نقص در سامسونگ گلکسی S7 باعث افزایش نگرانی ها در مورد آسیب پذیری شد

سامسونگ
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

به دنبال گسترش مشکل امنیتی ملت‌داون (Meltdown)، به تازگی محققان دانشگاه Graz توانسته‌اند یکی از گوشی‌های سامسونگ گلکسی S7 را هک کنند.

بر اساس اعلام محققان دانشگاه فنی Graz در اتریش، میکروچیپ‌های تولید شرکت سامسونگ ممکن است در معرض خطر و آسیب‌پذیری ملت‌داون (Meltdown) باشد. این محققان به تازگی جزئیات کشفیات خود را در اختیار خبرگزاری رویترز قرار داده‌اند. این گروه تحقیقاتی به نظر می‌رسد که در کنفرانس Black Hat درلاس‌وگاس جزئیات بیشتری در مورد تحقیقات خود اعلام نمایند، اما تلویحا اعلام کرده‌اند که توانسته‌اند حداقل یک بار یکی از گوشی‌های گلکسی S7 را هک نمایند. پیش از این، تولیدکننده غول کره‌ای سامسونگ در میان فهرست شرکت‌های دارای محصولات تقریبا غیرقابل دسترسی با این آسیب‌پذیری عنوان شده بود.

سامسونگ S7 / ملت‌داون

همچنین بخوانید :
با این وجود، محققان اشاره‌ای به این مسئله نکرده‌اند که آیا سامسونگ در جریان این مسئله قرار گرفته یا نه، یا اینکه چه زمانی موفق شده‌اند که این هک را انجام دهند. شرکت مزبور اخیرا یک بار در ماه ژانویه و یک بار هم در ماه ژوئیه، اقدام به ارائه وصله‌های امنیتی کرده است. از قدیم، در مورد محصولاتی که در آن‌ها مشکل یافت می‌شد، به شرکت‌های سازنده هشدارهای لازم داده شده و بعد اعلام رسمی در این باره صورت می‌گرفت. بنابراین، احتمال دارد که این مورد نیز به همین ترتیب بوده باشد. مضاف بر اینکه سخنگوی شرکت سامسونگ به تازگی گزارش داده که شرکت وی، به تازگی هیچ گونه گزارشی مبنی بر درز امنیتی در گوشی‌های خود مرتبط با ملت‌داون دریافت نکرده است. با توجه به این اعلام و علی‌رغم عمر این مدل گوشی، انتظار می‌رود که تعداد قابل توجهی از گوشی‌های سامسونگ گلکسی S7 در دست کاربران باشد و بنابراین، خبر کشف این مشکل همچنان می‌تواند باعث نگرانی کاربران گوشی گلکسی S7 باشد.

سامسونگ گلکسی S7

علاوه بر این‌ها، به نظر تیم تحقیقاتی مذکور، به نظر می‌رسد که احتمالا این مسئله پایان مشکلات مرتبط با ملت‌داون نباشد، چرا که آن‌ها قصد دارند به بررسی بقیه گوشی‌های محبوب موجود در بازار نیز بپردازند. شاید این مسئله اثبات شود که میلیون‌ها کاربر دیگر در دنیا نیز بدون اینکه بدانند و خیلی ساده به خاطر عدم آگاهی تولیدکنندگان از این مشکل با آن مواجه شده‌اند. در رابطه با این مسئله، لازم به ذکر است که مشکل امنیتی ملت‌داون و مشکل همتای آن، اسپکتر (Spectre) که برای کامپیوترها پیش می‌آید، باگ‌هایی امنیتی هستند که دسترسی ساده‌ای به قسمت‌های بسیار حساس و امنیتی یک کامپیوتر و یا گوشی هوشمند می‌دهند. از آنجا که این بخش‌ها باید به گونه‌ای در برابر حملات محافظت شوند، دسترسی ساده به آن‌ها می‌تواند باعث شود تا بدافزارها به اطلاعات شخصی و حساس کاربران از جمله رمز عبور و یا اطلاعات کارت‌های اعتباری آن‌ها دسترسی یابند و بدین ترتیب، به سوءاستفاده از این موارد بپردازند.

کلام آخر

برای اخبار بیشتر از دنیای فناوری با پلازا همراه بمانید، شما همچنین می‌توانید در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022