گلکسی اس 10 مجهز به نسل جدید حسگر اثر انگشت فراصوت کوالکام خواهد بود

Fingerprint Sensor / حسگر اثر انگشت
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

گلکسی اس 10 اولین گوشی سامسونگ مجهز به حسگر اثر انگشت زیرنمایشگر خواهد بود که قرار است در آن از نسل سوم حسگر اثر انگشت فراصوت کوالکام استفاده شود.

گلکسی اس 10 (Galaxy S10) اولین گوشی تولید سامسونگ (Samsung) مجهز به فناوری حسگر اثر انگشت زیرنمایشگر است (بزودی گلکسی A  و نوت (Note) نیز به آن می‌پیوندند). از میان گوشی‌هایی که به بازار جهانی عرضه شده‌اند مدل‌هایی مجهز به حسگر اثرانگشت زیر نمایشگر دیده می‌شوند. حال اما کمپانی سامسونگ قصد دارد که پیشرفته‌ترین حسگر اثر انگشت را برای پرچمدار تازه خود یعنی گلکسی اس 10 بکار بگیرد.

حسگر اثر انگشت سامسونگ / Fingerprint Sensor

گوشی‌هایی که در حال حاضر از حسگر اثرانگشت زیر نمایشگر مجهز به فناوری اپتیکال بهره می‌برند معایبی نیز دارند. براساس گزارش رسانه‌های کره جنوبی، کمپانی سامسونگ از نسل سوم حسگر اثر انگشت فراصوت (التراسونیک) در گلکسی اس 10 استفاده خواهد کرد.

کوالکام (Qualcomm) اولین حسگر فراصوتی‌اش را در سال 2015 بیرون داد و نسخه بعدی آن در خرداد (ژوئن) سال گذشته رونمایی شد. نسل سوم حسگرهای کوالکام تولید شده است که نهایتا با تمام شرایط و الزامات سامسونگ همخوانی دارد. کمپانی کوالکام برای تولید این سنسور جدید و تامین تقاضای بالا در عرضه اولیه با کمپانی GIS و O-Film جهت تولید ماژول‌ها همکاری می‌کند. شرکت O-Film پیش از این با ویوو (vivo) در ساخت X20 UD و X21 UD همکاری داشته است.

حسگر اثر انگشت /Fingerprint Sensor

حسگر اثرانگشت فراصوت (التراسونیک) به پشت پنل نمایشگر می‌چسبد. از آنجایی که حسگرهای اپتیکال (نوری) نیازمند نمایشگر شفاف هستند، سامسونگ معتقد است که شرایط نور و روشنایی بیرونی روی آن ها تاثیر داشته و بر کیفیت تصویر نمایشگر نیز تاثیر می‌گذارد. ضمن اینکه، حسگر فراصوت تصویر سه بعدی از شیارها و منافذ نوک انگشت می‌گیرد درنتیجه بسیار دقیق‌تر خواهد بود. در این سنسورها ابتدا یک پالس فراصوت از زیر صفحه نمایش به سطح فرستاده می‌شود تا منافذ و رگه‌های انگشت منحصر به هر فرد مشخص شود. سپس حسگر این پالس را دریافت می‌کند و داده را مورد پردازش قرار می‌دهد.

کلام آخر

بدون تردید استفاده سامسونگ از این سنسورها تاثیر زیادی در بازار جهانی خواهد گذاشت. استفاده از سنسور اثرانگشت در زیر نمایشگر توسط سامسونگ به عنوان بزرگترین تولید کننده گوشی‌های اندرویدی سایر شرکت‌ها را ترغیب به استفاده از این شیوه می‌کند. براساس شنیده‌ها، ظاهرا سامسونگ قصد دارد که امسال از سه نسخه متفاوت رونمایی کند که تنها دو مدل پرچمدار گلکسی اس 10 مجهز به حسگر اثرانگشت فراصوت خواهند بود و نسخه میان رده‌ای که در چین رونمایی می‌شود از حسگر نوری داخلی بهره می‌برد. در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401