نویسنده کتاب های کمیک مرد آهنی معتقد است تونی استارک در Avengers 4 خواهد مرد

Avengers 4
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

با توجه به وقایع قسمت سوم مجموعه Avengers، وجود یک قربانی در قسمت بعدی این مجموعه یعنی Avengers 4 ،اجتناب ناپذیر به نظر می‌رسد و نویسنده کتاب‌های کمیک مرد آهنی معتقد است که این قربانی تونی استارک خواهد بود. شاید هم صرفا این رابرت داونی جونیور باشد که تصمیم بگیرد بعد از ده سال این نقش را کنار بگذارد.

باب لیتون (Bob Layton)، نویسنده مجموعه داستان‌های مرد آهنی، فکر می‌کند تونی استارک به احتمال زیاد در فیلم Avengers 4 خواهد مرد. ورود مرد آهنی به دنیای سینمایی مارول به سال 2008 بر می‌گردد و رابرت داونی جونیور ستاره‌ای است که تاکنون در تمام فرنچایز‌های مربوطه، این نقش را ایفا کرده است. پس از پایان غم‌انگیزی که برای فیلم Avengers: Infinity War رقم خورد، هواداران مشغول گمانه زنی پیرامون قربانی نهایی قسمت بعدی این فیلم بوده و منتظرند تا ببینند بالاخره حضور طولانی مدت کدام یک از شخصیت‌ها در دنیای سینمایی مارول به پایان می‌رسد.

Avengers 4

باب لیتون یک هنرمند کتاب‌های کمیک، نویسنده و ویراستار است که اعتبار فعالیت پیشگامانه او در کنار دیوید میشلینی (David Michelinie) در اواخر دهه هفتاد و اوایل دهه هشتاد میلادی به شخصیت‌پردازی مرد آهنی و تونی استارک نسبت داده می‌شود؛ شخصیتی که هواداران اغلب از او به عنوان یک قهرمان طعنه‌آمیز اما دارای مشکل یاد می‌کنند. باب لیتون همچنین یک شخصیت کلیدی در شرکت Valiant Comics بود که از کارهای او در آنجا می توان به همکاری در آفرینش شخصیت بلادشات (Bloodshot) اشاره کرد؛ شخصیتی که قرار است به زودی توسط وین دیزل پا به پرده سینما بگذارد.

طی مصاحبه‌ای با روزنامه Tampa Bay Times، مشخص شد باب لیتون معتقد است که تونی استارک بعید است بتواند از حوادث قسمت چهارم انتقام جویان جان سالم به در ببرد. هواداران دنیای سینمایی مارول ده سالی می‌شود که با تونی استارک و مسیر زندگی او در تبدیل شدن از یک فرد ثروتمند عیاش خودخواه، به یکی از از خود گذشته‌ترین افراد موجود در راه نجات بشریت، همراه بوده‌اند. وقتی نظر باب لیتون درباره اینکه آیا تونی استارک می‌تواند از Avengers 4 زنده بیرون بیاید یا نه سوال پرسیده شد، او بحث بازیگر این نقش یعنی داونی را پیش کشید و بیان داشت که پس از ده سال تعهد به استودیوهای کمپانی مارول، شاید وقت آن رسیده باشد که او بخواهد حرکتی رو به جلو در مسیر کاری خود داشته باشد. چه این حرف‌ها به معنای قربانی شدن استارک در پایان کار باشد چه نه، لیتون افکار خود را به این شکل شرح داد:

قربانی شدن این شخصیت، تنها یکی از راه‌ها برای این بازیگر است و من فقط حدسیات خود را بیان کردم. من دوست ندارم بازیگر جدیدی را برای تونی استارک انتخاب کنم. چه کسی می‌تواند بهتر از رابرت داونی جونیور بازی کند؟ اما به هر حال اگر او آمادگی خود برای ادامه دادن را اعلام نکند، ممکن است شخص دیگری لباس مرد آهنی را به تن کرده و نسل جدیدی از مرد آهنی آغاز گردد.

Avengers 4 پیش از این مشخص کرده که نقطه عطفی در این فرنچایز است. تنها خلاصه رسمی که تاکنون برای این فیلم منتشر شده، به شکلی مبهم اظهار دارد که شخصیت‌های داستان بالاخره پی می‌برند که واقعیت آن‌ها چقدر شکننده بوده و برای محافظت از آن، قربانی دادن اجتناب‌ناپذیر است. طرفداران پس از دیدن پایان فیلم Infinity War مشغول گمانه زنی درباره این هستند که آیا این حوادث به معنای پایان یافتن شخصیت‌های کلیدی دنیای سینمایی مارول همچون مرد آهنی، کاپیتان آمریکا و تور خواهد بود؟ به هر حال واضح است که تعهدات قردادی فعلی رابرت داونی جونیور، کریس ایوانز و کریس همسورث با قسمت چهارم فیلم انتقام جویان کامل خواهد شد.

نظرات باب لیتون تا حدودی بدبینانه به نظر می‌رسد، اما نباید فراموش کرد که او تنها یک برآورد تجربی را بیان می‌کند. با به اکران در آمدن فیلم Avengers 4، همراهی رابرت داونی جونیور با این فرنچایز از مرز ده سال عبور خواهد کرد. بنابراین پس از آن، بدون شک احتمال تمایل این بازیگر به پایان کار خود در این نقش وجود دارد. به هر حال مرگ تونی استارک و همچنین انتخاب یک مرد آهنی جدید، مسائلی است که تا زمان اکران Avengers 4 در 13 اردیبهشت سال 1398 هواداران را به گمانه زنی و بحث، مشغول نگه می‌دارد.

کلام آخر

برای اخبار بیشتر از دنیای فیلم و سریال با پلازا همراه بمانید، شما همچنین می‌توانید در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400