه بر دغدغه تکامل طراحی به تغییر در طراحی نیز فکر می‌کنند. آن‌ها روند بازار و طراحی دیگر گوشی‌های هوشمند را رصد کرده و علاقه‌مند هستند که بتوانند گوشی‌های اکسپریا جدید را بر اساس الگوهای روز و با تغییرات اساسی طراحی کنند.

در همین مورد می‌توان به گوشی سونی اکسپریا XZ2 پرمیوم (Sony Xperia XZ2 Premium) اشاره کرد که دقیقا روی لبه بازار قرار گرفته است و هر لحظه امکان دارد به پایین بلغزد. تنها تار مویی که این گوشی با آن خودش را در دور مسابقه فروش گوشی‌های هوشمند نگه داشته است، وجود ویژگی ضبط ویدیوهای HDR برای استفاده از امکانات صفحه‌نمایش 4K HDR خواهد بود. جالب این است که مدل اصلی سونی اکسپریا XZ پرمیوم می‌توانست ویدیوهایی باکیفیت HDR ضبط کند اما چیپست آن نمی‌توانست پردازش‌های لازم برای استفاده از آن را انجام دهد.

سونی

تیم طراحی سونی در کنار ایجاد تعادل بین پیشرفت و نوآوری سعی کرده که ویژگی‌هایی بر اساس کیفیت و جذابیت کاربری تولید کند. برای مثال فیلمبرداری 4K مربوط به قسمت کیفیت کار و استفاده از ویژگی‌هایی همانند تصویربرداری آهسته مربوط به قسمت جذابیت و سرگرمی می‌شود.

این شرکت در حال بررسی طراحی‌هایی بر اساس دوربین دوگانه است اما تاکنون بیشتر تولیدات آن دارای یک دوربین با سنسوری بزرگ‌تر بوده که در اغلب موارد سونی تلاش کرده است، کیفیت سنسورهای پردازشگر تصویر مخصوص خود (BIONZ) را بهبود بخشد. اولین گوشی که در سری اکسپریا دارای دوربین دوگانه است، مدل XZ2 پرمیوم بود. دو سنسور که یکی رنگی و دیگری سیاه و سفید است روی این گوشی قرار دارد. همچنین لنز های این دوربین‌ها، با بیشترین ISO برای عکاسی در شب می‌توانند تصاویری با حداکثر ISO 51,200 ثبت کنند. این مقدار نوردهی برای عکاسی در شب کافی است.

سونی

برگردیم به بحث صفحه‌نمایش سری اکسپریا. نظر متفاوتی برای هر یک از اندازه و نسبت ابعاد گوشی‌های تولید شده در بازار دارد. بر اساس نظر طراحان اکسپریا، نسبت ابعاد 18:9 می‌تواند برای گوشی‌هایی که کاربرد ارتباطی دارند مناسب باشد و نسبت ابعاد 16:9 می‌تواند برای پخش کردن محتوای رسانه‌ای بهترین پاسخگویی را داشته باشد.

سونی در مقابل روند کورکورانه و تندی که بسیاری از شرکت‌ها در مورد حذف بریدگی بالای نمایشگرها برداشته اند، کمی محتاط‌تر عمل میکند. این شرکت همیشه دوست داشته است که طراحی فوق‌العاده و ارگونومی زیبایی به وجود اورد و برای رسیدن به این هدف با حذف کردن بریدگی بالای نمایشگر، باید به فکر جایگزینی فناوری‌های جدید برای دوربین، حسگر و اسپیکرها باشد.

کلام آخر

سونی در گوشی‌های اخیر خود تلاش کرده است تا بتواند لبه‌های افقی را نازک‌تر کند اما هیچ تلاشی برای لبه‌های عمودی گوشی‌هایش انجام نداده است. در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401