جانشین لامبورگینی اونتادور با یک موتور هیبریدی V12 تولید خواهد شد

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

از آنجایی که اکثر خودروسازان در حال تلاش برای بهره‌مندی از تکنولوژیهای الکتریکی در موتور خودرو هستند، لامبورگینی قصد دارد از موتورهای هیبریدی در محصولات خود استفاده کند تا بتواند همچنان در صدر سوپرخودروها بدرخشد. یکی از این محصولات، اونتادور خواهد بود.

خودروی پرچمدار لامبورگینی اونتادور، محصولی ایتالیایی بوده که در سال 2011 برای اولین بار در نمایشگاه ژنور در کشور سوئیس معرفی شد. اکنون که در سال 2018 قرار داریم و خبرهایی درباره خودروی جایگزین آن که محصولی جدید مجهز به موتور هیبریدی است، به گوش می‌رسد. به نظر می‌رسد رویکرد شرکت لامبورگینی نسبت به تولید خودروهای الکتریکی تغییر کرده باشد.  استفانو دومنیکالی (Stefano Domenicali) مدیر عامل این شرکت خودروسازی در جریان فستیوال جهانی سرعت گوودوود امسال که اخیرا برگزار شد، در مصاحبه به اتواکسپرس بیان کرد: «نسل بعدی اونتادور، خودرویی با موتور هیبریدی خواهد بود که از یک پیشرانه V12 نیز سود می‌برد. در این میان، مسأله مهم این است که با اجرایی شدن این تصمیم، لامبورگینی جایگاه متفاوتی را در بین رقبا از آن خود خواهد کرد».

اما خبر هیبریدی شدن اونتادور تنها خبر در زمینه خودروهای الکتریکی و جریانات این روزهای این خودروساز ایتالیایی نیست. بلکه کراس اوور لامبورگینی اوروس (Urus) و همچنین مدل هوراکان نیز به موتور هیبریدی مجهز خواهند شد.

گام بعدی این است که نه تنها اوروس بلکه لامبورگینی اونتادور و هوراکان نیز دارای موتورهای الکتریکی خواهند شد. پس باید منتظر بمانیم و ببینیم که این راه‌حل چگونه محقق می‌شود. باتوجه به اینکه اوروس و اونتادور به نام سوپراسپرت مزین هستند، بسیار واضح است که ما می‌خواهیم این خودروها علاوه بر موتور الکتریکی، با موتور V12 نیز همچنان در صدر باشند. پس از آن می‌توانیم تصمیم بگیریم که موتور آینده لامبورگینی هوراکان دارای چه مشخصاتی باشد که البته پیشرانه V10 اولویت اول خواهد بود اما وقت برای تصمیم‌گیری در مورد آن وجود دارد.

چرا تغییری این چنین بزرگ؟

براساس گفته‌های دومنیکالی، لامبورگینی اوروس در سال گذشته فروش بسیار خوبی را تجربه کرد و این میزان فروش به حدی است که لامبورگینی می‌تواند مدل چهارم را نیز در این سری وارد خط تولید کند. شرکت در موقعیتی قرار دارد که حتی ممکن است بر روی این قضیه نیز فکر کند.

خب شایعه جدیدی نیز درباره لامبورگینی وجود دارد که می‌گوید احتمالا لامبورگینی در حال تلاش برای تولید خودروی چهار در جدیدی جهت رقابت با پورشه پانامرا است و شاید در این زمینه نیز بخواهد روح تازه‌ای در خودروی مفهومی لامبورگینی استوکو مدل 2009 بدمد و آن را در نسخه‌ای جدید عرضه نماید.

لامبورگینی استوکو 2009

دومنیکالی در ادامه و درباره مدل جدید بیان می‌کند که: «ما ملزم هستیم به خواسته‌های مشتریان گوش فرا دهیم و علاوه بر آن نیز تحول بازار را نیز درنظر بگیریم. چراکه این موضوعات بسیار حیاتی و مهم هستند.»

با این حال شرکت لامبورگینی، با استفاده از سود حاصل از فروش خودروی اوروس در سال گذشته، در تلاش برای فعالیت در زمینه مدل‌هایی مجهز به موتور الکتریکی است و گفته می‌شود که اوروس اولین خودروی هیبریدی لامبورگینی باشد. در این راستا نیز با تلاش دوچندان بر روی جایگزینی خلف برای لامبورگینی اونتادور تمرکز خواهد کرد. حال شاید خودروی اونتادور تمام الکتریک باشد. که البته سرپرست بخش تحقیق و توسعه این شرکت جمله آخر را تایید نکرد. او در این باره بیان نمود که:

ارزش برند ما وابسته به محصول برتر ما (سوپرخودرو اونتادور) است. درنتیجه محصولات و ایده‌های ما باید بر روی خودروهایی سوپر اسپرت تمرکز کنند که در این راستا شاید چنین خودروهایی بدون حضور موتور سنتی و قدرتمند V12 اندکی بی‌معنی باشد.

اونتادور باید یا به صورت هیبریدی مهندسی شود و یا به صورت غیر هیبریدی. این خودروی سوپر اسپورت نمی‌تنواند چیز میان آن دو باشد.

با جمله آخر، او تایید کرد که این خودرو فقط به صورت هیبریدی عرضه خواهد شد و نسخه‌ای که تنها از سوخت بنزینی استفاده کند، تولید نخواهد شد.

کلام آخر

برای اخبار بیشتر از خودرو با پلازا همراه بمانید، شما همچنین می‌توانید در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022