10 راهکار کاملا کاربردی از ایلان ماسک برای افزایش بهره‌ وری

ایلان ماسک / elon musk
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

ایلان ماسک از خودگذشتگی می‌کند تا به بهره‌وری دست یابد، چرا که معتقد است کار او برای حفظ تمدن بشری بسیار لازم و حیاتی است. در این مطلب به 10 راهکار ارزشمند از او برای دستیابی به بهره وری بیشتر اشاره می‌کنیم.

ایلان ماسک به نظر یکی از بهره‌ورترین یا حداقل پرمشغله‌ترین آدم‌های روی کره زمین است. او به عنوان مدیرعامل کمپانی‌های تسلا و SpaceX به قدر کافی مشغله دارد، اما به این مشغله‌ها باید پروژه‌های بزرگی همچون Hyperloop و Neuralink را هم اضافه کرد و جای شگفتی دارد که او به عنوان یک آدم تنها، این همه کار را می‌تواند انجام دهد. او کاملا خود را به این موارد متعهد کرده، چرا که تمرکز وی آینده سیاره ما است. ایلان ماسک معتقد است کاری که انجام می‌دهد برای بقای گونه‌های بشر حیاتی است.

برای اینکه ایلان ماسک به این کارها برسد، باید بسیار بهینه عمل نماید. هیچ راه دیگری نیست که او بتواند از پس این همه مسئولیت طی این مدت طولانی بر بیاید. در نتیجه، از روش‌هایی که او در جهت انجام امور خود به کار می‌گیرد تا بیشترین استفاده را از زمان ببرد، نکته‌های زیادی را می‌توان آموخت.

همچنین بخوانید :

جالب است که بدانید ایلان ماسک توانسته خروجی کارهای خود را بهینه نماید. او کارهایی که انجام می‌دهد را اولویت‌بندی می‌کند، چرا که خواست او کمک به سیاره زمین است. بهره‌وری بالاتر بسیار مفید است، اما بسته به موقعیت یا ترجیح‌ها، تمامی فداکاری‌هایی که ماسک انجام می‌دهد، ارزشش را ندارد. با این وجود، چیزهای زیادی را می‌توان از نحوه عملکرد وی آموخت.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

10 راهکار ایلان ماسک برای افزایش بهره وری

در اینجا به 10 نکته از گفته‌های ایلان ماسک در مورد افزایش بهره وری اشاره می‌کنیم. این نکات به شکل چشمگیری می‌تواند زمانبندی شما را در کسب و کار و همین طور زندگی بهبود بخشد.

 

همواره در جهت بهبود کارها سوال کنید

ایلان ماسک

ایلان ماسک همواره از خود سوال می‌پرسد که چطور می‌تواند کارهای خود را به صورت بهینه‌ انجام دهد. او اذعان داشته که هیچ گاه کتاب‌هایی با موضوع بهره‌وری را نخوانده است. با این وجود، با بررسی زندگی و رفتارهای خود به صورت مداوم هر روز بیشتر زندگی خود را بهینه می‌کند. هر گاه که وقتی را تلف کرده، متوجه می‌شود و به صورت مداوم در حال بررسی کارهای روزانه خود است.

اگرچه، این مسئله می‌تواند واضح به نظر آید، اما داشتن توجه و تلاش مداوم برای ارزیابی کارهای مختلف در جهت بهینه‌سازی آنها تا حدودی سخت است. این کار نیاز به چالش کشیدن خود دارد و در این راستا، همیشه باید در جهت بهینه کردن خود بکوشید.

 

روی کارها به خوبی تمرکز کنید

ایلان ماسک

ایلان ماسک در کارهای خود تداخل ایجاد نمی‌کند. هنگامی که کار می‌کند، هیچ نوتیفیکیشنی حواسش را پرت نمی‌کند. در عوض، خودش را به صورت کامل معطوف به کاری می‌کند که در حال انجامش است. با این کار او می‌تواند انرژی بیشتری روی آن بگذارد و کارهایش را سریع‌تر انجام دهد.

 

زمان صرف شده برای بررسی ایمیل‌ها را ذخیره کنید

همچون بسیاری از ما، ایلان ماسک هم زمان نسبتا زیادی را صرف بررسی ایمیل‌هایش می‌کند. با این وجود، او یاد گرفته تا زمان این کار را تا جای ممکن کاهش دهد. زمانش را صرف خواندن ایمیل‌های طولانی و یا دریافتن منظور اصلی یک مطلب نمی‌کند. در عوض، ایمیل‌هایش را دقیق و کاملا مرتبط با موضوعات خود نگاه می‌دارد.

 

به شکلی مناسب قادر به انجان چند کار همزمان باشید

ایلان ماسک

در حالی که ایلان ماسک به اهمیت و ضرورت تمرکز روی کارهای خاص کاملا آگاهی دارد، همچنین می‌داند که در موقعیت‌های دیگر می‌تواند قادر به انجام چند کار باشد. او طرفدار سرسخت انجام دادن کارها همراه با غذا خوردن است و این رویکرد را هنگام پاسخ دادن به ایمیل‌ها و یا گفتگو کردن مورد توجه قرار می‌دهد. او همچنین هنگام صرف وقت با کودکانش به انجام کارهای ساده در کامپیوترش می‌پردازد.

 

تقویم خود را به خوبی کنترل کنید

ایلان ماسک تقویم کاری خود را به تکه‌های پنج دقیقه‌ای تقسیم کرده است. همین امر باعث می‌شود تا به سختی وقتش را برای کاری تلف کند. او به تمام کارهایش به گونه‌ای نگاه می‌کند تا بتواند تعداد کارهای پنج دقیقه‌ای را افزایش دهد. بدین ترتیب، یک ساعت زمان، برای او وقت بسیار زیادی است.

بدین ترتیب، او از جلسات یا گفتگوهای طولانی اجتناب می‌کند. مضاف بر اینکه، با این کار او می‌تواند خود را در طول زمان‌های استراحت در یک روز بهینه نگاه دارد. در طول این زمان‌ها، به جای اینکه به چیزهای غیرمرتبط و بی‌هدف فکر کند، کاری همراه با بهره‌وری انجام می‌دهد.

 

اهدافی خوشبینانه را برای خود تعیین کنید

ایلان ماسک

استیو جابز برای ایجاد کردن نوعی «حوزه تحریف واقعیت» معروف بود. این عنوان را کارکنانش برای او در نظر گرفتند؛ چرا که او قادر به انجام کارها یا پروژه‌هایی در طول مدت زمان‌هایی بود که به نظر انجامش از عهده بشر بر نمی‌آمد. بنابراین، او به نوعی واقعیت را تحریف می‌کرد.

ایلان ماسک در این زمینه متفاوت است. او اهدافی بسیار خوشبینانه را برای خود تعیین می‌کند. در حالی که معروف است که او به صورت مداوم در رسیدن به این اهداف در طول زمان‌های مختلف شکست خورده، اما این امر او و تیمش را وادار می‌کند تا سخت‌تر تلاش کنند. همواره نوعی احساس اضطرار بیش از حد باعث می‌شود تا بهره‌وری افزایش یابد.

 

واقعا از بهبود استقبال کنید

آن قدرها که بسیاری از افراد در مورد رشد شخصی‌شان موعظه می‌خوانند، ما اغلب به اندازه کافی به این مسئله نمی‌پردازیم. اما ایلان ماسک در سویی دیگر، این امر را با آغوش باز می‌پذیرد. او می‌گوید که شما باید بپذیرید که در برخی از کارها اشتباه می‌کنید؛ هدف شما باید این باشد که کمتر اشتباه کنید.

او با این نوع طرز تفکر، می‌تواند به صورت مداوم خود را بهینه کند. ماسک علاوه بر بهینه بودن به صورت مداوم، همیشه در جهت ایجاد راه‌های موثرتری برای اندیشیدن تلاش می‌کند. با این موارد او می‌تواند خروجی بالاتری را ارائه دهد. به دلیل توجه به کمال در شرکت‌هایی که او اداره می‌کند، کیفیت بالاتر کار به شکل قابل توجهی باعث افزایش بهره‌وری وی می‌شود. این امر از گرفتار مشکلات قدیمی شدن جلوگیری می‌کند.

 

وسواس یادگیری داشته باشید

ایلان ماسک شخصیتی برجسته است. او از بچگی روزی دو کتاب می‌خوانده و هنوز هم برای یادگیری بیشتر وسواس دارد. کارکنان قدیمی او، داستان‌هایی از او نقل می‌کنند؛ از این که او از آنها اطلاعاتی قانع‌کننده یاد می‌گرفته که این امر نشان از شخصیت او دارد. این یادگیری مداوم باعث بالا رفتن سرعت او در فهم یک مفهوم و افزایش کیفیت پاسخ‌ها و تفکراتش در مورد موضوعات مختلف می‌شود.

 

به دیگران قدرت بدهید

ایلان ماسک

ایلان ماسک به غیر از «حوزه تحریف واقعیت» خود به کارکنان بیشتر از هر رهبر دیگری قدرت می‌دهد. آدم‌های سراسر دنیا به خاطر اعتباری که او کسب کرده، رویای کار کردن با او را در سر می‌پرورانند.

او انتظارت زیادی از کارکنان خود دارد و از توبیخ و یا اخراج آنها به خاطر یک اشتباه هراسی ندارد. با این وجود، این مسئله، باعث ارائه خروجی بسیار زیادی از سوی کارکنان اطراف وی شده است. وقتی تیم کارکنان او بتوانند کارهای زیادی را انجام دهند، پروژه‌های زیادی در برنامه وی به اجرا در می‌آیند. اگرچه، او به صورت مستقیم کار نمی‌کند، اما بدون وجود راهنمایی‌های او تقریبا هیچ کاری به سرعت پیش نمی‌رود.

 

آن چه دیگران در مورد شما فکر می‌کنند را فراموش کنید

چیزی که باعث کاهش بهره‌وری سازمان‌ها و بخش‌های فراوانی شده و ایلان ماسک همواره از آن دوری کرده، توجه به افکار دیگران در مورد خود است. بسیاری از آدم‌ها زمان و انرژی زیادی را صرف نگرانی در مورد افکار دیگران در مورد خودشان می‌کنند. اما ایلان ماسک، اصلا این گونه نیست و به این مسئله توجهی ندارد. او به جای توجه به هنجارهای اجتماعی و واکنش‌های مردم، تلاش خود را روی وظایفی که دارد معطوف می‌کند. این مسئله باعث افزایش بهره‌وری او تا حد چشمگیری شده، تا جایی که او می‌تواند میزان دقت بالاتری را در کار خود به کار بگیرد.

کلام آخر

ایلان ماسک تنها یک کارشناس در حوزه فعالیت خود نیست، بلکه همچنین در حوزه بهره‌وری کار نیز بسیار تخصص دارد. در حالی که بسیاری از ما در سطح تخصص او نیستیم، اما در عین حال می‌توانیم از نکته‌های زندگی او استفاده کنیم و نوع رویکرد خود به زندگی و کار را مدیریت و بهینه نماییم. در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022