جیمیل در اندروید به ویژگی لغو ارسال ایمیل (Unsend) مجهز شد

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

جیمیل به‌تازگی در اندروید به ویژگی لغو ارسال ایمیل (Unsend) مجهز شده است. با استفاده از این ویژگی درصورتیکه ایمیلی به اشتباه برای فردی ارسال شد، می‌توان آن را از صندوق ورودی گیرنده حذف کرده و به پیش‌نویس‌های خود انتقال داد.

کاربران جیمیل از مدت‌ها پیش قادر هستند که در نسخه دسکتاپ این اپلیکیشن، از ویژگی لغو ایمیل‌های فرستاده شده استفاده کنند اما بنا به دلایلی اپلیکیشن اندروید جیمیل از این ویژگی پشتیبانی نمی‌کرد. از این پس در ورژن 8.7 نسخه اندروید جیمیل قادر خواهید بود که ایمیل‌های ارسال شده را لغو کنید.

متاسفانه در مورد به‌روزرسانی نسخه اندروید جیمیل و مجهز شدن آن به ویژگی لغو ارسال ایمیل‌ها سردرگمی وجود دارد. به‌نظر می‌رسد که این یک به‌روزرسانی ساده نرم‌افزاری نبوده بلکه ترکیبی از به‌روزرسانی‌های اپلیکیشن و سرور باشد. به عبارت دیگر اگر اپلیکیشن جیمیل خود را آپدیت کرده‌اید اما همچنان قادر به لغو ایمیل‌های ارسالی خود نیستید، احتمالا می‌بایست اپلیکیشن را بسته و مجددا آن را باز کنید.

 

ممکن است این سوال پیش بیاید که ویژگی لغو ارسال ایمیل‌ها در اپلیکیشن جیمیل چگونه کار می‌کند؟ وقتی ایمیلی را ارسال می‌کنید در پایین صفحه سمت چپ، پیغام …Sending را مشاهده خواهید کرد، درحالیکه در سمت راست عبارت Cancel نمایش داده می‌شود. درواقع این گزینه به شما چند ثانیه فرصت می‌دهد تا درصورت نیاز تصمیم خود مبنی بر ارسال این ایمیل را تغییر دهید.

ارسال پیام در جیمیل

اگر پس از گذشت چند ثانیه، روی دکمه Cancel کلیک نکردید، ایمیل ارسال شده و گیرنده آن را در صندوق ورودی پیام‌های خود مشاهده خواهد کرد. با این حال هنوز این فرصت را خواهید داشت که پیام ارسالی را لغو کنید.

وقتی ایمیل مربوطه را ارسال کردید، در پایین صفحه سمت چپ گزینه Sent را مشاهده خواهید کرد که بدین معناست که ایمیل کاملا ارسال شده است اما در سمت راست یک گزینه Undo نیز وجود خواهد داشت. این نوتفیکیشن برای چند ثانیه فعال باقی خواهد ماند، اگر روی گزینه Undo کلیک کنید، ایمیل ارسالی از صندوق ورودی گیرنده حذف شده و به بخش ایمیل‌های پیش‌نویس (draft) شما منتقل خواهد شد.

لغو ارسال پیام در جیمیل

متاسفانه باید گفت در صورتیکه نوتفیکیشن مربوط به کنسل کردن ارسال ایمیل را نادیده بگیرید و یا نسبت به گزینه Undo بی‌توجه باشید، ایمیل ارسال شده و اگر این ایمیل نباید به دست گیرنده برسد، برای رفع این مشکل باید به فکر راه‌حل دیگری بود.

اگر در گوگل پلی استور نسخه به‌روزرسانی شده اپلیکیشن جیمیل در اندروید را مشاهده نمی‌کنید به APKMirror مراجعه کرده و نسخه جدید اپلیکیشن را از آنجا دانلود کنید. البته اگر پس از آپدیت باز هم ویژگی Unsend را مشاهده نمی‌کنید، بستن اجباری اپلیکیشن و مجددا باز کردن آن را امتحان کنید.

کلام آخر

برای اخبار بیشتر از دنیای فناوری با پلازا همراه بمانید، شما همچنین می‌توانید در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022