سازندگان Star Wars: Episode IX چگونه می خواهند ژنرال لیا را به این فیلم بیاورند؟

Star Wars: Episode IX
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

کری فیشر که پیشتر نقش ژنرال لیا را ایفا می‌کرد، یک سال و نیم پیش فوت کرد؛ اما کاراکتر ژنرال لیا در فیلم جدید جنگ ستارگان حضور خواهد داشت، سازندگان Star Wars: Episode IX چگونه این امر را انجام خواهند داد؟ لیست کامل بازیگران این فیلم نیز منتشر شد.

بیش از یک و نیم سال از مرگ کری فیشر (Carrie Fisher) بازیگر نقش ژنرال لیا (شاهزاده ژنرال لیا اورگانا) گذشته‌ است. کری فیشر چند ماه پیش از مرگ‌اش فیلم‌برداری صحنه‌های مربوط به ژنرال لیا در فیلم The Last Jedi (فیلم هشتم جنگ ستارگان و فیلم دوم سه‌گانه Skywalker) را تکمیل کرده بود؛ سازندگان فیلم Star Wars: Episode IX (جنگ ستارگان: قسمت نهم) پیشتر اعلام کردند که ژنرال لیا اورگانا نقش مهمتری را در داستان این فیلم خواهد داشت. از زمان مرگ کری فیشر، این سوال برای طرفداران جنگ ستارگان پیش آمده بود که سازندگان این فیلم، چگونه می‌خواهند کاراکتر ژنرال لیا را به این فیلم بیاورند، مخصوصا با وجود اینکه ژنرال لیا در پایان فیلم The Last Jedi  صحیح و سالم است. با اینکه به قول سازندگان قسمت نهم جنگ ستارگان، هنوز زمان آن نرسیده که اطلاعات دقیقی از فیلم‌نامه این فیلم با طرفداران به اشتراک گذاشته شود، کارگردان این فیلم جی. جی. ابرامز (J. J. Abrams) اخیرا اعلام کرد که تیم سازندگان این فیلم، از صحنه‌های ضبط شده‌ کری فیشر در قالب ژنرال لیا، که در فیلم  The Force Awakens (فیلم هفتم جنگ ستارگان که کارگردان آن نیز جی جی ابرامز بود) بکار گرفته نشدند، برای آوردن ژنرال لیا به این فیلم استفاده خواهند کرد. در این بیانیه رسمی ابرامز گفت:

Star Wars: Episode IX
J. J. Abrams

ما خیلی کری فیشر را دوست داشتیم. ما از اینکه کری فیشر نمی‌تواند در پایان سه‌گانه Skywalker نقش داشته باشد، بسیار اندوهگین هستیم. ما هیچ‌وقت قصد نداشتیم که بازیگر دیگری را برای ایفای نقش جنرال لیا به خدمت بگیریم و یا با جلوه‌های کامپیوتری فیشر را در قالب ژنرال لیا زنده نگه داریم؛ به جای این کارها، ما با کمک و حمایت دختر او، بیلی فیشر، راهی پیدا کردیم تا کری فیشر را در قالب شخصیت ژنرال لیا در فیلم Star War: Episode IX بیاوریم و در عین حال به میراث فیشر بعنوان ژنرال لیا احترام بگذاریم؛ ما از ویدیو‌های منتشر نشده‌ای که باهم در روند فیلم‌برداری فیلم هفتم جنگ ستارگان ضبط کردیم، برای بازسازی کری فیشر در قالب جنرال لیا استفاده خواهیم کرد.

 

با توجه به اینکه فیلم Rouge One: A Star Wars Story، با الهام‌گیری از صحنه‌های کری فیشر در فیلم A New Hope، کاراکتر ژنرال لیا را به صورت کامپیوتری بازسازی کرد، بسیاری از طرفداران احتمال می‌دادند که سازندگان فیلم Star Wars: Episode IX نیز از چنین ترفندی برای آوردن کری فیشر در قالب ژنرال لیا در این فیلم استفاده خواهند کرد. کمپانی لوکاس‌فیلم (LucasFilm – سازنده مجموعه جنگ ستارگان)، به سرعت نظریه‌های بازسازی کامپیوتری و به کار گرفتن بازیگری دیگر را رد کرد؛ اکنون می‌دانیم که سازندگان قسمت نهم از ویدیوهای که در پروسه فیلم‌برداری فیلم The Force Awakens ضبط شدند، اما به کار گرفته نشدند، برای بازآفرینی ژنرال لیا استفاده خواهند کرد. با این اوصاف، به جای اینکه در قسمت نهم، فقط یادی از ژنرال لیا اورگانا شود، ما او را خواهیم دید؛ البته باید دید که ژنرال لیا چقدر در فیلم نهم جنگ ستارگان حضور خواهد داشت. با اینکه در اواسط فیلم Star Wars: The Last Jedi به نظر می‌رسید که ژنرال لیا به زودی دار فانی را وداع می‌گوید، اما او توانست دوام بیاورد و همراه با دیگر اعضای مقاومت سوار بر کشتی فضایی میلینیوم فالکون (Millennium Falcon) از Crait فرار کند. حال باید دید که آیا جنرال لیا از فیلم نهم جنگ ستارگان جان سالم به در خواهد برد یا خیر.

Star Wars: Episode IX
Carrie Fisher
همراه با این خبر، لیست بازیگران فیلم Star Wars: Episode IX نیز رسما در اختیار عموم قرار گرفت. چهره‌های آشنای این فیلم شامل: دِیزی ریدلی (Daisy Ridley)، آدام درایوِر (Adam Driver)، جان بویِگا (John Boyega)، اسکار آیزاک (Oscar Isaac)، مارک هَمیل (Mark Hamill)، لوپیتا نیونگ (Lupita Nyong’o)، دومنال گلیسون (Domhnall Gleeson)، کِلی ماری تِرَن (Kelly Marie Tran)، جوناس سوتامو (Joonas Suotamo)، انتونی دنیلز (Anthony Daniels)، بیلی لورد (Billie Lourd) و بیلی دی ویلیامز (Billy Dee Williams) هستند. همچنین بازیگران جدیدی که در این فیلم به جنگ ستارگان وارد می‌شوند شامل نایومی اَکی (Naomi Ackie) و ریچارد گرنت (Richard E. Grant) هستند. چند هفته پیش هم گزارش شد که کِری راسل (Keri Russell) برای حضور در این فیلم، با سازندگان در حال مذاکره است، اما با این وجود نام او در این لیست رسمی حضور ندارد؛ همچنین نام یاور دیرین جی جی ابرامز، گرِگ گرانبرگ (Greg Grunberg) نیز در این لیست به چشم نمی‌خورد. همچنین همراه با انتشار این لیست بازیگران، سازندگان فیلم نهم جنگ ستارگان تایید کردند که جان ویلیامز (John Williams) همانطور که آهنگ‌سازی تمام قسمت‌های اصلی مجموعه جنگ ستارگان را بر عهده داشت، در این فیلم نیز رهبر تیم آهنگ‌سازی خواهد بود.

Star Wars: Episode IX
John Williams

کلام آخر

فیلم Star Wars: Episode IX روز بیستم دسامبر سال 2019 (29 آذرماه 1398) برروی پرده‌های سینما خواهد رفت. برای اخبار بیشتر از فیلم نهم جنگ ستارگان که قسمت پایانی سه‌گانه اسکای‌واکر نیز هست، با پلازا همراه بمانید؛ شما می‌توانید در سایت ما اخبار روز سینمای جهان را دنبال کنید و در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400