10 تا از عجیب ترین کدهای تقلب در بازی های ویدیوی

کد تقلب
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

با توجه به استفاده بازیکنان از کد تقلب به منظور پیشروی راحت‌تر در بازی‌های ویدیویی، در ادامه به بررسی کدهایی می‌پردازیم که ویژگی‌های عجیبی به بازی اضافه می‌کنند.

سازندگان بازی‌های ویدیویی اسرار بازی‌هایشان را از زمان کد بدنام کونامی در سال 1988 و حتی قبل از آن به شکل مخفی نگاه می‌داشتند. در عین حال که بسیاری از این موارد مخفی به شکل ایستراگ، ارجاعات عامیانه یا آیتم‌های آنلاک شدنی در بازی قرار می‌گیرند، کدهای تقلب به لطف ویژگی انقلابیشان از بیشترین جذابیت برخوردار هستند. قبل از دوران بازی‌های آنلاین و چندنفره، رونق کد‌های تقلب تا حدی بود که حتی یک بخش اختصاصی در مجله‌های بازی داشتند. افتخار پیدا کردن یک کد تقلب قبل از باقی دوستتان کم از قهرمانی در مسابقات جام جهانی نبود.

در دوره زمانه امروز که همه خط قرمزها کم رنگ شده‌اند، کدهای تقلب دیگر آن تنوع و طنز جذابشان را ندارند و بیشتر به هک و سرقت اکانت در بازی‌های آنلاین تعبیر می‌شوند؛ اما زمانی وجود داشت که این کدها بهترین روش برای تحت تأثیر قرار دادن دوستانتان در یک بازی co-op مرحله‌ای محسوب می‌شدند. با توجه به این که بسیاری از کدهای تقلب مثل خشاب و سلامتی نامحدود برای پیشروی آسان‌تر بازیکنان استفاده می‌شوند، چندتایی هم وجود دارند که خیلی به درد نمی‌خورند و اغلب یک ویژگی عجیب یا احمقانه به بازی اضافه می‌کنند که در ادامه 10 تا از عجیب‌ترینشان را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

معرفی 10 کد تقلب در بازی‌های ویدیویی

 


منفجر کردن لارا کرافت در Tomb Raider


لارا کرافت دردسر کم ندارد؛ از طرفی در تلاش است تا تاریخ مدفون‌‌شده را بازسازی کند، در عین حال باید از چنگ افرادی که قصد کشتنش را دارند بگریزد، البته این کارها را زمانی انجام می‌دهد که مشغول زندانی کردن خدمتکارش درون فریزر نباشد. اینجا است که کدهای تقلب برای بخش‌های غافلگیرکننده بیشتر در بازی به کار می‌آیند. در حالی که فرنچایز Tomb Raider پر شده از کدهای مختلف برای دسترسی به سلاح‌های گوناگون و رد کردن مراحل خاص، کدهایی وجود دارند که از کاربرد کمتری برخوردارند.

یکی از این کدها «منفجر کردن لارا کرافت» است. این کد در اصل به منظور مجازات بازیکنانی در بازی گنجانده شده بود که آن را به شکل اشتباه وارد می‌کردند، اما بعد از مدتی، به خاطر محبوبیتش نزد طرفداران، خودش به یک کد تقلب مستقل تبدیل شد. این کد بسته به این که کدام بازی را در اختیار داشته باشید از روش‌های مختلف قابل دسترسی است، اما هر قسمت جزئیات مجزای خودش را به گیم‌پلی شما اضافه می‌کند. این جزئیات لزوماً در خدمت پیشبرد داستان نیستند و شاید به هیچ طریقی به بازیکن کمک نکنند، اما بعضی مواقع فقط دلمان می‌خواهد لارا کرافت را منفجر کنیم، شاید به این خاطر که زیادی جذاب است!

 


احضار یک ماشین مسلح در Age of Empires


کد تقلب

Age of Empires پس از انتشارش در سال 1997 با نظرات مثبت زیاد از سوی بازیکنان حرفه‌ای و تازه‌کار مواجه شد. پیشرفت در یک تمدن کهن طی مراحل مختلف و مدیریت به عنوان یک استراتژیست جنگی به مذاق طیف وسیعی از مخاطبان خوشایند بود و به انتشار موفق بازی کمک شایانی کرد.

عشق تاریخ‌ها شانس این را داشتند تا خودشان را در اتمسفر تاریخی غرق کنند و از ترسیم زیبای تمدن‌های گوناگون لذت ببرند. اگرچه این حال و هوا به راحتی و تنها با وارد کردن یک کد ساده می‌توانست شکسته شود: Bigdaddy. این کد (که نباید آن را با Big Daddies از بازی BioShock اشتباه گرفت) یک اتومبیل سیاه و مسلح را برای بازیکنان احضار می‌کند تا به وسیله‌اش دمار از روزگار دشمنانشان در بیاورند. در عین حال که خود Age of Empires هم لزوماً از دقت تاریخی برخوردار نیست، این کد تقلب هیچ ربطی به دوران تاریخیش ندارد. نه تنها ماشین سیاه برای تمدنی که چرخ را درست و حسابی اختراع نکرده انتخابی عجیب است، بلکه به بازیکنان اجازه استفاده از سلاحی را می‌دهد که به دشمن 300 واحد آسیب وارد می‌کند. این کد تقلب برای مردمی که هنوز بلد نیستند چطور آتش خلق کنند، حکم معجزه را دارد.

 


استراحت در Fantasy Zone مخفی در Arnold Palmer Tournament Golf


کد تقلب

در عین حال که Sonic the Hedgehog را می‌توان شناخته شده‌ترین عنوان سگا جنسیس نامید و Arnold Palmer برای طرفداران گلف نامی آشنا است، بسیاری نمی‌دانند که این دو غول زمانی با یکدیگر ترکیب شدند تا Arnold Palmer Tournament Golf را برای سگا جنسیس در سال 1989 خلق کنند. این بازی همان چیزی است که از یک گلف دهه هشتادی انتظارش را دارید. پیکسل‌های سبز، زاویه دوربین بالا به پایین و کلی قانون اعصاب‌خوردکن که در گلف واقعی هم روی رشته‌های عصبی رژه می‌روند چه برسد به بازی ویدیویی.

هرچند برای بازیکنانی که در بازیشان به دنبال کمی شوخی و تفریح  هستند، یک مینی‌گیم مخفی وجود دارد. تنها کاری که برای دسترسی به آن نیاز دارید این است که 100 بار توپ را به اولین سوراخ وارد کنید؛ کاری که هر گلف‌باز آماتوری و بازیکن حرفه‌ای با کمال میل انجام می‌دهد. به محض این که با صفحه Game Over نفرت انگیز مواجه شدید و نسخه کوتاه شده کد کونامی را وارد کردید، یک مینی‌گیم با حال و هوای Fantasy Zone بازی Sonic نسیبتان می‌شود. این که ربطش به Golf در چیست برای خودمانمان هم جای سوال دارد، اما هر چه باشد از چاله‌های آبی بی‌پایان بهتر است.

 


استخدام یک بوقلمون در Assassin’s Creed


کد تقلب

یوبیسافت Assassin’s Creed III را با گرافیکی نو نوار شده، موتور بازی جدید و جلوه‌های شگفت‌انگیز و داستانی مورد انتظار در سال 2012 منتشر کرد. داستان در سال 1700، قبل و بعد از نبرد انقلابی آمریکا جریان دارد، بازیکنان می‌توانستند نبردهای حماسی آن زمان را در مناطق واقعی تجربه کنند. در عین حال که بازی یک عنوان تخیلی-تاریخی محسوب می‌شود، بسیاری از المان‌های این قسمت Assassin’s Creed با برداشت از وقایع درست تاریخی به روایت و گیم‌پلی بازی اضافه شده‌ بودند.

اما جنبه تخیلی بازی با یک کد تقلب خاص، به سطح کاملاً جدیدی ارتقا می‌یابد. اگر بازیکنی به محل زندگیش برود، در نزدیکی لبه خانه‌اش پنهان شود و سوت بزند، یک بوقلمون وحشی پدیدار شده و او را دنبال می‌کند. لابد می‌پرسید: «خب چه ربطی به کد تقلب داشت؟» قسمت کد تقلب بازی زمانی است که هنگام همراهی بوقلمون از کد کونامی استفاده کنید. به محض این که کد وارد شد، بوقلمونتان به «بوقلمون اساسین» تبدیل می‌شود و یک کلاه خفن هم روی سرش می‌گذارد. شاید مرگبارترین اساسین بازی نباشد، اما به درد پرت کردن حواس‌ دشمنان می‌خورد.

 


کله گنده کردن GoldenEye 007


کد تقلب

شوتر اول شخص Rare یعنی GoldenEye 007 را می‌توان یکی از پرطرفدارترین بازی‌های نینتندو 64 دانست. این بازی با ثابت کردن این موضوع که عناوین شوتر روی کنسول‌ هم جواب می‌دهند، رویه بازی‌سازی را برای همیشه تغییر داد. GoldenEye 007 یا داشتن کمپین تک نفره و گزینه Deathmatch در بخش چندنفره و حالت تقسیم صفحه، تأثیر به سزای روی بازی‌های بعد از خود گذاشت.

GoldenEye 007 علاوه بر بهره‌مندی از کدهای تقلب معمولی که در هر عنوانی از نینتندو 64 انتظارشان را دارید، یک کد به شدت عجیب دارد. کد 477MYFR13NDS4R3SP13S المان منحصر بفردی به گیم‌پلی شما وارد می‌کند. این کد کله هر آواتار و NPC درون بازی را مثل یک بادکنک باد کرده و یک جورایی اتمسفر جدی و دراماتیک بازی را به گند می‌کشد. اگر جیمزباند بازی و حس واقع‌گرایی برایتان اهمیت چندانی ندارد، حالت «کله گنده» هدشات دشمنان را برایتان به مراتب ساده‌تر می‌کند، البته فراموش نکنید با چنین حالتی این احتمال هم وجود دارد که دانشمندان مزاحم بازی را به شکل تصادفی به کشتن دهید.

 


سرهای متفاوت برای Earthworm Jim


کد تقلب

از هر گیمر دهه شصتی که بپرسید عجیب‌ترین پلتفرمرها روی چه کنسولی منتشر می‌شدند، به شما جواب خواهند داد: نینتندو و سگا. از جوجه تیغی‌ها گرفته تا کرم‌ها و یک بازی فوق‌العاده عجیب و کمی چندش‌آور که در آن «بارنی» (دایناسوری عروسکی در برنامه‌های تلویزیونی) باید با بچه‌های خردسال قایم‌باشک بازی و در نهایت آن‌ها را بغل کند، دهه، دهه‌ای بود که عناوین عجیب غریب یا به اصطلاح فرنگی‌ها «weird» بازار فروش را در انحصار خودش داشت. یکی از بازی‌هایی خوبی که در دهه 90 روی کنسول سگا جنسیس و نینتندو پیدا می‌کنید Earthworm Jim است. برای بازیکنانی که با Earhtworm Jim آشنایی ندارند، باید گفت بازی همان قدر که فکرش را می‌کنید غیرقابل درک است: شما کنترل یک کرم خاکی به اسم جیم را حین تلاشش برای نجات پرنسس برعهده دارید. Earthworm Jim با تقلیدی هجوآمیز از دیگر پلتفرمرها و تیراندازی‌های آن زمان، سعی نداشت تا خودش را چندان جدی بگیرد یا حتی طراحی و گیم‌پلی عجیب و منحصربفردش را پنهان کند.

یکی از المان‌های شاخص Earthworm Jim وجود سری کدهای تقلبی بود که بازیکنان می‌توانستند برای تعویض «سر» جیم استفاده کنند. در صفحه pause با اجرای عملیتات مختلف می‌توانستید به سر جیم موهای فرفری، آنتن، عینک با سبیل یا حتی سر دانکی کونگ را اضافه کنید. کد تقلب آخر موقعی جالب‌تر می‌شود که بدانید Donkey Kong Country که تقریباً همزمان با Earthworm Jim منتشر شده بود، برخی از المان‌های گیم‌پلیش را با برداشت از این بازی بنا کرد. این مورد که سازندگان هنگام ساخت بازی نیم نگاهی به عنوان رقیبشان داشتند، جای تقدیر و تعجب دارد.

 


دسترسی به منوی کاربری در Mortal Kombat


کد تقلب

باز هم اگر یک گیمر دهه شصتی یا اوایل هفتادی هستید، امکان ندارد که بازی مبارزه‌ای خونین و مرگبار Mortal Kombat را در کلوپ سر کوچه، دستگاه‌های آرکید شهربازی یا حتی در خانه دوستتان تجربه نکرده باشید. این بازی کنسولی و آرکیدی در سال 1992 منتشر شد و مکانیک‌های مبارزه‌ای مبتکرانه و روایتی جذاب را معرفی کرد؛ اما یکی از مهمترین ویژگی‌هایش استفاده از خون زیاد بود.

با گذشت بیش از 20 سال از انتشار اولیه بازی Mortal Kombat یک کد تقلب کاملاً جدید کشف شد که دسترسی به منوی کاربری مخفی را برای بازیکنان ممکن می‌کند. این منو یک «سلام» مخفی از خود اد بون، دمو‌ی فتالیتی‌ها و پایان‌بندی همه شخصیت‌ها را همراه با کلی مورد دیگر شامل می‌شود. سکوت اد بون از وجود این کد تقلب و مخفی ماندنش به مدت بیست سال نشان از عشق او نسبت به شاهکارش دارد.

 


بخش زامبی در Scott Pilgrim vs. the World The Game


کد تقلب

اسکات پیلگرم و دوستانش طی چندین سال به یک اثر کالت تبدیل شدند. با محبوبیت کمیک بوک‌ها و  یک فیلم اقتباسی در سال 2010، تعجبی نداشت که بازی ویدیویی در سال 2010 به چنین موفقیتی دست یابد. بازی توانست آن حس منحصر بفرد و غیرقابل پیش‌بینی دنیای اسکات پیلگرم را به مخاطب منتقل کند و در عین حال یک بازی خوب باشد.

شما در Scott Pilgrim vs. the World The Game می‌تولنید به شکل تک‌نفره یا چندنفره به عنوان اسکات پیلگرم، رامونا فلاور، کیم پاین یا استفان استیلز (یا کلی شخصیت آنلاک شدنی دیگر) بازی کنید. در عین حال که بیشتر گیم‌پلی برای طرفداران فرنچایز آشنا خواهد بود، یک بخش مخفی در بازی وجود دارد که دنیای عجیب اسکات پیلگرم را به سطحی عجیب‌تر ارتقا می‌دهد. اگر بازیکنان در صفحه منو یک کد تقلب خاص را وارد کنند، به بخش زامبی دسترسی خواهند داشت که به آن‌ها اجازه می‌دهد به جای دشمنان معمولی با دسته‌های زامبی مبارزه کنند.

 


تبدیل کردن بانجو و کازویی به ماشین لباس شویی


کد تقلب

بازی فوق‌العاده Banjo-Kazooie در سال 1998 بازیکنان را در دنیای رنگارنگی از معماهای منطقی و جذاب، مبارزات ترکیبی از خرس و پرنده و یک جادوگر دست و پا چلفتی غوطه ور کرد. بازیکن باید برای نجات خواهر «بانجو» از چنگ «گرونتیلدای» بد ذات و شیطان صفت در دنیا‌های کارتونی، اما چالش برانگیز سفر می‌کرد و با تکمیل معماهای پیچیده به هدف می‌رسید.

در طول بازی بازیکنان به یک جادوگر به نام «مامبو جامبو» برخورد می‌کردند که می‌توانست آن‌ها را برای رد کردن بعضی مراحل به موجودات مختلف تبدیل نماید. در بخشی از داستان مامبو جادویش را اشتباه اجرا کرده و بانجو و کازویی به یک ماشین لباس شویی تبدیل می‌شوند. این اشتباه به مدت کوتاهی اتفاق می‌افتد و بلافاصله تصحیح می‌شود، اما سازندگان به قدری از آن خوششان آمد که کد تقلبی در بازی قرار دادند که به بازیکنان اجازه می‌دهد با شیوه دائم‌تری به شکل ماشین لباس‌ شویی در بیایند. به محض این که بازیکن چالش‌های Battle Bonus را تکمیل کرد، می‌تواند با تایپ «Wishy Washy Banjo» از یک جسم ارگانیک به یک وسیله مکانیکی تبدیل شود.

 


آواتارهای پرنده در GTA 5


کد تقلب

بازیکنان در Grand Theft Auto V می‌توانند کارهای مختلفی انجام دهند که در زندگی واقعی قادر به انجامشان نیستند. در عین حال که اکثر آن‌ها منع قانونی دارند، برخی از لحاظ فیزیکی غیرممکن‌اند. اما حتی در بازی هم برای کارهایی که می‌توانید و نمی‌توانید محدودیت‌هایی وجود دارد.

این محدودیت تا وقتی پا برجاست که کسی از کد تقلب پرواز یا بهتر بگویم گلاید در آسمان (بدون هواپیما) استفاده نکند. نکته مهم در مورد این کد تقلب این است که به شما اجازه پرواز می‌دهد، اما هیچ حرفی راجع به چگونگی فرود آمدن نمی‌‎زند. این کد همانند کد Skyfall که بازیکن را بدون چتر نجات مهمان یک سقوط آزاد می‌کرد، باعث می‌شود وارد یک سقوط نفرینی شوید، با این تفاوت که این بار می‌توانید کمی در آسمان ویراژ دهید. اگر یک موقع تصمیم به استفاده از این کد داشتید و در عین حال می‌خواهید زنده بمانید آب را برای فرود هدف بگیرید.

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. اگر شما هم کد تقلب عجیبی مد نظر دارید، نظرتان را با پلازا در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
avatar
محسن امیری
.
14 شهریور 1397، 23:45
پاسخ
0
1
تو بازی GTA VICE CITY نمیدونم چی می زدیم سیگار می کشید یا کد تقلب women magnet رو که می زدیم همه زنا جمع می شدن دور بر tommy ! اخی چه دورانی بی دغدغه ای داشتیم...
avatar
کاربر میهمان
.
03 شهریور 1397، 09:51
پاسخ
0
2
تشکر اقا پژمان.جالب بوداقا پژمان به غیر ان مقاله گفتید تکراری هست من 7 تا مطلب دیگه هم دادم.ان ها را هم بررسی کردین؟چطور مقالات پیشنهادیم؟
avatar
پژمان گل کار مقدم
.
05 شهریور 1397، 23:59
پاسخ
0
3
@کاربر میهمان
بعضیاشون خوب بودن، ممنون از توجهتون... فقط این که فعلاً مقالات دیگه تو اولویت هستن... فرصت بشه سراغ مقاله‌های شما هم می‌ریم.
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402