چادویک بوزمن از تلاش Black Panther برای بهترین فیلم اسکار می گوید

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

از زمانی که آکادمی اعلام کرد «محبوب‌ترین فیلم» به دسته‌بندی‌های این مراسم اضافه شده است، انتقادات زیادی بر آن وارد شده و سینمادوستان منتظرند ببینند که این تصمیم چه تأثیری روی نامزد شدن فیلم Black Panther به عنوان بهترین فیلم دارد.

با اینکه هنوز کاملاً معیارهای انتخاب نامزدهای بخش محبوب‌ترین فیلم مشخص نشده‌اند، می‌توان مطمئن بود که فیلم Black Panther که پرفروش‌ترین فیلم سال شد، یکی از نامزدهاست. با اینکه Black Panther در ظاهر فیلمی اسکاری نمی‌آید، اما این فیلم خیلی کارهای بیشتری جز سودآوری انجام داده است. این فیلم به عنوان یک دستاورد منحصر به فرد سینما تلقی می‌شود که تأثیر فرهنگی عظیمی بر روی مخاطبین داشته است. بازیگر نقش چالا، چادویک بوزمن، جدیدترین بازیگری است که در این مورد صحبت کرده و مطمئن است که Black Panther حداقل لایق نامزدی بهترین فیلم است. هنگامی که صحبت از دسته‌بندی جدید شد او گفت:

ما نمی‌دانیم این چه بخشی است؛ برای همین نمی‌‌دانیم خوشحال باشیم یا نه. چیزی که می‌توانم بگویم این است که ما هیچ کمپینی برای این بخش راه نینداخته‌ایم و اگر کمپینی هست، برای بخش مورد نظر ما یعنی بهترین فیلم است.

the black panther

با فرا رسیدن فصل جوایز و اینکه کسی نمی‌داند باید چه انتظاری از «محبوب‌ترین فیلم» داشته باشد، مارول سرمایه‌گذاری قابل توجهی روی کمپینش کرده است تا بتواند جایگاهی برای این فیلم در بخش «بهترین فیلم» بدست بیاورد. کمپین در کنار کارگردان رایان کوگلر، که با محتوای داستان ارتباط شخصی دارد، بر روی مفاهیم فیلم تمرکز دارد. مارول برای حضور در بخش بهترین فیلم، تا به حال هیچگاه اینقدر سرمایه‌گذاری نکرده بود ولی خیلی‌ها معتقدند که تا به حال مارول فیلمی نساخته بود که شایسته دریافت اسکار باشد. در مصاحبه‌ی The Hollywood Reporter با چادویک بوزمن او می‌گوید که چرا Black Panther یک رقیب قوی است:

فیلم خوب، خوب است و مشخص است که مهم نیست یک فیلم چقدر پول در بیارد تا در نظر اعضای آکادمی فیلم خوبی تلقی شود؛ چون در این صورت فیلم‌هایی که نامزد و برنده شدند، نامزد نمی‌شدند. از نظر من چیزی که مهم است سطح سختی کار است.

چادویک بوزمن توضیح داد که ساخت Black Panther چقدر سخت بوده است؛ ساخت فرهنگ، دین، سیاست و لهجه برای کشور خیالی واکاندا. او Black Panther را به یک قطعه تاریخی تشبیه کرد و تمام جزئیات ساخت فیلم را توضیح داد که چرا Black Panther می‌تواند هر فیلم دیگری در سال 2018 را از نظر سختی کار به چالش بکشد.

آکادمی گفته است که فیلم Black Panther می‌تواند برای هر دو بخش بهترین فیلم و محبوب‌ترین فیلم نامزد شود. پس بوجود آمدن بخش دوم، مشکلی در قرار گرفتن فیلم در دسته‌بندی شایسته‌ی خود ایجاد نمی‌کند.

کلام آخر

برای اخبار بیشتر از دنیای فیلم و سریال با پلازا همراه بمانید، شما همچنین می‌توانید در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022