هر سه مدل گلکسی اس 10 احتمالا مجهز به سنسور اثر انگشت درون نمایشگر خواهند بود

گلکسی اس 10 سامسونگ
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

سال آینده گوشی‌های سری گلکسی اس 10 عرضه می‌شوند و از همین حالا انتظارات مصرف‌کنندگان و کارشناسان از این مدل فراتر از حد انتظار شده است.

باز هم اطلاعات جدیدی از گوشی سری گلکسی اس 10 به بیرون درز پیدا کرده است. گفته می‌شود که این مدل ارائه‌ای چشمگیر از سامسونگ است و مهم‌ترین به‌روزرسانی این کمپانی کره‌ای بعد از سالیان بسیار به شمار می‌رود.

علاوه بر شایعاتی که اخیرا منتشر شده که می‌گویند سه مدل گلکسی اس 10 از سوی سامسونگ عرضه خواهند شد، گزارشی از این کمپانی کره‌ای رسیده که نشان می‌دهد هر سه مدل مذکور دارای سنسور اثر انگشت داخل صفحه نمایش خواهند بود. این اطلاعات جدیدا با اخبار منتشر شده قبلی مطابقت ندارد؛ چرا که اخبار قبلی بر این اساس بودند که این سنسور تنها در دو مدل این گوشی به کار خواهد رفت و مدل ساده و ابتدایی آن فاقد این ویژگی خواهد بود.

یکی از سایت‌های حوزه موبایل که همواره اخبار مربوط به سامسونگ را پوشش می‌دهد، به چندین مورد تفاوتی اشاره کرده که طی آن فناوری مورد نظر در گوشی‌های جدید گلکسی اس 10 مورد استفاده قرار گرفته است. بر اساس اعلام این سایت، دو مدل بالاتر این سری، دارای یک سنسور اثر انگشت از نوع اولتراسونیک یا مافوق صوت و مبتنی بر صفحه نمایش است که به وسیله کوالکام مهیا خواهد شد؛ این در حالی است که مدل ابتدایی این سری دارای سنسور اپتیکال خواهد بود.

سامسونگ گلکسی

سنسور اولتراسونیک با انتقال پالس‌های مافوق صوتی از انگشت عمل می‌کند تا ویژگی‌های منحصربه‌فرد هر اثر انگشتی را تشخیص دهد. این سنسورهای اولتراسونیک دقیق‌تر از تمامی مدل‌های اپتیکال به شمار می‌روند؛ چرا که بازتولید سه‌بعدی اثر انگشت با استفاده از داده‌های عمق اضافی جمع‌آوری شده امکان‌پذیر می‌شود. سنسورهای اثر انگشت اپیتکال بیشتر شبیه به دوربین‌های دیجیتال کار می‌کنند و تصاویری دوبعدی از اثر انگشت تهیه می‌نمایند. اگر انگشتی خیس، خشک یا کثیف باشد، دقت سنسور کاهش می‌یابد.

به عنوان بخشی از شایعات تازه، مدل‌های جدید از سری گلکسی اس که بعد از گوشی‌های گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس عرضه می‌شوند نیز دارای صفحه نمایش بی‌نهایت و خمیده 6.2 و 6.44 اینچی خواهند بود. این مدل‌ها همگی دارای سنسور اثر انگشت داخل صفحه نمایش هستند. البته هنوز سامسونگ زمان عرضه رسمی سری گلکسی اس 10 را اعلام نکرده و همچنین وجود سنسور اثر انگشت داخل صفحه نمایش را نیز تأیید نکرده است؛ بنابراین، بهتر است تمامی این اطلاعات را به صورت شایعه بنگریم. با این وجود، مسئله دیگری که در مورد گوشی‌های مدل 2019 وجود دارد و باعث می‌شود در موردشان هیجان‌زده باشیم این است که این گوشی‌ها، همراه با اولین گوشی تاشوی سری گلکسی عرضه می‌شوند.

برای سامسونگ زمان عرضه گوشی‌های گلکسی اس 10 لحظه بزرگی است و نشان‌دهنده دهمین سال عرضه اولین گوشی هوشمند سامسونگ برای رقابت با گوشی‌های آیفون خواهد بود. البته، صفحه نمایش بزرگ‌تر این دو برند رقیب را به سطح بالاتری می‌رساند و باعث می‌شود تا انتظارات مصرف‌کننده از میزان اندازه صفحه نمایش افزایش یابد.

دلیل دیگری که نشان می‌دهد 2019 سالی کلیدی و مهم برای سامسونگ است را می‌توان این گونه برشمرد: سامسونگ نیاز دارد تا گلکسی اس 10 موفقیت بزرگی باشد؛ چرا که گلکسی اس 9 نتوانست آن گونه که باید و شاید انتظارات را به صورت کامل برآورده کند. عرضه گوشی تاشو مطمئنا باعث هیجان در بازار می‌شود؛ اما در عین حال محصولی بسیار گران‌قیمت و تا حد زیادی مختص افرادی خاص خواهد بود و در ابتدای امر در تعداد محدودی عرضه می‌شود. همین مسئله باعث می‌شود تا انتظارات از گلکسی اس 10 بیش از پیش افزایش یابد.

کلام آخر

برای اخبار بیشتر از دنیای فناوری با پلازا همراه بمانید، شما همچنین می‌توانید در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 54.6 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.2 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 15 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 12 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 11 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 9 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 7 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 3 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401