ربات ها و هوش مصنوعی باعث ارتقای فرصت های شغلی می‌ شوند

رباتیک و هوش مصنوعی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

براساس گزارشات جدید ربات ها و هوش مصنوعی می‌توانند شغل‌های بیشتری به نسبت شغل‌هایی که بر عهده می‌گیرند را ایجاد کنند. درواقع این فناوری‌ها علیرغم برخی از تصورات به افزایش فرصت‌های شغلی کمک می‌کنند.

حضور ربات با همکاری هوش مصنوعی در کسب و کار

با توجه به پیشرفت‌های روزافزون فناوری و ادغام هوش مصنوعی با رباتیک این صنعت نوآور رو به پیشرفت، حضور چشمگیری در زمینه کسب و کار داشته و در آینده نیز در این زمینه تأثیرگذارتر خواهد بود. به طوری که مطابق گزارشات جدید ترکیب هوش مصنوعی و ربات بین سال‌های 2017 تا 2037 منجر به ظهور و جایگزینی رباتیک در 7 میلیون شغل خواهد شد. بنابراین این اتفاق کاهش هزینه‌ها و در عین حال افزایش مشاغل فنی را نیز به دنبال خواهد داشت.

براساس گزارش جدید بررسی‌ها در زمینه رباتیک و کسب و کار نشان می‌دهند که هوش مصنوعی منجر به بیکاری نخواهد شد. در این راستا جالب است بدانید، هرچند در آینده حدود 20 درصد از کارها به وسیله ربات انجام خواهند شد و جایگزین انسان می‌شوند؛ اما به میزان قابل قبولی نیز با افزایش شغل‌های فنی مواجه خواهیم بود. همان‌طور که اشاره کردیم هوش مصنوعی در ترکیب با رباتیک با حدود 7 میلیون شغل جایگزین خواهد شد اما از طرف دیگر 7.2 میلیون نیز فرصت کاری جدید ایجاد می‌شود و بدین ترتیب می‌توانیم براساس گزارش شرکت PwC ادعا کنیم که فناوری‌های جدید باعث ارتقای تعداد فرصت‌های شغلی خواهند شد. یعنی در آینده به میزان 200,000 شغل جدید در سایه بکارگیری از ربات و هوش مصنوعی ایجاد می‌شوند.

هوش مصنوعی - ربات - اتوماسیون

کلام آخر

با توجه به این دانسته‌ها پیش‌بینی می‌شود که مشاغل مختلف در زمینه‌های بهداشت و سلامت، حوزه‌های علمی و فنی و هتلداری رو به افزایش خواهند بود. این در حالی است که فرصت‌های شغلی در کارخانجات، سیستم حمل و نقل و اداره‌ها و دفاتر که با سیستم اتوماسیون سروکار دارند، کاهش خواهند یافت.

با این حال به نظر می‌رسد ذهنیتی که ما در چند سال گذشته مثلا در سال 2013 نسبت به اتوماسیون در ذهن داشتیم، رنگ و بویی خوشبینانه‌تر و به دور از نگرانی به خود بگیرد. مطالعه‌ای در دانشگاه آکسفورد به این نکته اشاره می‌کند که در ابتدای کار حدود نیمی از مشاغل در ایالات متحده و یک سوم آن‌ها در انگلستان در مواجه با اتوماسیون در معرض ریسک بالایی قرار داشتند. این در حالی است که امروزه با مشاهده نتایج و بررسی و پیش‌بینی‌های بیشتر در این زمینه تجدیدنظرهایی صورت گرفته است. در ماه آوریل سازمان OECD اعلام کرده است که این ارقام در زمینه مکانیزه شدن اکنون حدود 10 درصد از مشاغل در آمریکا و 12 درصد را در انگلستان شامل می‌شوند. در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022