کمپانی THQ Nordic امتیاز عناوین Alone in the Dark و Act of War را خریداری کرد

alone in the dark
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

در اخبار جدید، کمپانی THQ Nordic امتیاز آی‌پی‌های Alone in the Dark و Act of War را از کمپانی آتاری خریداری کرد. این اولین بار نیست که این کمپانی دست به خرید آی‌پی‌های فدیمی می‌زند. برای جزئیات بیشتر با ادامه مطلب همراه باشید.

به تازگی کمپانی THQ Nordic امتیاز دو عنوان جدید را از کمپانی آتاری (Atari) خریداری کرده است. اولین عنوان، Alone in the Dark است. آی‌پی Alone in the Dark شامل سری بازی‌هایی در ژانر ترس و بقاست که برای اولین بار در سال 1992 توسط استودیوی اینفوگرامز (Infograms) برای رایانه‌های شخصی منتشر شد. دو بازی دیگر در دنباله بازی اول، در سال‌های 1993 و 1994 عرضه شدند؛ سپس تا مدتی کار این فرانچایز متوقف شد، تا اینکه در سال 2001 باری دیگر این فرانچایز با عرضه بازی The New Nightmare در صنعت بازی‌های ویدیویی پدیدار شد. پس از عرضه بازی The New Nightmare، باری دیگر این فرانچایز کار خود را متوقف کرد و تا سال 2008 هیچ عنوانی از آن عرضه نشد؛ در سال 2008 بازی دیگری از این فرانچایز با عنوان Alone in the Dark برای کنسول‌های پلی‌استیشن 3، ایکس‌باکس 360، پلی‌استیشن 2 و رایانه‌های شخصی عرضه شد. در نهایت در سال 2015 آخرین بازی از این فرانچایز با عنوان Illumination در ژانر شوتر سوم شخص کو-آپ بصورت انحصاری برای رایانه‌های شخصی عرضه شد که آن هم با واکنش خوبی از سوی منتقدان و گیمرها مواجه نشد.

 

act_of_war
Act of War

کمپانی THQ Nordic عنوان Act of War را نیز از کمپانی آتاری خریداری کرده است. Act of War یک بازی در سبک استراتژی هم‌زمان (Real-time) بود که در سال 2005 توسط کمپانی آتاری منتشر شد. مهم‌ترین ویژگی این بازی که در آن زمان به آن اشاره می‌شد، این بود که نویسنده آن آقای «دِیل براون» (Dale Brown)، نویسنده چند رمان و کاپیتان بازنشسته نیروی هوایی آمریکا بود. در سال 2006 یک بسته الحاقی با نام High Treason برای این بازی عرضه شد. همچنین در سال 2015 یک بازی با عنوان Act of Aggression عرضه شد که به‌گونه دنباله بازی Act of War به حساب می‌آمد.

هنوز مشخص نیست که کمپانی THQ Nordic قصد دارد بازی‌های قدیمی این دو آی‌پی را بازسازی کند یا می‌‌خواهد بازی‌های جدیدی را در این فرانچایزها خلق کند؛ تنها چیزی که می‌دانیم این است که هم‌اکنون این کمپانی مالکیت این دو آی‌پی را در اختیار دارد. همچنین جالب است بدانید که اخیرا کمپانی THQ Nordic امتیاز آی‌پی Kingdoms of Amalur را نیز از کمپانی الکترونیک آرتز (Electronic Arts – EA) خریداری کرده بود.

کلام آخر

برای اخبار بیشتر از صنعت بازی‌های ویدیویی با پلازا همراه بمانید؛ شما همچنین می‌توانید در بخش نظرات دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها