شایعه: حضور مک گرگور در نقش اوبی وان در فیلم Star Wars 9

Star Wars 9
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

طبق شایعات منتشر شده، قرار است که مک گرگور در فیلم Star Wars 9 حضور پیدا کند. با توجه به شکست بدی که فیلم Solo: A Star Wars Story در باکس آفیس داشت، باید دید که آیا این فیلم می‌تواند باری دیگر برای کمپانی لوکاس فیلم افتخار بیافریند یا نه.

آخرین شایعات حاکی از آن است که باز هم ایوان مک گرگور (Ewan McGregor) در قسمت نهم مجموعه فیلم‌های Star Wars، نقش اوبی وان کنوبی (Obi-Wan Kenobi) را ایفا خواهد کرد. سال‌های زیادی بود که گمانه‌زنی‌ها درباره حضور استاد جدای در محتوای اسپین اف مربوط به خود به گوش می‌رسید، اما اخیرا شک و شبهه‌هایی پیرامون این پروژه به وجود آمده است. طبق گزارش‌ها، کمپانی لوکاس فیلم برنامه‌های خود برای اسپین‌ اف‌های آتی مانند همین اوبی وان را فعلا کنار گذاشته است تا با توجه به ناکامی‌های فیلم Solo: A Star Wars Story در باکس آفیس، فرصتی را برای ارزیابی مجدد استراتژی‌های خود مهیا کند. به علاوه، فیلم اوبی وان کارگردان خود را مدتی پیش از دست داد و تا کنون هیچ جایگزینی برای او پیدا نشده است.

همچنان که طرفداران در انتظار دیدن ایوان مک گرگور به عنوان ستاره فیلم تازه‌ای هستند، بینندگان ممکن است به سادگی فراموش کنند که او پیش از این به عنوان صداپیشه در یکی از فیلم‌های Star Wars ساخته کمپانی دیزنی نقش داشته است. او به عنوان صدا‌پیشه در فیلم Star Wars: The Force Awakens حضور داشت که با ری (Rey) در حین فورس ویژن او در قلعه ماز کاناتا، صحبت می‌کرد. اگر صحت اطلاعات تازه تصدیق گردد، مک گرگور می‌تواند به بستن پرونده داستان Skywalker در ماه دسامبر سال بعد کمک کند.

طبق گزارش سایت The Sun، مک گرگور قرار است به صورت محرمانه صحنه‌هایی را با کارگردان Star Wars 9 یعنی جی.جی. آبرامز (J.J. Abrams) فیلم‌برداری کنند. اینکه نقش او تا چه حد پر رنگ است مشخص نیست، اما احتمالا سهم کوچکی همانند همان روح فورس و مشابه حضور کنوبی در فیلم‌های The Empire Strikes Back و Return of the Jedi خواهد بود.

Star Wars 9

از آنجایی که این شایعات هنوز تایید نشده‌اند، مخاطبان و طرفداران بهتر است با کمی شک و بد بینی در این باره صحبت کنند. البته نمی‌توان انکار کرد که اوبی وان شخصیتی جدا ناپذیر از داستان Skywalker است که آناکین (Anakin) و لوک (Luke) را در برهه‌های مختلفی از زندگی خود آموزش داده است. با این حال خبر برگشت او برای فیلم Star Wars 9 کمی عجیب به نظر می‌رسد. اوبی وان نیز مانند یودا (Yoda) که قبلا شایعه حضور او نیز در این فیلم به گوش می‌رسید، تقریبا هیچ ارتباطی با ری، یعنی شخصیت اصلی سه‌گانه جدید ندارد. اگر قرار باشد Star Wars 9 پای یک روح فورس را به داستان خود باز کند، منطقی‌ترین گزینه برای این کار، لوک خواهد بود که در فیلم The Last Jedi ری را آموزش داده بود. آبرامز می‌تواند یک دیدار مجدد بین شاگرد و استاد را به صحنه بکشد و احتمالا درس سومی را که قسمت هشتم جنگ ستارگان هرگز به آن نپرداخت را نمایش دهد. پیش از این، مارک همیل در صورت نظر موافق سازندگان فیلم، آمادگی خود را برای بازگشت به این قسمت اعلام کرده بود.

کلام آخر

احتمال حضور مک گرگور در فیلم Star Wars 9 هر چقدر هم کم باشد، وجود دارد، به هر حال حضور یودا در فیلم The Last Jedi بارها شایعه شده بود اما کمپانی لوکاس فیلم هیچ وقت آن را تایید نکرد و این افشا را برای زمان اکران فیلم نگه داشت. با توجه به مطالب گفته شده، حضور یودا در قسمت هشتم منطقی بود؛ جایی که لوک خسته و ناامید نیاز به یک درس نهایی توسط یک بیگانه خردمند را داشت تا او را از حال و هوای خود بیرون کرده و تبدیل به اسطوره‌ای کند که کهکشان به آن نیاز داشت. به هر حال این بار در سیر داستان، هیچ لزوم و دلیل خاصی برای بازگشت اوبی وان و یا یودا دیده نمی‌شود. همانطور که ری گفته بود، مرگ لوک در آرامش و با هدف بود، بنابراین او می‌تواند هر زمان که ری نیاز به راهنمایی داشته باشد، به سراغش بیاید. در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 54.6 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.2 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 15 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 12 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 11 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 9 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 7 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 3 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401