Immediate Spike

10 برتر: جذاب ترین مردان در دنیای بازی های ویدیویی

جذاب ترین مردان
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در فهرست ده برتر این هفته مروری خواهیم داشت بر 10 مرد جذاب بازی‌ های ویدیویی و شخصیت‌هایی که از لحاظ ظاهری یا رفتاری جذاب هستند را با هم بررسی می‌کنیم.

این که در بازی‌ های ویدیوی چه کسی را کنترل می‌کنیم از پیدایش نخستین بازی‌ها همیشه برایمان مهم بود. زمانی که در کنسول آتاری Pitfall بازی می‌کردیم، برایمان شکل و شمایل قهرمانی که هرگز ندیدیمش اهمیت داشت، حتی با این که تنها از چند تا پیکسل ساخته شده بود و از یک نقاشی کودکانه هم ساده‌تر به نظر می‌رسید. در بازی Street of Rage، بر سر انتخاب «اکسل» همیشه دعوا می‌کردیم، چون با آن موهای طلاییش از بقیه خوشتیپ‌تر بود (البته ضعیف‌تر از بقیه هم بود)؛ در این میان یک سری منحرف هم پیدا می‌شدند که به همین گرافیک پیکسلی رحم نداشتند و ترجیح می‌دادند از ادا اطوار زنانه «بلیز» لذت ببرند تا این که شخصیت تحت کنترل‌شان مرد باشد. کمی که عناوین نقش‌آفرینی همه‌گیر شدند، این فرصت نصیب بازیکنان شد که پروتاگونیست بازی را باب میل خودشان خلق کنند.

همچنین بخوانید :

با وجود بازی‌هایی که دست‌تان را برای شخصی‌سازی باز می‌گذارند، باز هم قهرمانانی که هویت‌شان توسط سازندگان خلق می‌شوند، چیز دیگری هستند. در کنار پیشرفت صنعت بازی‌سازی و تبدیل یک صورت بدون دماغ و دهان به مجموعه‌ای از احساسات انسانی، با شخصیت‌هایی روبرو شدیم که هویتشان بخشی از خاطراتمان را شکل دادند و گاهاً با تیپ و قیافه‌های مختلف الگوی ظاهری‌مان شدند. کلی زن و مرد خوش‌قیافه و خوش‌هیکل با استایل رفتاری گوناگون به دنیای تخیلی‌مان وارد شده و اسم‌شان را ورد زبان‌مان کردند. سازندگان غالباً سعی داشتند، شخصیت‌هایی خلق کنند که چه از لحاظ رفتاری و چه از لحاظ ظاهری برای مخاطبان جذاب و گیرا باشد. در این بین کالبد‌های زیبا اما توخالی زیادی ساخته شدند که اکنون حتی اسم بازی‌شان را به خاطر نداریم، اما بودند چهره‌هایی که علاوه بر صورت جذاب‌شان به خاطر سیرتی کاریزماتیک در حافظه طولانی مدت‌مان جا خوش کرده‌اند.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

10 مرد جذاب بازی‌های ویدئویی

در 10 برتر این هفته بی‌خیال اکشن، هیجان، داستان، گیم‌پلی یا از این قبیل موارد شدیم و مروری خواهیم داشت بر جذاب‌ترین مردان بازی‌های ویدیویی (سراغ زنان که عمراً نمی‌شود رفت!) لازم به ذکر است حضور در این فهرست فقط بر اساس زیبایی ظاهری نبوده و ممکن است گولاخ مردانی را ببینید که علی‌رغم صورتی خشمگین جذابیت خاصی در شخصیت‌شان دارند و در عین زشتی، زیبا به نظر می‌رسند. زیاد معطل‌تان نمی‌کنم، این شما و این 10 مرد جذاب بازی‌های ویدیویی.

 

10- مک تاویش

10 مرد جذاب بازی‌های ویدیویی

وقتی حرف از Call of Duty می‌شود، اولین کسی که به خاطر می‌آوریم بدون شک «کاپیتان پرایس» است. این شخصیت کاریزماتیک پس از سه گانه Modern Warfare تبدیل به سمبل این شوتر اول شخص شد. پرایس مرد است؛ قبول! کاریزماتیک است؛ آن هم قبول! اما مگر «سوپ مک تاویش» چیزی غیر از این‌ها است؟ همه فداکاری‌ها و شجاعت‌هایی که پرایس از خود بروز داده، از شاگردش مک تاویش هم بار‌ها شاهد بودیم. با این تفاوت که مک تاویش خوشتیپ هم هست. وقتی اولین بار Call of Duty 4: Modern Warfare را بازی می‌کردم خبر نداشتم شخصیتی که کنترلش می‌کنم این قدر جذاب است. بازی اول‌شخص بود و در مناطق جنگی هم که آینه پیدا نمی‌شود. در Modern Warfare 2 بود که تازه فهمیدم موی خروسی و دور سفید، با کمی ته‌ریش هم می‌تواند جذاب باشد. مک تاویش نماد واقعی یک سرباز است. هر موقع ندای وظیفه او را فرا خواند نه نگفت؛ از دشمن نمی‌ترسید؛ تا آخرین نفس جنگید و جانش را برای هم سنگرش فدا کرد. شاید همین مردانگی‌اش است که چهره زخمی‌اش را جذاب‌تر نشان می‌دهد. آخر مگر چند نفر را می‌شناسید که بتوانند با چاقو کسی را هدشات کنند؟

 

9- اتزیو آدیتوره

10 مرد جذاب بازی‌های ویدیویی

یک ایتالیایی رنسانسی به تمام معنا! گذشته تاریک و تلخ، خودش عاملی برای جذابیت یک شخصیت است، چه برسد که طرف خوشتیپ هم باشد. «اتزیو» نه‌تنها یک شمشیرباز قهار است بلکه با آن لهجه بامزه ایتالیایی و زبان تند و تیزش دل هر کور و کچلی را می‌برد. سری Assassins Creed پروتاگونیست زیاد داشته و شاید کلی شخصیت‌ زیباتر از اتزیو هم وجود داشته باشند، اما بدون شک هیچ یک از لحاظ گیرایی به گرد پای او هم نمی‌رسند. وقتی سه شماره از فرنچایز به یک شخصیت اختصاص داده می‌شود، مطمئناً دلیل موجهی برایش وجود دارد. با افزایش سن اتزیو در هر قسمت بر جذابیت‌اش هم افزوده شد. اتزیو در Revelation علاوه بر صورت تکیده و جاافتاده‌ترش تبدیل به یک مرد و استاد واقعی شده است. کمتر حرف می‌زند، سنجیده‌تر عمل می‌کند و از همه بهتر، ریش هم دارد. اتزیو را غیر از فهرست 10 مرد جذاب بازی‌های ویدیویی مطمئناً در فهرست‌های دیگر نیز مشاهده خواهید کرد، از بس که این شخصیت همه چیز تمام است.

 

8- دانته

10 مرد جذاب بازی‌های ویدیویی

اول از همه یادآور شوم که «دانته‌» ریبوت شده مطمئناً پتانسیل قرارگیری در فهرست 10 مرد جذاب بازی‌های ویدیویی را دارد. خودم هم قبول دارم که شخصیتش شبیه جوانک‌های یک‌لاقبایی است که دوزار هم پول ته جیبشان ندارند و دخترهای تینیجر کشته مرد‌ه‌شان می‌شوند؛ اما خدایی اگر کمی سر و ریخت آدمیزاد بگیرد، قیافه‌اش بدک هم نیست. به هر حال مد نظر ما دانته مو سفید و جاپونی است. انصافاً این ژاپنی‌ها بلدند که چطور مرد خوشتیپ بسازند (در ادامه فهرست بازم شخصیت جاپونی داریم.) این دورگه نیمه‌شیطان، نیمه‌فرشته ثابت کرده که آدم خوشتیپ در هر سنی، هر تیپی بزند و هر لباسی که بپوشد باز هم خوشتیپ است، تازه پا به سن که می‌گذارد خوشتیپ‌تر هم می‌شود. شخصیت‌های زن سری در عین نفرت از غرور و شوخی‌های زننده دانته نمی‌توانند در مقابل جذابیت سحرآمیزش مقاومت کنند. تصور می‌کنم که حتی خود تیم سازنده هم متوجه شد که مخلوق‌شان چقدر جذاب است و به همین جهت در Dante Awakening او را لخت و فقط با یک اورکت روانه بازی کرده‌اند که سیکس پکش ملت را به غش و ضعف بیاندازد.

 

7- شاهزاده

10 مرد جذاب بازی‌های ویدیویی

ما ایرانی‌ها از خوش‌‌تیپ‌ترین آدم‌های جهانیم، هیچ شکی هم در آن نیست. نیم‌نگاهی به همین تیم ملی فوتبال‌مان داشته باشید که پر شده از جوان‌های خوش‌قیافه و ورزشکار! هالیوود هم هر چقدر دلش می‌خواهد 300 و 400 و فیلم‌های خزعبل و دروغ بسازد، واقعیت را که نمی‌توان کتمان کرد. خدا پدر و مادر یوبی‌سافت را بیامرزد که حداقل انصاف را زیر پا نگذاشت و یک چهره زیبا از قوم آریایی به دنیا نمایش داد. بازی Prince of Persia حول یک شخصیت فلکلور ایرانی به اسم «شاهزاده» جریان دارد. همین که جیک جیلنهال را به عنوان بازیگر نقش پرنس در فیلم اقتباسی بازی انتخاب کرده‌اند، گواهی بر جذابیت این پروتاگونیست است. بر اساس همان قانون نانوشته که مردها با افزایش سن خوش‌تیپ‌تر می‌شوند پرنس Warrior Within از پرنس اول به مراتب جذاب‌تر است. هر نسخه از شاهزاده را می‌توانیم در 10 مرد جذاب بازی‌های ویدیویی قرار دهیم، اما به شخصه چهره یک مرد خسته و زخم خورده را بیشتر می‌پسندم، اما من کی باشم؟ خانم‌ها باید بگویند یک مرد جذاب است یا خیر (والا، فردا برایمان حرف در می‌آورند!)

 

6- مارکوس فینیکس

10 مرد جذاب بازی‌های ویدیویی

«مرد که گریه نمی‌کنه.» تقریباً همه اطرافیان نزدیک این نره‌غول صورت‌زخمی کشته می‌شوند، اما حتی لحظه‌ای درد پشت چهره‌اش را بروز نمی‌دهد تا نکند یک موقع شخصیت مردانه‌اش زیر سوال برود و روح پولادینش ترک بردارد. «مارکوس» به راحتی از دو نبرد خونین با لوکاست‌ها جان سالم به در برد و به قدری عزم راسخ داشته که توانست پس از چندین سال حبس در زندان همچنان بدن عضلانیش را حفظ کند و در  اوج آمادگی همان پا از زندان به جنگ لوکاست‌ها برود. او برای تیم و دوستانش جان می‌دهد [خط اسپویل!] و اگر می‌توانست زمان را به عقب بازگرداند مطمئناً خودش به جای «دام» پشت ماشین حمل مواد منفجره می‌نشست و در یک حرکت انتحاری به دل لشکر لوکاست‌ها هجوم می‌برد. مارکوس با چهره زمخت و صدای خشن‌اش مطمئناً از آن دست مردهایی نیست که خانم‌ها جذبش شوند و همان لحظه بگویند «عجیجم!»، اما اگر گیمر باشید می‌دانید که چقدر مرد است. همین مردانگیش بود که ما را گرفتار سری Gears of War و اسمش را در 10 مرد جذاب بازی‌های ویدیویی ثبت کرد.

 

5- جوئل

10 مرد جذاب بازی‌های ویدیویی

وقتی حرف از مردانگی می‌شود، امکان ندارد که یاد «جوئل» نیافتیم. جذابیت هیو جکمن را با صدای گرم تروی بیکر و کمی هم چاشنی جرج کلونی ترکیب کنید تا شماره پنجم 10 مرد جذاب بازی‌های ویدیویی جور شود. معلوم نیست چه سری در مردهای رنج دیده وجود دارد که این قدر جذابشان می‌کند. جوئل در روزهای آغازین پساآخرالزمانی دختر کوچکش را همراه با تکه‌ای از روحش از دست می‌دهد. پس از آشناییش با «الی» مسئولیتی پدرگونه‌ای نسبت به او حس می‌کند و روح گمشده‌اش را رفته رفته باز می‌یابد. او علاوه بر شخصیت مردانه‌ای که دارد یک زامبی‌‌کش و جنگجویی واقعی است که در دنیایی پر از آشوب به یک تکیه‌گاه محکم برای الی تبدیل می‌شود. اگر قرار بود فهرستی از 10 پدر برتر داشته باشیم، شک نکنید باز هم جوئل را بین پنج‌تای بالا قرار می‌دادیم. آخر این ته‌ریش چیست که عالم همه دیوانه اوست؟

 

4- لئون اس کندی

10 مرد جذاب بازی‌های ویدیویی

خب خیلی از مردی و مردانگی حرف زدیم. هر چه باشد فهرست 10 مرد جذاب بازی‌های ویدیویی است نه 10 جوانمرد واقعی! بد نیست دوباره بر‌گردیم سراغ جاپونی جماعت. در شماره 8 گفتم که ژاپنی‌‌ها بلدند چگونه مرد خوشتیپ بسازند، اما باید حرفم را تصحیح کنم؛ ژاپنی‌ها استاد خلق خوشگل پسرند! «لیان» با آن موی بلوند و خزش نماد واقعی یک خوشگل پسر است. با آن هیکل باریک (البته نسبت به کریس ردفیلد) و صورت کشیده باید مدل می‌شد تا پلیس راکون سیتی. احتمالاً یا استعدادش کشف نشد یا خودش علاقه‌ای به این جور قرتی‌بازی‌ها نداشت. راستش وقتی با کریس قلچماق درگیر زامبی‌ها می‌شویم از هیچ چیزی باک نداریم؛ هرچه باشد آدمی که با مشت تخته سنگ را تکان می‌دهد (آخر جداً با مشت مگر سنگ تکان می‌خورد؟ لابد در دنیای Resident Evil 5 می‌خورد دیگر!) باید سرسخت‌تر از چند تا زامبی ریقو باشد اما وقتی با لیان در دهکده فرقه لوس ایلومینادوس این طرف و آن طرف پرسه می‌زنیم همش نگرانیم نکند بلایی سر صورت خوشگلش بیاید و هنگامی که با اره برقی سرش را قطع می‌کنند دلمان برایش کباب می‌شود. آخر چه طور دلشان می‌آید مدل به این خوشتیپی را این جوری خونین کنند. کپکام خدا لعنتت کند!

 

3- گرالت

10 مرد جذاب بازی‌های ویدیویی

واقعیت را بگویم، گرالت از ریویا (نسخه ایرانی: گرالت ریوندی نژاد) دیدگاه من را نسبت به موی بلند تغییر داد. آخر مگر می‌شود مرد سن بالا مویش را از پشت دم اسبی ببندد و چهره‌اش چندش‌آور نشود. کاری به جوانی‌هایش ندارم که صورتش را شش تیغ می‌کرد. حرفم راجع به گرالت ریشو است. اصلاً این ده برتر باید در مورد ریش می‌شد، اما اگر تا شماره اول فهرست طاقت بیاورید دلیل انتخاب عنوان این 10 برتر را متوجه خواهید شد. در آخرین قسمت سری Witcher ریش‌های گرالت کم‌ کم رشد می‌کنند و می‌توانید آن‌ها را هر از چند گاهی اصلاح کنید. با انجام این کار شاید گرالت جوانتر به نظر برسد، اما نیمی از کاریزمایش را از دست می‌دهد. بهترین کار این است: یک ست گرند مستر از لباس کلاس گرگ (Wolf School) تهیه کنید، راهی اولین سلمانی شوید و موهایتان را پیتاژ، دورش را سفید و پشتش را دم اسبی ببندید، دست به ریشتان هم نزنید. یک بار خودتان را در آینه ببینید تا معنای واقعی گرگ سفید پیر را در اعماق وجودتان حس کنید. فقط حواستان باشد وقتی گرالت را سوار بر روچ در دشت‌های نوویگراد دیدید، جوگیر نشوید بروید موهای خودتان را سفید و بلند کنید! این جور تیپ‌ها به هرکسی نمی‌آیدها، از ما گفتن! تازه برفرض که موهایتان را رنگ کردید، لنز زرد کهربایی از کجا گیر می‌آورید؟ معلوم نیست فهرست 10 مرد جذاب بازی‌های ویدیویی تهیه کرده‌ایم یا مطلب «چگونه جذاب شویم؟»

 

2- گرگ بزرگ بد

10 مرد جذاب بازی‌های ویدیویی

اگر در بچگی می‌دانستم که گرگ بزرگ بد اینقدر شخصیت جذاب و باحالی دارد، هزار بار می‌گفتم «مادر بزرگ شنل قرمزی که هیچی کل خاندانش را هم بخور؛ گوشت بشود به تنت؛ این همه زحمت می‌کشی حقت است.» گرگ بد خود شخصیت نوآر است. هویتی ضد قهرمان دارد و با وجود وابستگی صفت بد و خوبش به تصمیمات شما، در مجموع خیلی موجود تو دل برویی نیست. اما با آستین‌های تا زده، کراوات شل، ته ریش، موهای شلخته و سیگار در دستانش دومین شماره از 10 مرد جذاب بازی‌های ویدیوی را به او اختصاص دادیم. گرگ بزرگ «بیگ بی» را می‌توان یک جورایی کیانا ریوز دنیای بازی دانست. همیشه خسته، همیشه غمزده و بدون کوچک‌ترین وابستگی به دنیایی که درونش زندگی می‌کند؛ همان المان‌هایی که «جان ویک» یا «کنستانتین» را به شخصیت‌های جذاب هالیوود تبدیل کرده‌اند. هر دو می‌توانند فوق‌العاده بی‌رحم باشند، اما هر چه بی‌رحم‌تر می‌شوند بیشتر دوستشان داریم. این دیگر چه مرضی است، فقط خدا می‌داند!

 

1- نیتن دریک

10 مرد جذاب بازی‌های ویدیویی

«نیتن» با اختلاف زیاد شماره یک 10 مرد جذاب بازی‌های ویدیویی را از آن خود می‌کند (حتی با وجود این که ریش ندارد.) علاوه بر ظاهر فوق‌العاده جذابش، این سرزندگی و مزه‌پرانی‌های نیتن است که قلب آهنی هر زن مغروری را آب می‌کند (البته به غیر از نادین.) نیتن با همین زبان چرب و نرمش توانسته بارها دشمنانش را فریب دهد و از چنگال خطر بگریزد. در سخت‌ترین شرایط خودش را نمی‌بازد و همیشه با چهره‌ای خندان به استقبال خطر می‌رود، که همین ویژگیش موجب شده شخصیت قابل تکیه و محکم داشته باشد، خب خانم‌ها هم که همیشه همین را می‌خواهند. البته بخشی از این جذابیت را مدیون نولان نورث، گوینده حرفه‌ایش است که توانسته طنزی دلفریب را آمیخته با اندوهی پنهان در هر جمله داستان به مخاطب منتقل کند. به غیر از یکی دو مورد همه کسانی که در این فهرست هستند گذشته‌ای تلخ دارند و نیتن هم از این قاعده مستثنی نیست. ربطش به جذاب شدن را نمی‌دانم ولی مطمئنم که روی قیافه تأثیر می‌گذارد. از فردا به جای باشگاه پرورش اندام، موسسه‌های آموزش گذشته تلخ دیدید، خیلی تعجب نکنید.

امیدواریم از 10 برتر این هفته نهایت لذت را برده باشید. طبق معمول لازم به ذکر است که این فهرست براساس سلیقه و نظر شخصی گردآوری شده و اگر خوشتیپی را سراغ دارید که جایش در 10 مرد جذاب بازی‌های ویدیویی خالی است، نظراتتان را با ما در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402