گوگل هوم جدید با بهره‌ گیری از طراحی متریال در راه است

گوگل هوم/Google home
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اپلیکیشن گوگل هوم (Google Home) در طول سال‌ها تغییرات زیادی داشته است. آخرین اخبار حاکی از آن است که طراحی جدید این اپلیکیشن با عناصر طراحی متریال در راه است.

اپلیکیشن گوگل هوم در اصل از گوگل کست (Google Cast) آمده که آن هم خودش اپلیکیشن کروم کست (Chromecast) بوده است. حالا ظاهرا گوگل تصمیم گرفته تا با بهره‌گیری از طراحی متریال، دستی به سر و روی گوگل هوم بکشد. پیش از آشنایی با تغییرات این اپلیکیشن اندکی درباره «متریال دیزاین» و «گوگل هوم» توضیح می‌دهیم.

متریال دیزاین مفهومی است که ابداع آن به گوگل بازمی‌گردد و شامل مجموعه‌ای از گایدلاین‌ها (راهنمایی‌ها) برای طراحان و توسعه‌دهندگان است. برای اینکه اپ‌ها زیباتر و جذاب‌تر به نظر برسند و شما را وسوسه کنند که بیشتر و بیشتر لمس‌شان کنید، گوگل از طراحان و توسعه‌دهندگان خواسته تا از انیمیشن‌هایی فراتر از فعلی‌ها استفاده کنند. همانگونه که اجسام در دنیای واقعی قابل حس هستند و طول و عرض و ارتفاع دارند، در این نوع طراحی دیجیتال هم باید همین حس‌ها را منتقل کرد.

نرم‌افزار اندروید گوگل هوم برای راه‌اندازی، مدیریت و کنترل کروم کست و نسخه صوتی آن است. اگر شما صاحب یک دستگاه کروم کست هستید با این نرم‌افزار می‌توانید به‌راحتی مرور کنید و محتوای مورد علاقه خود را فعال کنید. در این نرم‌افزار استفاده از جستجو برای پیدا کردن محتوا به‌وسیله فیلم، تلویزیون یا بازیگر امکان‌پذیر است. امکان پخش، متوقف کردن و تغییر حجم صدای دستگاه‌های کروم کست، سفارشی کردن صفحه نمایش تلویزیون با تصاویر زیبا، کشف برنامه‌های جدید، پیشنهادات و محتوا نیز در این نرم‌افزار وجود دارد.

اولین‌بار سرویس توسعه‌دهنده اندروید Quinny899، در وبسایت XDA Developers به موضوع  تغییرات طراحی گوگل هوم توجه کرد. قابل‌ذکرترین تغییر، حذف آیکون Hamburger، گوشه بالا سمت چپ و اضافه شدن دکمه منو بار است. آیکون همبرگر از قرار گرفتن سه خط افقی روی همدیگر تشکیل شده که چون تداعی‌کننده ساندویچ همبرگر است به این اسم نام‌گذاری شده و با کلیک روی آن منوی اصلی نرم‌افزار قابل مشاهده خواهد بود. در تصویر زیر می‌توانید تغییرات را ببینید.

گوگل هوم

در تصویر بعدی می‌توانید طراحی اصلی این اپلیکیشن را مشاهده کنید.

گوگل هوم

تغییر مهم دیگر مربوط به صفحه Devices است که کلا چیدمانش عوض شده. به نظر می‌رسد که اسکرول کردن صفحه، بسیار کمتر شده است، چرا که گوگل دارد استفاده از تصاویر برای هر دستگاه را کنار می‌گذارد و به جای آن از چیدمان کاشی‌‌مانند (Tile Layout) استفاده می‌کند.

کلام آخر

در این خبر اشاره دقیقی به زمان ارائه طراحی جدید گوگل هوم نشده است، اما از آنجایی که گوگل بسیار مصمم است تا از متریال دیزاین در تمام محصولاتش استفاده کند، احتمالا زمان زیادی تا عرضه این طراحی باقی نمانده است. اگر تا‌کنون اپلیکیشن گوگل هوم را نداشته‌اید، می‌توانید از اینجا آن را دانلود کنید. در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022