اندروید پای و سامسونگ اکسپرینس 10 بر روی گلکسی اس 9 پلاس مشاهده شد

گلکسی اس 9 پلاس / اندروید پای
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

به تازگی آخرین نسخه سیستم عامل اندروید به همراه رابط کاربری سامسونگ اکسپرینس 10 بر روی یک دستگاه گلکسی اس 9 پلاس مشاهده شده است.

اندروید 9 پای با آخرین نسخه سامسونگ اکسپرینس، یعنی نسخه 10، در یک گلکسی اس 9 پلاس به نمایش درآمده است. این نسخه قادر است دقیقا نشان دهد که اندروید در آپدیت جدید خود چه ویژگی‌هایی خواهد داشت. در این نسخه از سامسونگ اکسپرینس، چندین تغییر وجود دارد از جمله تم تاریک جدید برای نمایشگرهای امولد. این نسخه از رنگ سیاه واقعی استفاده می‌کند و مانند برنامه‌های بسیاری و حتی خود گوگل از رنگ خاکستری تیره استفاده نمی‌کند، به این ترتیب کاربر می‌تواند از باتری انتظار عمر بیشتری داشته باشد. هم‌چنین سیستم تمام اپلیکیشن‌ها در حال مجهز شدن به تم سیاه هستند که تغییر بسیاری خوبی به نظر می‌رسد.

تغییر صفحه تنظیمات در عکس‌های منتشر شده از آن، به این شکل است که حاشیه بالای صفحه در حالت سیاه است، در حالیکه گزینه‌های تنظیمات در پس‌زمینه سفید قرار دارند، کمی عجیب است اما مهم این است که به یاد بیاوریم که این یک ارائه اولیه از ساختار جدید است و احتمالا این موارد اصلاح می‌شود. تغییرات در دکمه تاگل تنظیمات سریع (Quick Settings) نیز بسیار شبیه به آنچه شما در مجموعه گوگل پیکسل 2 می‌بینید است. دکمه تاگل کاربر را قادر به تغییر تنظیمات و انتخاب یکی از دو یا چند حالت می‌کند. از دکمه های تاگل در بخش تنظیمات و برای فعال/غیرفعال کردن گزینه‌ها استفاده می‌شود.

سامسونگ حالا از ژست‌های لمسی جدیدی که با سامسونگ اکسپرینس 10 ارائه می‌شوند، پشتیبانی می‌کند. رابط کاربری اندروید 9 پای با افزودن ژست‌های حرکتی جدید به آن به جای کلیدهای ناوبری همیشگی و ایجاد تغییرات مهم در پنجره نوتیفیکیشن‌ها، سیستم را ارتقاء داده است. در این نسخه، با ژست لمسی سوایپ می‌توانید به home ،back و recents بروید. دیگر مثل سایر گوشی‌های هوشمند لازم نیست برای رفتن به هر کدام از این‌ها از یک ژست لمسی متفاوت استفاده کنید، شما می‌توانید در چپ سوایپ آپ کنید تا به عقب برگردید، در مرکز سوایپ آپ کنید تا به خانه برگردید و از راست سوایپ آپ کنید تا به تازه‌ها برسید، در واقع این ژست‌ها همان کاری را می‌کنند که دکمه نرم‌افزاری در حال حاضر برای شما انجام می‌دهد.

بسیاری از کاربران ناراحت بودند که سامسونگ، گلکسی نوت 9 را بدون اندروید پای وارد بازار کرده بود. در حال حاضر با تغییراتی که سامسونگ با اندروید پای انجام می‌دهد، کاملا روشن است که چرا این آپدیت را با گلکسی نوت 9 عرضه نکرده است. این به‌روز رسانی بسیار بزرگ است و قطعا نیاز به آزمایش‌های کافی دارد.

این به‌روز رسانی احتمالا در هیچ یک از دستگاه‌های سامسونگ (رسما) به این زودی‌ها عرضه نخواهد شد. به نظر می‌رسد که این به‌روزرسانی برای سامسونگ، تغییری گسترده را به همراه خواهد داشت؛ برای همین نیازمند آزمایش‌های زیادی است. خبر خوب این است که این سفت‌افزار برای کسانی که می‌خواهند آن را دانلود کنند، در دسترس است و می‌توانند آن را در دستگاه سامسونگ خود نصب کنند.

کلام آخر

برای اخبار بیشتر از دنیای فناوری با پلازا همراه بمانید، شما همچنین می‌توانید در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022