پتنت جدید سامسونگ، تلاشی برای یک داک دکس عمومی

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

داک دکس مخصوص افرادی است که برای انجام کارهای مختلف به‌طور مدام بین گوشی و کامپیوتر شخصی خود سوییچ می‌کنند. سامسونگ به‌تازگی پتنتی را به ثبت رسانده که به‌نظر می‌رسد دارای قابلیت اتصال هر نوع گوشی با هر اندازه‌ای به داک دکس سامسونگ است.

دکس (DeX) به شما امکان می‌دهد تا گوشی خود را به یک مانیتور وصل کرده و از آن به عنوان دسکتاپ استفاده کنید. در واقع دکس سامسونگ می‌تواند فاصله میان گوشی و دسکتاپ را پر کند. سامسونگ در نسل جدید داک دکس، صفحه‌نمایش گوشی را به موس و کیبورد‌ مجازی مجهز کرده است تا کاربران در هنگام لزوم از این قابلیت به‌سادگی استفاده کنند.

دکس پد سامسونگ مخصوص افرادیست که برای انجام کارهای مختلف به طور مدام بین گوشی و کامپیوتر شخصی خود در حال رفت و آمد هستند و مجبورند که همیشه از هر دو دستگاه استفاده کنند. با محصول جدید سامسونگ می‌توانید هر زمانی که به صفحه نمایش بزرگ مانند مانیتورهای رومیزی نیاز دارید، گوشی را از طریق یک داک، نقطه اتصال گوشی و کامپیوتر، به آن متصل کرده و از صفحه نمایش بزرگتر استفاده کنید.

DeX Dock / داک دکس سامسونگ

به نظر می‌رسد که اختراع ثبت‌شدهاز سوی اداره مالکیت فکری کره ( Korean Intellectual Property Office) نشان از این دارد که سامسونگ می‌خواهد یک داک مشابه سامسونگ دکس بسازد که بتواند با دستگاه‌های غیر از محصولات خود سامسونگ هم سازگار باشد. حق ثبت این اختراع، به شماره درخواست 1020180097272 در اواخر ماه گذشته ارسال شد و هنوز در انتظار بازبینی، تحت عنوان «پذیرفته شده»اما «آزمایش‌نشده» مشخص شده است. بنابراین، این احتمال وجود دارد که در نهایت به مرحله اجرا نرسد یا اینکه تا مدت زمان زیادی مورد تأیید قرار نگیرد. با تمام این‌ها، اختراع مورد بحث، یک داک یونیورسال نوع دسکتاپ (Desk Top Type) است. در نگاه اول نمی‌توان فهمید که منظور کمپانی از استفاده کلمه جهانی(universal) چیست. با این حال، می‌تواند به این معنی باشد که این یک داک است که به هر دستگاهی که از خروجی نمایشگر USB پشتیبانی می‌کند، اجازه می‌دهد تا مشابه دستگاه‌های دکس سامسونگ به این داک وصل شوند.
طراحی کلی این لوازم جانبی به نظر می‌رسد با این مفهوم هماهنگ باشد، که می‌تواند این دیدگاه را تقویت نماید. مطابق با توصیفات، این داک به همراه اتصال‌دهنده بر روی یک فنر صفحه‌ای مدور که به شکل یک برگ خمیدگی دارد، نصب شده است، وقتی که هیچ دستگاهی به آن وصل نیست، به شکل عمودی می‌ایستد. در تصویر‌های مرتبط، این داک به صورت چند‌منظوره دیده می‌شود. فرم قرارگیری این داک، تقریبا  مشابه هر داک شارژ است که پشت طوری طراحی شده تا مانع از پرت شدن گوشی متصل به آن بشود. هرچند جلوی آن دارای برآمدگی است که مستقیم به سمت بالا قرار دارد. اگر چه جزئیات دقیق در مورد این داک در اسناد ارائه نشده است، شکل یکنواخت مربع‌‌شکل آن یادآور یک اتصال‌دهنده USB Type-C است. هنگامی که گوشی به آن متصل است، برآمدگی اتصال‌دهنده فشرده می‌شود و اجازه می‌دهد که دستگاه بتواند روی پایه قرار گیرد.
همان‌طور که در توضیحات طراحی ذکر شده است، ویژگی منحصربه‌فرد این پتنت این است که هر دستگاهی با هر طول، ضخامت و یا  محل خروجی بتواند از این داک استفاده کند. از آنجا که بسیاری از دستگاه های آندروید مدرن از خروجی ویدئو را از طریق میکرو USB یا پورت USB Type-C مربوط به آن، پشتیبانی می‌کنند، می‌توان انتظار داشت که بتواند با استفاده از این پتنت، تجربه کاربری داکس را ایجاد کند. برعکس این داک، یک اتصال‌دهنده ثابت بسیار محدودتر خواهد بود، زیرا فقط دستگاه‌هایی با دامنه اندزاه معین می‌توانند به آن وصل شوند.

DeX Dock / داک دکس سامسونگ

 مطمئنا هیچ تضمینی وجود ندارد که سامسونگ از این پتنت استفاده کند و یا این که این لوازم جانبی را به صورت گسترده عرضه کند.

کلام آخر

برای اخبار بیشتر از دنیای فناوری با پلازا همراه بمانید، شما همچنین می‌توانید در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022