نگاهی به خودروی برقی آئودی PB18 e-tron در نمایشگاه خودروی کالیفرنیا

آئودی PB18 e-tron
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

آئودی امسال در نمایشگاه خودروی کالیفرنیا خودروی تمام برقی PB18 e-tron را با قدرتی برابر با 764 اسب بخار معرفی کرد. در این مطلب نگاهی داریم به ویژگی‌های بارز این خودروی برقی.

هر ساله به مدت یک هفته در ماه آگوست بهترین نخبگان صنعت خودرو به خیابان‌های مونتری در کالیفرنیا می‌آیند و به نمایش آخرین دستاوردهای خود می‌پردازند. از قدیم پبل بیچ یا ساحل پبل در کالیفرنیای آمریکا فرصتی برای افراد مشهور و ثروتمند برای مشاهده آخرین تکنولوژی‌های دنیای خودرو بوده است. اما این روزها کمی اوضاع تفاوت پیدا کرده است؛ خودروهای تجملی هنوز هم آنجا هستند، اما این نمایشگاه برای انواع دیگر خودروسازان نیز فرصتی فراهم کرده تا جدیدترین و بزرگ‌ترین فناوری‌های خود را به معرض نمایش بگذارند.

روز پنج‌شنبه، آئودی از خودروی اسپورت و مفهومی مدل PB18 e-tron رونمایی کرد. این غول صنعت خودرو مدل مذکور را به صورت اختصاصی برای پبل بیچ معرفی کرده است. در واقع دو حرف PB در ابتدای نام این مدل جدید از پبل بیچ یعنی شهر محل این نمایشگاه گرفته شده است. مابقی عنوان مدل جدید آئودی برگرفته شده از خودروهای مسابقه‌ای R18 e-tron Le Mans است.

آئودی PB18 e-tron

ویژگی منحصربه‌فرد مدل PB18 در نوع کامل بودن تجهیزات داخلی آن برای رانندگی، از جمله پدال‌های یکپارچه، کنترل‌ها، فرمان روان و موارد دیگری است که همگی به شکل مناسبی در کابین خودرو قرار گرفته است. هنگامی که خودرو برای مسابقات اتومبیل‌رانی به کار می‌رود، کابین می‌تواند به صورتی مناسب در مرکز محور قرار گیرد که درست مانند خودروهای مسابقه‌ای به نظر برسد.

گائل بوزین، مدیر بخش طراحی آئودی در این رابطه گفت: «می‌خواهیم نوعی تجربه رانندگی را در اختیار افراد قرار دهیم که پیش از این تنها در مدل آئودی R18 عرضه شده بود. به همین دلیل است که ما طراحی قسمت‌های داخلی خودرو را به صورتی کاملا ایده‌آل برای راننده طراحی کرده‌ایم.»

آئودی PB18 e-tron

اما، قسمت‌های مربوط به داشبورد خودرو می‌تواند مانند خودروهای جاده‌ای معمولی قرار گیرد و همچنین به لطف نحوه قرارگیری پایین صندلی در کابین، امکان حضور یک مسافر نیز در کنار راننده وجود دارد.

همچون همه خودروهای e-tron moniker آئودی، مدل PB18 e-tron نیز تماما الکتریکی و برقی است. مفهوم آئودی با یک سری موتورهای برقی (یکی در قسمت جلو و دو موتور در قسمت عقب) ترکیب شده است. این موتورها حدودا 200 اسب بخار قدرت را به چرخ‌های جلو و میزان شگفت انگیز 600 اسب بخار را به چرخ‌های عقب منتقل می‌نمایند. در نتیجه، محصول مورد نظر نوعی تجربه چهارچرخه را در اختیار راننده قرار می‌دهد.

آئودی PB18 e-tron

کارکرد موتور به صورت کلی، 670 اسب بخار است که می‌تواند به صورت موقت تا 764 اسب بخار نیز افزایش یابد. متاسفانه به سادگی نمی‌توان خروجی موتورهای جلو و عقب را ارتقا داد.

آئودی ادعا کرده که مدل PB18 e-tron مجهز به یک باتری از نوع liquid-cooled و solid-state است و می‌تواند در عرض 15 دقیقه به صورت کامل شارژ شود. این مجموعه باعث می‌شود تا مدل PB18 با هر بار شارژ تا 460 کیلومتر را طی کند.

کلام آخر

برای اخبار بیشتر از خودرو با پلازا همراه بمانید، شما همچنین می‌توانید در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 54.6 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.2 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 15 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 12 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 11 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 9 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 7 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 3 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401