چرا جورج آر آر مارتین این قدر کاراکترها را در Game of Thrones می کشد؟

lord of the rings game of thrones / جورج آر آر مارتین
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

گویا مقصر قتل‌عام پی‌درپی کاراکترها در سری Game of Thrones، آقای تالکین نویسنده سری کتاب‌های ارباب حلقه‌ها است؛ آقای جورج آر آر مارتین (نویسنده Game of Thrones) از تاثیر تالکین بر تصمیم‌اش برای کشتن کاراکترهای مهم می‌گوید. با ادامه مطلب همراه باشید.

همچنین بخوانید :
گویا کشته شدن کاراکترهای محبوب‌تان در سریال Game of Thrones، تقصیر آقای تالکین (J.R.R Tolkein) نویسنده معروف سری کتاب‌های ارباب حلقه‌ها (The Lord of the Rings) است. خالق سری کتاب‌های Game of Thrones و نویسنده چند فصل اول سریال تلویزیونی Game of Thrones، آقای جورج آر آر مارتین (George R.R. Martin) اخیرا در مورد اینکه چگونه سری فانتزی ارباب حلقه‌های تالکین بر قلم او و این همه کشت و کشتار پی‌درپی کاراکترهای مهم تاثیرگذار بوده است، صحبت کرد؛ جورج مارتین آشکار کرد که تصمیم تالکین برای کشتن «گندالف»، الهام‌بخش او برای آن همه کشتار غافل‌گیرانه در سری Game of Thrones بوده است. در ادامه بخشی از مصاحبه جورج آر آر مارتین را می‌خوانید:

بزرگترین ابتکار تالکین، کاراکترهایی بودند که با وسوسه داشتن حلقه و اینکه چه‌کارهایی می‌توانند با آن انجام دهند، مدام دست و پنجه نرم می‌کردند. همه این کاراکترها در قلب‌شان با این وسوسه در نبرد بودند. این وسوسه قدرت در همه‌جا، در تمام زمان‌ها و در تمام مکان‌ها در تاریخ انسانیت قابل مشاهده است.

… و سپس ناگهان گندالف می‌میرد. من نمی‌توانم تاثیری که مرگ گندالف در سیزده سالگی بر من گذاشت را برای‌تان توصیف کنم. شما نمی‌توانید گندالف را بکشید! کونان که در کتاب‌های کونان نمرد (می‌خندد). تالکین این قانون را شکست. من تا ابد بخاطر این ساختارشکنی‌اش دوست‌ش دارم. لحظه‌ای که نویسنده گندالف را کشت، دلهره و دهشت همه تاریکی‌های پیش‌رو هزار برابر بیشتر شد، چون‌ الان که گندالف مرد، هرکسی می‌تواند بمیرد. این موضوع تاثیری عمیق بر قصد من برای کشتن کاراکترهای داستان‌هایم در بزنگاه گذاشت.

همان‌طور که می‌دانید، گندالف در کتاب (و فیلم) اول سری ارباب حلقه‌ها برروی پلی در موریا در نبردی با یک بالروگ درگذشت. البته او در کتاب‌ (و فیلم) دوم، قوی‌تر و داناتر به عنوان گندالف سفید به نبرد با تاریکی بازگشت. شما می‌توانید در اینجا در مورد زندگی و مرگ گندالف بیشتر بخوانید.

طبق یک تحقیق از نشریه واشنگتن پست، شما در طی این هفت فصل در سریال Game of Thrones، بیش از 1200 قتل یا مرگ را شاهد بوده‌اید. هشتمین و آخرین فصل از سریال Game of Thrones شبکه HBO حتی قرار است از همه فصل‌های پیشین خونین‌تر باشد؛ طبق یکی از تحقیقات ما، احتمالا بیشترین تعداد کاراکترها در این فصل خواهند مرد. همچنین جدا از سریال تلویزیونی این فرنچایز، دو کتاب دیگر از این سری که یکی‌شان The Winds of Winter (بادهای زمستان) است، در راه هستند.

کلام آخر

فصل آخر سریال Game of Thrones قرار است در نیمه اول سال 2019 در شبکه HBO به نمایش درآید. این فصل کلا 6 قسمت خواهد داشت که هرکدام از این قسمت‌ها ممکن است به اندازه یک فیلم سینمایی کامل، طولانی باشند. برای اخبار بیشتر از این سری فانتزی جذاب با پلازا همراه باشید. شما همچنین می‌توانید در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022