گوگل اسپیکر هوشمند مجهز به نمایشگر هوشمند مخصوص خود می سازد

دستیار صوتی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

گوگل برای رویارویی با آمازون دست به تولید اسپیکر هوشمند به همراه نمایشگر ساخته شده به دست خود زده است و تا پایان سال از آن رونمایی می‌کند. گوگل قصد دارد به تنهایی این اسپیکر هوشمند دارای نمایشگر را تولید کند.

گوگل تا کنون برای تولید اسپیکر هوشمند نمایشگردار، به تولیدکنندگان شخص ثالث اجازه استفاده از دستیار خود را داده است و این غول بزرگ جستجوگر هنوز به طور مستقل نخواسته بود وارد این بازی شود. گویا تا پایان امسال، این روند عوض خواهد شد و برای اولین بار گوگل دست به تولید اسپیکر هوشمند با نمایشگر اختصاصی خود در مقابل اسپیکر هوشمند نمایشگردار آمازون با عنوان اکو شو (Echo Show)، بزند. این خبر توسط سایت خبری Nikkei منتشر شده است.

دستیار صوتی

این خبر هم همانند دیگر شایعه‌هایی که در دنیای اینترنت و وابسته به منابع خبری هستند، دارای شک و تردیدهایی است. اما شخص آگاهی که با سایت منتشر کننده خبر مصاحبه کرده است، گفته گوگل با جدیت تمام به دنبال ساختن رقیبی قدرتمند در زمینه اسپیکر هوشمند نمایشگردار است. بر اساس گفته‌های این شخص، گوگل قصد دارد در اولین تلاش خود حدود 3 میلیون از این اسپیکرهای هوشمند را وارد بازار کند. این تعداد از سربازان گوگلی می‌تواند شیپور جنگ در برابر آمازون را به صدا در بیاورد.

اسپیکر هوشمند دارای نمایشگر که غالباً نمایشگر هوشمند نیز خطاب می شود، دارای برتری بزرگی نسبت به پیشینیان همانند خود هستند و آن هم داشتن نمایشگری مناسب برای نمایش اطلاعات، ویدیوها و همچنین دیدن تنظیمات است. این نمایشگرها اغلب در مواردی که کاربر نمی‌تواند به نمایشگر دسترسی داشته باشد، به‌مانند آشپزخانه‌ها، می‌تواند کاربردی باشد. اما وجود این نمایشگرها نمی‌تواند این دستیاران صوتی را همرزم جدی برای تبلت ها و لپ‌تاپ‌ها تبدیل کند.

دستیار صوتی

گوگل در ماه ژانویه (دی‌ماه) برای شرکت‌های مختلف از پلتفرم نمایشگر هوشمند خود رونمایی کرد و در نقش تولیدکننده این نمایشگرها ظاهر شد. شرکت‌های بزرگی به‌مانند لنوو، ال جی، سونی و جی بی ال، از این نمایشگرهای هوشمند گوگل استفاده کردند و هر یک مشغول به ساختن اسپیکر هوشمند به همراه این نمایشگر مخصوص شدند. اولین نسخه موفقیت‌آمیز این نمونه‌ها، مربوط به شرکت لنوو بود. این دستگاه شباهت عجیبی به یک سازه گوگلی بود، که در مجموع از عناصر ساخته شده به دست گوگل مانند جیمیل و تقویم تشکیل یافته بود. مسلماً اگر خود گوگل دست به ساختن اسپیکر هوشمند با نمایشگر اختصاصی بزند، محصولی همانند با این نمونه‌ها تولید می‌کند.

گوگل هم اکنون هم در میدان تولید اسپیکرهای هوشمند بازیکنان خوبی به‌مانند گوگل هوم (Google Home)، هوم مینی (Home Mini) و هوم ماکس (Home Max) را دارد. هر شرکت دیگری به جای گوگل بود با وجود این دامنه گسترده از اسپیکر هوشمند، ساخت اسپیکر هوشمند نمایشگردار را متوقف می‌کرد اما گوگل برای مقابله با آمازون و به دست آوردن جایگاه مناسب در میان اسپیکرهای هوشمند به همراه نمایشگر مستقل دست به رقابت و تولید محصول جدید زده است. این مهره گوگلی به احتمال زیاد تا پایان سال وارد بازی با آمازون شود.

کلام آخر

برای اخبار بیشتر از دنیای فناوری با پلازا همراه بمانید، شما همچنین می‌توانید در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401