پورشه از خودروی جدید پورشه 911 طلایی رونمایی کرد

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بالاخره پورشه با معرفی پورشه طلایی رنگ که خودرویی براساس پورشه 911 توربو 933 است، به انتظارات پایان داد. گفته می‌شود این محصول جدید قادر است قدرتی معادل 450 اسب بخار را تولید نماید.

پورشه طلایی بر اساس پورشه 911

پورشه در نهایت طرح راز آلود و بازطراحی شده خود، که تحت عنوان «پروژه طلایی» روی آن کار می‌کرد را رونمایی کرد. با این رونمایی مشخص شد که این توربوی سفارشی براساس شاسی 933 که نسخه‌ای از پورشه 911 بود، طراحی شده است. درواقع ژرمن‌ها در این خودروی طلایی از شاسی 933 بهره گرفته‌اند و سپس در رنگ آمیزی آن نیز از رنگ انحصاری طلایی پورشه 911 استفاده کرده‌اند. این مشخصات تا رونمایی این نسخه از پورشه مخفی مانده بود؛ اما حالا می‌دانیم که این پورشه طلایی حاصل بازطراحی پورشه 911 متعلق به سال 1998 میلادی است.

بر اساس اطلاعات به دست آمده اکنون می‌دانیم که موتور این دستاورد جدید به توربو S ارتقا یافته و این به معنی بهره‌مندی از قدرت 450 اسب بخاری خواهد بود. درواقع این موتور توربوی سری S یک پیشرانه شش سیلندر تخت 3.6 لیتری بوده که توسط یک گیربکس 6 سرعته دستی قدرت تولیدی خود را به چرخ‌ها انتقال می‌دهد. جالب است بدانید که پورشه طلایی جدید به فناوری چهارچرخ محرک مجهز بوده و کل موتور و سیستم رانندگی آن برگرفته از بخش کلاسیک پورشه است.

به غیر از پیاده‌سازی فنی، همان‌طور که در ابتدا نیز بیان کردیم پروژه طلایی 911 پورشه، علاوه بر بدنه پورشه 911 بروزرسانی بصری را نیز با رنگ طلایی تجربه کرده است. درواقع این رنگ طلایی نیز همان رنگ به کار رفته در پورشه 911 توربو سری انحصاری S مدل 2018 است. در این راستا تنها رنگ مشکی که در بدنه خودرو و ظاهر خارجی پورشه طلایی مشاهده می‌شود متعلق به چرخ‌ها، دستگیره‌های در، آینه‌های بغل، حاشیه پنجره‌ها و دریچه‌های هوا در جلو و باله عقب خودرو است که به شکل زیبایی خودنمایی می‌کنند.

جالب است بدانید که در داخل خودرو نیز می‌توانیم ترکیب زیبایی از رنگ مشکی و زرد را مشاهده کنیم. درواقع صندلی‌های پورشه طلایی به رنگ مشکی بوده که با کوک‌های طلایی و زرد مزین شده‌اند. همچنین این صندلی‌ها نیز با وام گرفتن از طراحی صندلی پورشه 911 سری S طراحی شده است. از دیگر مواردی که در داخل این خودرو جلوه‌گر هستند می‌توان به داشبورد تر و تمیز اشاره کرد. این بخش از خودرو از جنس فیبر کربن بوده و از تجهیزات مدرنی مانند واحد مسیریابی سود می‌برد. همچنین پورشه می‌گوید که این خودروی کلاسیک بازسازی شده از شماره شاسی سفارشی نیز بهره می‌برد که در داخل خودرو حک شده است و بازطراحی مجدد پورشه 911 را در ذهن‌ها تداعی خواهد کرد.

با این حال دنیا یک بار دیگر چهره خودروی کلاسیک پورشه 911، نسخه 933 را به خود دیده است که جز آخرین دستاوردهای این سازنده آلمانی نیز به شمار می‌رود. جالب است بدانید که این خودرو قیمت بالایی دارد و چندان نیز با قوانین رانندگی در شهرها سازگار نخواهد بود. با این حال خوب است بدانید که پورشه این خودرو را به مناسبت 70 امین سالگرد حراج خودروهای خود در تاریخ 27 اکتبر در کمپانی معروف RM Sotheby’s حراج می‌گذارد. هرچند که قیمت این خودرو هنوز اعلام نشده است، اما بدون شک بسیار گران خواهد بود و تنها شاید کلکسیونرهای ثروتمند بتوانند آن را تهیه کنند.

کلام آخر

جالب است بدانید، پورشه سال‌ها است که درآمد حاصل از چنین تولیداتی را در زمینه ترویج دانش و حل مسائل و معضلات اجتماعی صرف می‌کند. در ادامه می‌توانید شاهد تصاویر دیگری از این دستاورد طلایی زیبا رنگ باشید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022