iOS 12 به قوی تر شدن گذرواژه ها کمک می کند

iOS 12
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

شما در iOS 12 می توانید علاوه بر ذخیره کردن رمز عبور و گذرواژه های خود، از اپل برای ساختن گذرواژه‌هایی قوی‌تر کمک بگیرید. البته در نسخه بتا این روند با مشکلاتی مواجه است که به احتمال زیاد در نسخه عمومی برطرف می‌گردد.

همچنین بخوانید :
از زمانی که سیستم‌عامل iOS 11 روی کار آمده است، کاربران اپل با ویژگی جدیدی رو به رو شده‌اند که در آن، کاربر می‌تواند رمزهای مختلف مربوط به حساب‌های کاربری خود را ذخیره کند تا دفعه بعد که قصد ورود و وارد کردن رمز دارد، بدون تایپ کردن، رمز مرتبط با همان حساب کاربری را وارد کند. در سیستم‌ عامل به روز شده iOS نیز دوباره می‌توانید از این ویژگی استفاده کنید اما امکان پیشرفته‌تر از نمونه قبلی در کنار یادآوری رمز قرار داده شده است که به شما در تهیه و قرار دادن رمزهای کاملاً محافظت شده و قوی بر اساس قوانین رمزگذاری کمک می‌کند. این کار به دلیل بی‌حوصلگی اغلب کاربران و قرار دادن رمزهای ضعیف و قابل پیش‌بینی تدارک دیده شده تا امکان دزدیده شدن حساب و سوء استفاده از آن کاهش پیدا کند.

بدون وارد کردن دوباره پسورد و رمز، چرا شما گذرواژه‌هایی قوی و غیر قابل پیش‌بینی انتخاب نمی‌کنید؟ ویژگی جدید سیستم‌عامل iOS 12 به شما این امکان را خواهد داد که برای هر یک از حساب‌های کاربری خود، گذرواژه‌های مختلف بسازید و بدون وارد کردن اشتباه هیچ‌کدام از آن‌ها به راحتی وارد حساب خود شوید.

 

ساختن گذرواژه‌ ایمن در iOS 12

iOS 12

زمانی که مشغول ساختن اکانت در اپلیکیشن یا وب‌سایت از طریق سافاری هستید، iOS 12 برای شما گذرواژه‌های قوی و غیرقابل حدس زدن پیشنهاد خواهد داد. برای این کار کافی است وارد قسمت ثبت‌نام و ورود به برنامه یا وب‌سایت شوید. اکانت کاربری خود را وارد کنید و روی قسمت گذرواژه کلیک کنید. اکنون iOS برای شما پیشنهادی برای ساختن گذرواژه‌ای ایمن اعلام می‌کند که با لمس گزینه Use Strong Password، سیستم‌عامل رمز پیشنهادی ایمن، پیچیده و غیرقابل پیش‌بینی را اعلام می‌کند.

قدم بعدی شما برای فراموش نکردن رمز تعیین شده، ذخیره آن به مانند iOS 11 است. گزینه Save Password را بزنید و اجازه دهید که گذرواژه روی iCloud Keychain ذخیره شود. اکنون شما کافی است که گوشی خودتان را دوباره باز و بسته کنید و از این به بعد به جای وارد کردن رمز، آن را به صورت خودکار در محل گذرواژه مخصوص همان حساب کاربری مشاهده خواهید کرد.

 

این ویژگی همه‌جا قابل استفاده نیست

بر اساس بررسی‌هایی که روز اپلیکیشن های کاربردی انجام شده است این ویژگی انچنان که باید و شاید درست عمل نمی‌کند؛ اگرچه سیستم‌عامل iOS 12 در حالت بتا عرضه شده است و امکان دارد این ویژگی در نسخه عمومی به صورت کامل رفع مشکل شود.

 

مدیریت گذرواژه‌ها

برای مدیریت گذرواژه‌های خود کافی است که مسیر Settings > Passwords & Accounts > Website & App Passwords را ادامه دهید. در نهایت می‌توانید با استفاده از وارد کردن گذرواژه بیومتریک یا تاچ ایدی، گذرواژه‌های مختلفی که برای اپلیکیشن و سایت‌های مختلف ذخیره شده است را ویزایش کنید.

کلام آخر

برای اخبار بیشتر از دنیای فناوری با پلازا همراه بمانید، شما همچنین می‌توانید در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها