انتشار فیلم Indiana Jones 5 مجددا به تعویق افتاد

Indiana Jones 5
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

زمان انتشار فیلم Indiana Jones 5 بار دیگر به تاخیر افتاد و به سه سال دیگر موکول شد. این انفاق از طرفی می‌تواند برای انجام هر چه بهتر کار توسط عوامل کمک کند و از طرفی هم می‌تواند مخاطبان را بیش از پیش ناامید سازد.

به نظر می‌رسد عوامل فیلم Indiana Jones 5 برای تعیین یک جدول زمانی درست و حساب شده مشکل اساسی دارند. برنامه‌ریزی‌های اولیه این فیلم حاکی از انتشار آن در تابستان سال آینده داشت، تا زمانی که در اواخر ماه ژانویه خبر رسید که این زمان‌بندی یک سال کامل به تاخیر افتاده است. حالا هم تقریبا با تکرار همان خبر مواجه هستیم؛ چرا که طی گزارشی، این کار جدید از استیون اسپیلبرگ، قرار نیست تا قبل از نهم ماه ژانویه سال 2021 منتشر گردد.

در اوایل تایستان بود که شایعه‌هایی مبنی بر تعویق مجدد Indiana Jones 5 شروع شد و حالا مجله Variety آن را تایید کرده است. البته از جزئیات دقیق این تاخیر حرفی به میان آورده نشده است، ولی آنچه که فعلا واضح و مشخص می‌باشد این است که نمی‌توان تا سه سال دیگر، انتظار دیدن قسمت پنجم این مجموعه فیلم افسانه‌ای را داشت. با توجه به مطلب گفته شده، احتمالا پروسه فیلم‌برداری این فیلم از اواسط سال 2020 کلید خواهد خورد. این ماجرا زمان زیادی را برای کاربران فضای مجازی فراهم می‌کند تا قبل از اینکه پروسه این فیلم به حقیقت بپیوندد، گمانه زنی‌های خود را در این باره شروع کنند.

احتمالا یکی از دلایل بسیار محتمل این تاخیر، نداشتن یک فیلمنامه قابل اتکا است. حدود چند هفته پیش بود که خبر پیوستن جاناتان کاسدان برای نویسندگی فیلم Indiana Jones 5 به جای دیوید کپ، که پیش از این فیلم Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull را کار کرده بود، به گوش رسید. به نظر می‌رسد هیچ یک از عوامل این فیلم دلیل قانع‌کننده‌ای برای عجله کردن و به فرجام رساندن کار ندارند. به خرج دادن صبر و حوصله کافی، چه در نهایت منجر به ساخت فیلم شود چه نه، موضوعی است که به نفع و صلاح قسمت پنجم این مجموعه بزرگ می‌باشد.

Indiana Jones 5

البته Indiana Jones 5 نظر‌های زیادی را به خود جلب نکرده و مخاطبان زیادی را امیدوار نساخته است. این نکته دیگری است که در این زمان می‌تواند در نوع خود جالب باشد. به هر حال این فیلم یک دنباله مورد انتظار بلند مدت برای قسمت چهارمی است که خود به طور مشابه فاصله زمانی زیادی با قسمت سوم داشت و در دیدگاه طرفداران، آن طور که باید و شاید رشد نکرده است. از طرفی تاخیر‌های به وجود آمده در تاریخ انتشار هم می‌تواند زمینه خدشه‌دار کردن اعتماد مخاطب را فراهم کند. با توجه به وجود فرنچایز‌های مختلفی که امروزه از محبوبیت بالایی برخوردار هستند و همچنین حضور طرفدارانی که با ساخته شدن میلیون‌ها قسمت از آن‌ها هم سیر نمی‌شوند، می‌توان با اطمینان گفت که در میان مخاطبان، خواسته‌هایی برای قسمت بعدی چنین مجموعه‌ای هم وجود دارد اما با توجه به روندی که این فیلم طی می‌کند، باور به ساخت آن سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود.

کلام آخر

محوریت فیلم بر پایه چه داستان‌های افسانه‌ای و مرموزی خواهد بود؟ چطور با سه گانه اصلی پیش از خود ارتباط بر قرار می‌کند؟ به جز هریسون فورد، انتظار حضور کدام یک از بازیگران را می‌توان داشت؟ این‌ها سوالاتی است که برای پاسخ دادن به آن‌ها باید مدت زیادی صبر کنیم. به علاوه به خاطر پنهان‌کاری‌هایی که بدون شک در این کار وجود خواهد داشت، برای روشن شدن بعضی از آن‌ها باید تا خود زمان اکران منتظر ماند. در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022