قهرمان مونث Assassins Creed: Odyssey کاراکتر اصلی داستان خواهد بود

Assassins-Creed-Odyssey
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

کارگردان خلاق بازی Assassins Creed: Odyssey در قسمت پرسش و پاسخ سایت ردیت به طرفداران توضیح داد که شخصیت مونث این بازی، کاراکتر اصلی داستان در رمان مربوط به بازی خواهد بود. برای جزئیات این موضوع با ادامه مطلب همراه باشید.

کمپانی یوبیسافت (Ubisoft) از همین ابتدای رونمایی از بازی Assassins Creed: Odyssey در نمایشگاه E3 امسال، اطلاعات زیادی را با طرفداران این سری به اشتراک گذاشته است. این کمپانی اسکرین‌شات‌ها، تریلرها و گیم‌پلی زیادی از این بازی را در همین مدت کوتاه به نمایش گذاشته است. از این اطلاعات مشخص است که این بازی جدید سری محبوب Assassins Creed، از المان‌های نقش‌آفرینی عمیقی استفاده خواهد کرد و علاوه بر اینکه بازیکنان در این بازی می‌توانند جنسیت شخصیت اصلی داستان را انتخاب کنند، می‌توانند دیالوگ‌های شخصیت اصلی بازی را نیز از میان گزینه‌هایی انتخاب کنند و تصمیم بگیرند که داستان بازی را چگونه پیش ببرند. حال اطلاعات بیشتری از بازی Assassins Creed: Odyssey توسط کارگردان خلاق آن، آقای جاناتان دومونت (Johnathan Dumont) در بخش پرسش و پاسخ سایت ردیت، منتشر شده است. در این پرسش و پاسخ، دومونت اظهار کرد که بازی Assassins Creed: Odyssey برای شخصیت اصلی مونث خود، داستان جداگانه و مخصوصی را تعبیه کرده است.

زمانی که از دومونت پرسیده شد که آیا داستان یکی از کاراکترها به عنوان داستان اصلی این بازی خواهد بود یا خیر، دومونت پاسخ داده که شخصیت کاساندرا (Kassandra)، کاراکتر اصلی رمان مربوط به بازی خواهد بود. وی در این رابطه گفت: «بله، گزینه اصلی داستانی در رمان وجود خواهد داشت. این داستان شامل کاساندرا و ماجرای او خواهد بود. اما در بازی، شما مسیر خود را انتخاب خواهید کرد. هیچ راه درست یا نادرستی وجود ندارد». Assassin's Creed Odyssey

وجود کاراکتر مونث قابل بازی در بازی‌های مجموعه Assassins Creed اتفاق نادری‌ است، تنها باری که یک شخصیت مونث، قهرمان یکی از بازی‌های اصلی این مجموعه بود، بازی Assassins Creed Syndicate بود که در این بازی‌ هم دو شخصیت اصلی وجود داشت که این دو خواهر و برادر بودند و شما می‌توانستید هروقت که می‌خواهید شخصیت خود را به یکی از آن‌ها تغییر دهید. اینکه یوبیسافت برای شخصیت مونث خود برنامه‌ای جداگانه در نظر گرفته است، نوید بازی متنوعی را می‌دهد که ارزش چند بار به اتمام رساندن را دارد. همچنین وجود این موضوع کمی سنت مردسالارانه سری Assassins Creed را زیر پا می‌گذارد.

با اینکه تلاش برای متنوع کردن داستان و گیم‌پلی بازی اتفاق مثبتی است، اما همچنان قسمتی از جامعه گیمرها به موضوع مونث بودن قهرمان داستان برخی بازی‌ها اعتراض دارند؛ این عده ادعا می‌کنند که کمپانی‌های بزرگ از مونث بودن قهرمان داستان استفاده ابزاری می‌کنند تا مخاطب بیشتری را به سمت بازی خود بکشند؛ در طی این اعتراض کمپانی‌های بزرگی نیز مورد این اتهام قرار گرفته‌اند. مخصوصا بازی Battlefield V که به علت وارد کردن سربازان زن در دنیای جنگ جهانی دوم، مورد اتهام و انتقادات زیادی قرار گرفت. هرچند با وجود این اعتراضات، نمایشگاه E3 امسال به همگان نشان داد که اکثر بازی‌ها به سمت متنوع شدن داستان پیش می‌روند و تعداد زیادی از استودیو‌های بازی‌سازی نیز از شخصیت اصلی مونث برای بازی خود استفاده کرده‌اند.

جدای از این موضوع، بازی Assassins Creed: Odyssey قرار است فرمول ساخت مجموعه خود را به شکل عظیمی دچار تغییر کند، فرمولی که طرفداران این سری به آن عادت دارند و وجود المان‌های نقش‌آفرینی در بازی آخر این مجموعه یعنی Origins نیز این عادت را تغییر نداده است. بازی Assassins Creed: Odyssey به بازیکنان اجازه می‌دهد تا دیالوگ شخصیت خود را انتخاب کنند، با ترکیب سلاح‌های مختلفی به مصاف دشمنان خود بروند و گزینه‌های رمانتیک زیادی را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد؛ همین نکات این بازی را به جاه‌طلبانه‌ترین بازی این مجموعه تبدیل می‌کنند. تنها زمان مشخص می‌کند که آیا یوبیسافت می‌تواند این بازی را به خوبی دربیاورد یا خیر؛ با کمی شانس این کمپانی می‌تواند بازی‌ای بسازد که بازیکنان را برای مدت زمان طولانی‌ در دنیای یونان باستان غرق کند.

کلام آخر

بازی Assassins Creed: Odyssey روز پنجم اکتبر امسال مصادف با 13ام مهرماه، برای کنسول‌های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان و همچنین رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد. در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401