رونمایی گوگل از چندین سرویس مبتنی بر هوش مصنوعی برای استفاده توسعه‌ دهندگان

هوش مصنوعی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

گوگل در کنفرانس توسعه دهندگان پلتفرم‌های خود موسوم به Cloud Next 2018، از طرحی پرده برداشت که به دولوپرها و استارتاپ‌ها امکان استفاده از هوش مصنوعی را برای پیشبرد اهداف بلندمدت و تسریع در انجام امور مختلف را می‌دهد.

تقریباً تمام غول‌های فناوری بر این نکته اتفاق نظر دارند که نسل بعدی فناوری‌هایی که اکنون می‌شناسیم با پیشبرد هوش مصنوعی گره خواهد خورد و به نوعی از این پس هوش مصنوعی است که هدف‌گذاری ها را تعیین می‌کند. گوگل نیز با توجه به همین موضوع روز گذشته در کنفرانس Cloud Next 2018 از چندین سرویس مختلف مبتنی بر هوش مصنوعی و یادگاری ماشینی رونمایی کرد که به طور ویژه برای استفاده آسان توسط توسعه دهندگان و شرکت‌های کوچک طراحی شده‌اند.

به عنوان مثال به کمک سرویس AutoML Cloud، کسب‌وکارهای نوپا می‌توانند بدون دانش برنامه نویسی و صرفا بر اساس مدل‌های یادگیری ماشینی، یک اپلیکیشن بسازند و یا به بیان دیگر، اگر شرکتی دانشی در زمینه ماشین یادگیری نداشته باشد، گوگل می‌تواند یکسری از نیازهای آن کمپانی را در این زمینه پاسخگو باشد. به زبان ساده‌تر، AutoML Cloud یک سیستم یادگیری مبتنی بر یادگیری عمیق تحت کلاد است که به صورت کنترل‌کننده‌ شبکه عصبی عمل می‌کند.

هوش مصنوعی

AutoML Cloud کاربردهای بی‌شماری دارد و از آنجا که یک سرویس تحت کلاد است، برای دسترسی به آن به سخت افزار خاصی احتیاج نخواهید داشت. به عنوان مثال تحت یک برنامه با رابط کاربری گرافیکی و ابتدایی می‌توانید عملیات برنامه نویسی را انجام دهید. AutoML همچنین به مترجم‌هایی که عادت به استفاده از سرویس‌های ترجمه تخصصی دارند، کمک می‌کند که متنی روان‌تر و مفهومی‌تر ارائه کنند.

پلتفرم هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی گوگل اکنون قادر به رمزگشایی فایل‌های PDF و TIFF بوده و به لطف رابط‌های برنامه نویسی ارتقا یافته بیش از پیش قادر به درک دستورات صوتی هست. ویژگی‎‌های جدید فناوری هوش مصنوعی گوگل به همین‌جا ختم نمی‌شود؛ چراکه اکنون شاهد ادغام این فناوری با پلتفرم مخصوص کسب و کار Dialogflow هستیم. اضافه شدن این ویژگی به توسعه دهندگان امکان ساخت ربات‌های به مراتب هوشمندتر و با قابلیت مکالمه تعاملی را می‌دهد. به زبان ساده در آینده‌ای نزدیک ربات‌ها قادر خواهند بود به بهترین شکل ممکن نقش یک منشی تلفنی را هم ایفا کنند.

درنهایت Vision Kit نام محصول دیگری از گوگل است که درواقع یک کیت راه اندازی آسان ربات خانگی برای کنترل امنیت و نظارت بر اعمال افراد درون منزل است. همان‌طور که انتظار داریم این محصول نیز از هوش مصنوعی قدرت گرفته و به صورت آنلاین قادر به پردازش اطلاعات و سنجش اوضاع منزل است.

کلام آخر

برای اخبار بیشتر از دنیای فناوری با پلازا همراه بمانید، شما همچنین می‌توانید در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401