گلکسی S10 دوربین سه گانه، رم و حافظه قوی تری خواهد داشت

گلکسی s10
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

سامسونگ گلکسی S10 ، یکی از شایعه‌سازترین گوشی‌های سری S است که هنوز یک سال به معرفی آن مانده اما حرف‌وحدیث‌های زیادی در مورد آن منتشر شده است. آخرین اخبار، می‌گویند که رم و حافظه ذخیره این گوشی بسیار پیشرفته‌تر از سری‌های قبلی است.

هنوز ما در مورد معرفی گلکسی نوت 9 در پایان امسال مشکوک هستیم که خبرهای جدیدی در مورد یکی دیگر از پرچم‌داران سری S منتشر شده است. مشخصات جدیدی که از گوشی و پرچم‌دار جدید سامسونگ منتشر شده نشان می‌دهد آنچه قرار است سال دیگر رونمایی شود، بسیار متفاوت‌تر از نمونه‌های قبلی خود است. شایعه‌های جدید می‌گویند که سامسونگ گلکسی S10، حسگر انگشتی در داخل نمایشگر، دوربین سه گانه در پشت گوشی و یک نمایشگر ارتعاشی به جای بلندگو خواهد داشت. این اخبار برای کسانی که همراه ما بوده‌اند، شاید تکراری باشد؛ زیرا هر یک از این ویژگی‌ها به‌صورت تک‌تک، قبلاً هم گزارش شده بود. به این شایعه‌ها، اخبار جدیدتری هم اضافه کنید که امروز منتشر شده است. براساس اخبار جدید، پرچم‌دار جدید سامسونگ در سه نسخه متفاوت عرضه خواهد شد که هر سه این گوشی‌ها دارای دوربین‌های متفاوتی خواهد داشت. ذخیره اطلاعات در این گوشی‌ها بر عهده چیپست های UFS 3.0 و رم آن LPDDR5 است.

گلکسی s10

هفته‌های قبل شایعه وجود سه دوربین در گوشی گلکسی S10 منتشر شده بود و امروز یکی از خبرگزاری‌های چینی این خبر را تائید کرد و جزئیات بیشتری در مورد انواع مختلف گلکسی S10 و برخی از ویژگی‌های آن گزارش کرده است. اگر این اخبار درست باشد، به نظر می‌رسد که سه مدل مختلف از S10 عرضه خواهد شد. گل سرسبد سامسونگ برنامه‌ریزی شده است که سال آینده معرفی شود. گفته می‌شود سامسونگ گلکسی S10 با نمایشگر 5.8 اینچی، یک دوربین عقب خواهد داشت. بعد از این مدل، مدلی با نمایشگر 5.8 اینچی خواهد بود که این بار دو دوربین پشت دارد. در نهایت مدل سوم است که نمایشگری بزرگ، 6.2 اینچی و علاوه بر نمایشگر بزرگ‌تر، 3 دوربین پشتی هم خواهد داشت.

گلکسی s10

دوربین سه گانه و یک گوشی با این دوربین، موردی نیست که به‌راحتی درباره آن بتوان نظر دارد و آن را بررسی کرد. سامسونگ برای اولین بار است که دست به استفاده از سه دوربین زده و یکی دیگر از مواردی که ما را در قضاوت کردن دچار تردید کرده، گفته‌های یکی از بزرگ‌ترین افشاگران سامسونگ است که گفته، سامسونگ S10 دارای حافظه UFS 3.0 و رم LPDDR5 است. تأثیرات حافظه جدید را همه در استفاده‌های هرروزه از گالری، ویدیو، اسناد و همچنین بازی‌های سنگین موبایل تجربه خواهند کرد. سامسونگ خودش را آماده کرده است که از رم‌های LPDDR5 به‌صورت گسترده در موبایل و محصولات خودش استفاده کند و این رم می‌تواند عملکرد سیستم را بهبود ببخشد. بر اساس برنامه‌ریزی‌هایی که سامسونگ برای تولید انبوه رم‌های گذشته خودش انجام داده بود، این نوع رم هم اوایل سال میلادی 2018، به قابلیت تولید انبوه رسیده است.

گلکسی s10

اما آنچه که ما آن را UFS می‌گوییم، چیست؟ UFS استاندارد جهانی برای ذخیره‌سازی اطلاعات است که سامسونگ در سال 2011، نسخه 1.0 آن را عرضه کرد. به‌مرورزمان نسخه‌های بالاتری از این رم وارد بازار شد، 1.1، 2.0 و 2.1 رایج‌ترین آن‌ها بودند. در حال حاضر نسخه 3.0 به‌روزرسانی شده است. دو حافظه 2.0 و 2.1 حداکثر پهنای باند به ازای هر لاین، 600 مگابایت بر ثانیه داشتند که با دارا بودن دو لاین انتقال داده حداکثر سرعت 1200 مگابایت بر ثانیه در اختیار کاربر قرار می‌داد. نسخه 3.0، دی‌ماه سال پیش معرفی شد و ویژگی‌هایی منحصربه‌فردتر از نمونه‌های قبلی خودش داشت. از جمله امکاناتی که سری 3.0 به شما می‌دهد، مصرف باتری کمتر، سرعت فراخوانی بالا و تعدادی ویژگی که فقط می‌توانند در خودروها کاربرد داشته باشند، است. بر اساس برآوردهایی که از سرعت فراخوانی اطلاعات انجام شده بود به ازای هر باند، سرعت 1450 مگابایت بر ثانیه نرخ انتقال داشتیم. با وجود دو باند، حداکثر سرعت انتقال 2900 مگابایت بر ثانیه خواهد بود.

گلکسی s10

کلام آخر

امتیازات بنچمارک سامسونگ در مورد ذخیره‌سازی اطلاعات چند وقتی است که کاهش شدید داشته است و این شرکت امیدوار است به وسیله این حافظه جدید، شکاف ایجاد شده را پر کند. اکانت افشاگر سامسونگ می‌گوید که این تراشه‌ها به همراه LPDDR5 رم، نیمه دوم سال برای استفاده در سامسونگ گلکسی S10 استفاده خواهند شد. در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 54.6 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.2 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 15 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 12 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 11 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 9 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 7 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 3 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401