9 فیلم کلاسیک که بازسازی می شوند و 11 تا که احتمال بازسازی شان وجود دارد

بیست هزار فرسنگ زیر دریا / Twenty Thousand Leagues Under the Sea
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

با توجه به این که صنعت فیلم‌سازی هالیوود و دنیا پرشده از دنباله، ریبوت و بازسازی عناوین گذشته، تصمیم داریم 20 ریمیک که در پروسه ساخت یا در حد شایعه جریان دارند را مورد بررسی قرار دهیم.

هیچ چیزی انتظار طرفداران یک فرنچایز را به اندازه «بازسازی» یا «ریمیک» (Remake) برآورده نمی‌سازد. محصولات پرطرفدار دوران مختلف سینما همیشه پتانسیل بهتر یا بدتر شدن را دارند. در این بین ریبوت‌های زیادی هم ساخته می‌شوند که جز شکست، چیزی نصیب سازندگان نمی‌کنند، اما رویه تولیدشان همچنان ادامه می‌یابد. با این همه فرنچایز ادامه‌دار و اقتباس‌های جدید از عناوین قدیمی، این سوال پیش می‌آید که آیا هالیوود خالی از ایده‌های جدید است؟ البته اگر منصف باشیم، بعضی مواقع ریمیک‌ها حتی از محصول اصلی هم بهتر عمل می‌کنند.

مثلاً شاهکار دهه 80، فیلم The Thing را در نظر بگیرید؛ نسبت به نسخه دهه 50 پیشرفت‌های چشم‌گیری داشته، یا نسخه دهه شصتی The Planet of The Apes پس از ریبوت فرنچایز، بالاخره رنگ روزهای روشن را دید (و فاجعه سال 2001 به کل فراموش شد). به هر حال طرفداران مشتاق‌اند تا با عناوین گذشته‌اش تجدید دیدار کنند و همین کافی است تا انتظار بازسازی و نسخه به‌روزتر را داشته باشند. در عین حال که بسیاری از سازندگان نوید بازسازی فیلم‌های سرشناس را می‌دهند، تعداد زیادی از همین حالا در این پروسه به سر می‌برند.

البته همیشه این شبهه وجود دارد که آیا دست بردن به چنین فیلم‌هایی کار درستی است؟ مخصوصاً اگر نسخه اصلی یک کلاسیک تمام عیار باشد. به هر حال هر نظری در مورد ریمیک دارید، بازسازی‌های سینمایی به همین زودی‌ها دست از سرتان برنمی‌دارند. در ادامه 9 ریمیک که در حال ساخت هستند (و 11 تا که شایعه ساختشان وجود دارد) را با هم بررسی خواهیم کرد.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

فیلم‌های کلاسیکی که بازسازی می‌شوند

 


20- (در دست ساخت) Pet Sematary


بازسازی / Pet Semataryدر دنیایی که با تک‌تک آثار استیون کینگ مثل The Shining ،Carrie ،The Green Mile و The Dark Tower اشباع شده کلی فیلم‌ خوب و بد وجود دارد. Pet Sematary بدون شک یکی از عناوین پرطرفدار دهه 80 است. مری لمبرت، وحشت، رمز و راز و تراژدی خانوادگی را با هم ترکیب کرد و یک عنوان ترسناک قابل قبول ارائه داد.

آیا این وحشت می‌تواند در دل طرفداران جا کند؟ به زودی خواهیم فهمید. پروسه ریمیک همراه با بازیگران سرشناس و تیم کارگردان حرفه‌ای به درستی پیش می‌رود. کسانی که با Pet Sematary آشنایی دارند، سکانس گربه مرموز، وان حمام و بچه مرده متحرک را فراموش نخواهند کرد. باید منتظر باشیم و ببینیم که فیلم پس از رستاخیزش چگونه نمود می‌یابد.

 


19- (در حد شایعه) The Orphanage


بازسازی / The-Orphanage

یتیم‌ خانه‌ای دورافتاده، بچه روح‌های بدذات و اتمسفر مرموز، The Orphanage تمام جذابیت‌ها را یکجا دارد. فیلم ترسناک اسپانیایی The Orphanage عنوانی پرطرفدار بود که کارگردان فیلم Hellboy یعنی گیلرمو دل‌تورو وظیفه تهیه‌کنندگی‌اش را برعهده داشت. با طراحی زیبا و ساختار کلاسیکی که فیلم از آن بهره می‌برد، تعجبی ندارد که استودیوهای آمریکایی برای ساحت نسخه انگلیسی زبان فیلم راغب شوند. همانند کاری که با محصولات ترسناک و موفق ژاپنی The Grudge و The Ring انجام دادند.

 New Line Cinema، به محض اکران فیلم در سال 2007 حق امتیازش را خریداری کرد. حتی گیلرمو دل‌تورو در سال 2011 برای تهیه کنندگی و امی آدامز برای نقش اصلی برگزیده شده بودند. اما پس از آن دیگر خبری از ادامه پروژه نشد. به هر حال شایعات همچنان حول این فیلم ترسناک روح محور ادامه دارد.

 


18- (در دست ساخت) The Crow


بازسازی / The Crow

وقتی سخن یک فرنچایز نفرین شده پیش کشیده شود، The Crow حرف اول را می‌زند. فیلم اصلی در سال 1994 نظر طرفداران زیادی را به خودش جلب کرد. با این حال ستاره فیلم، برندون لی طی سانحه‌ای تلخ جانش را از دست داد. پس از آن عناوین زیرمجموعه‌‎های ضعیف و حتی بازی‌های ویدیویی مختلفی از این عنوان منتشر شدند اما هرگز به گرد موفقیت فیلم اصلی حاضر نرسیدند.

The Crow پس از اکرانش در سال 1994 بسیار موفق عمل کرد، بنابراین تعجبی ندارد که این‌قدر برای بازسازی مدرن فیلم مشتاق باشیم.

در سال‌های اخیر گویا این کمیک دوست‌داشتنی بالاخره تیم رویاییش برای احیا سری جمع‌آوری کرده است. کورین هاردی به عنوان کارگردان و جیسون موموا، ستاره خوش‌قیافه Game of Thrones در نقش بازیگر اصلی انتخاب شده بودند. متأسفانه هر جفتشان در اوایل 2018 موقتاً از پروژه کنار کشیدند. فیلم از لحاظ فنی در پروسه ساخت قرار دارد، اما ستاره Aquaman فعلاً شیرجه‌ای عمیق و به دور از پروژه زده است.

 


17- (در حد شایعه) An American Werewolf In London


بازسازی / An American Werewolf In London

وقتی جان لندیس در سال 1981 داستان گرگینه‌ کلاسیکش An American Werewolf In London را ساخت، استفاده از المان‌ کمدی در فیلم‌های هیولایی چندان باب نبود. داستان کلاسیک یک مسافر معمولی که تبدیل به یک شکارچی آدم‌خوار می‌شود راه را برای فیلم‌هایی مثل Shaun of the Dead و The Cabin In Woods باز کرد.

در 2016 شایعاتی بالا گرفت که مکس، پسر لندیس (فیلم‌نامه نویس فیلم Bright نتفلیکس) قصد دارد تا نسخه بازسازی خود را از اثر کلاسیک پدرش بسازد. باید منتظر ماند و دید که آیا بالاخره چنگال خونین گرگینه رشد خواهد کرد یا خیر.

 


16- (در دست ساخت) Arachnophobia


بازسازی / Arachnophobia

اگر از عنکبوت نفرت دارید، بیخیال ادامه مطلب شوید. اگر از Arachnophobia سال 1990 که وحشت از عنکبوت را به ملموس‌ترین شکل ممکن ترسیم کرد، خیلی نفرت دارید، جدی جدی از خواندن شماره 16 دست بردارید چون اوضاع قرار است دوباره عنکبوتی شود. کارگردان باتجربه‌ای مثل جیمز وان (Saw ،Insidious ،The Conjuring) برای ساخت ریبوت این کمدی ترسناک و چندش‌آور انتخاب شده است.

اگر از عنکبوت می‌ترسید، پس از اکران Arachnophobia تماشایش را به شما توصیه نمی‌کنیم. استودیوی Amblin Entertainment مسئولیت ساخت پروژه را بر عهده دارد. با این تفاسیر شکی نیست که به زودی عنکوبت‌های Arachnophobia طرفداران را در تارهایشان گرفتار خواهند کرد.

 


15- (در حال شایعه) Time Bandits


بازسازی / Time Bandits

کارهای فوق‌العاده‌ تری گیلیام به قدری زیاد هستند که اکثرشان را به سادگی فراموش می‌کنیم. از اولین فعالیت‌هایش در Monty Python تا فیلم اجتماعی-دیستوپیای‌ Brazil، گیلیام همیشه مخاطبان پروپاقرص خودش را داشته است، راستی فیلم 12 Monkeys هم نباید فراموش کرد.

Time Bandit یک فیلم ماجراجویی در مورد خیال‌پردازی‌های عجیب و غریب یک کودک است و تغییر ساختارش به شکل یک سریال تلویزیونی می‌تواند جذاب باشد. اکنون که گیلیام در صحنه Time Bandits دیده شده، ریمیک فیلم می‌تواند موفق‌تر عمل کند. سوژه فانتزی سفر زمانی می‌تواند به میلیون‌ها روش پیاده‌سازی شود. خود گیلیام سریال تلویزیونی را بهترین بستر برای نسخه جدید می‌داند اما هنوز هیچ اطلاعات موثقی برای ساخت منتشر نشده است. به هر حال طرفداران فیلم اصلی می‌دانند که پروژه در دستان توانمندی قرار دارد.

 


14- (در دست ساخت) Starship Troopers


 بازسازی / Starship Troopers

وقتی Starship Troopers در سال 1997 منتشر شد و از لحاظ اعداد و ارقام باکس آفیس شکست خورد، اگر کمی منطقی باشیم هیچ کس فکرش را هم نمی‌کرد که فیلم روزی به یک اثر کالت تبدیل شود. بازیگران نه چندان محبوبی مثل کاسپر ون دین و دنیز ریچارد، چیزی نبود که طرفداران دوآتیشه فیلم‌های علمی-تخیلی انتظارش را داشتند. به هر حال جادوی Starship Troopers پس از تأخیر زیاد عمل کرد و اکنون استودیوها در تلاش‌اند تا جنگ‌ها کهکشانی را بار دیگر به پرده‌های نقره‌ای بکشند.

Colombia Picture حق امتیاز فیلم را خریداری کرد و ظاهراً قصد دارد نسبت به اقتباس پاول ورهوون اثری وفادارتر به کتاب رابرت هنلین خلق کند. به نظر وقتش رسیده که به نیروهای زرهی ملحق شویم و تکه پاره شدن سوسک‌های عظیم‌الجثه را شاهد باشیم.

 


13- (در حد شایعه) Akira


بازسازی / Akira

طرفداران مانگا شاید در سری‌های اقتباسی مختلف با یکدیگر اختلاف نظر زیادی داشته باشند، اما اغلب هم نظر هستند که Akira یکی از بهترین‌‌های تاریخ این ژانر محسوب می‌شود. داستانی دیوانه‌وار از توکیوی مدرن، دارودسته‌های موتورسوار و قدرت‌های تلپاتی که در سال 1988 و در قالب انیمه روی پرده‌های سینما رفت.

یک دهه‌ای می‌شود که ریبوت پروژه به شکل لایو اکشن برای ساخت آماده است. تایکا وایتیتی، کارگردان Thor: Ragnarok برای پیش‌برد این بازسازی اعلام آمادگی کرده اما هنوز هیچ قدمی برداشته نشده و سازنده زلاندنویی هم با یک سریال تلویزیونی براساس What We Do in The Shadows مشغول است. پس فعلاً باید به همین شایعات بسنده کنیم.

 


12- (در حد شایعه) American Psycho


بازسازی / American Psycho

کریستین بل را امروز همه می‌شناسند، اما در زمانی نه چندان دور، اسمش چندان دهان پرکن نبود. او قبل از این که به شوالیه تاریکی در Batman Begins تبدیل شود در فیلم American Psycho نقش‌آفرینی کرد و روی طرفداران ژانر وحشت تأثیر به سزایی گذاشت.

این فیلم خشن و خونین به خاطر ترسیمش از یک روانی آدمکش که به راحتی از چنگ قانون می‌گریزد مورد انتقادات زیادی قرار گرفت. شایعات بازسازی فیلم همیشه وجود داشته و حتی یک فیلم کوتاه نیز برای اثبات این قضیه ساخته شد. با این حال تا امروز هیچ استودیویی برنامه‌ای موثق از ساخت مجدد American Psycho ارائه نداده است.

 


11- (در دست ساخت) The Birds


The Birds / بازسازی

آلفرد هیچکاک در دهه 60 فیلم The Birds را ساخت و با جلوه‌های بصری چند دهه پیش، یکی از ترسناک‌ترین آثار سینمایی را رقم زد. فیلم با ترکیب انیمیشن‌‎های عروسکی و پرنده‌های واقعی نشان می‌دهد که اگر دوستان پردارمان هوس آدم‌کشی کنند چه بلایی بر سر انسان‌ها می‌آورند.

با این همه پیشرفت تکنولوژی در صنعت سینما دیگری نیاز به استفاده از پرنده‌های واقعی مثل آلفرد هیچکاک نیست (در سکانسی که تیپی هدرن به پرنده‌های واقعی گره خورده، واقعاً مورد حمله‌ قرار می‌گیرد). با جلوه‌های امروزی حملات پرنده‌ها می‌توانند بدون زخمی شدن بازیگران، ترسناک‌تر نشان داده شوند. این ایده‌ای است که تهیه کننده Harry Potter دیوید هیمن برای مینی‌سری شبکه BBC در ذهنش می‌پروراند. امیدواریم نتیجه کار قابل قبول باشد.

 


10- (در حد شایعه) Creature From The Black Lagoon


بازسازی / Creature From The Black Lagoon

پس از نمایش نا‌امید کننده نسخه 2017 فیلم The Mummy که حتی تام کروز هم قادر به نجاتش نبود، ریبوت هر هیولای کلاسیکی در حد همان شایعه قرار گرفت. فرنچایز عظیمی که قرار بود با بازیگران تراز اولی مثل جانی دپ و راسل کرو شلک بگیرد، فعلاً به تعلیق در آمده است.

اگرچه پس از اکران The Shape of Water شاید ساخت Creature From Black Lagoon غیرضروری باشد (هر دو تقریباً یک شکل هستند). با این حال کارگردان فیلم‌های ترسناک یعنی راب زامبی برای بازسازی اساسی فیلم اشتیاق بالایی نشان داده است. شاید این ماهی هم در سینمایی هالیوود به شنا در بیاید.

 


9- (در دست ساخت) Escape From New York


بازسازی / Escape From New York

توصیه به فیلم‌سازان آینده دیستوپیایی: اتفاقات فیلم‌تان را برای 100 سال آینده برنامه‌ریزی کنید، نه 20 سال. در عین حال که اثر کالت کلاسیک Escape Form New York یک ماجراجویی مفرح و بسیار هوشمندانه‌ بود، ایده تبدیل جزیره منهتن به زندان محصور در سال 1999 کمی احمقانه به نظر می‌رسید، حتی با وجود این که خود فیلم در سال 1981 ساخته شده است.

صرف نظر از این موضوع Escape From New York سکوی پرتابی برای کرت راسل بود، فیلم با تلفیقی از پانک راک، استیم‌پانک و ته مایه‌های جنگ سرد در زمان خودش غوغایی به پا کرد.

بد نیست، «اسنیک پلیسکن» بار دیگر چشم‌بندش را بزند، چون رابرت رودریگز، کارگردان Sin City موتور بازسازی فیلم را روشن کرده است.

 


8- (در حد شایعه) Heavy Metal


بازسازی / Heavy Metal

مجله‌های کمیک Heavy Metal بستر مناسبی برای شکوفا شدن کمیک‌های فوق‌العاده‌ای مثل Moebius بودند. آنتولوژی انیمیشنی دهه 80 (فوق‌العاده مبتذل) با اقتباس از بعضی داستان‌های Heavy Metal ساخته شد و مورد پسند بسیاری قرار گرفت. در سال 1981 فیلمی انیمیشنی با این نام ساخته شد که فضای سازی کمیک را با آهنگ‌هایی از گروه Black Sabbath و Blue Oyster Cult ترکیب می‌کرد.

شاید Heavy Metal با کارگردانی درست جایگاه واقعیش را در بین فیلم‌های اقتباسی از کمیک بوک پیدا کند. مخاطبان تماشای داستان‌های علمی-تخیلی عجیب و غریب را دوست دارند. ناشر Heavy Metal کوین ایستمن (دستیار کارگردان فیلم Teenage Mutant Ninja Turtles) سعی دارد تا ساخت نسخه جدیدی از فیلم را شروع کند. شاید همه چیز فعلاً در حد حرف باشد، اما طرفداران بی‌صبرانه منتظرند تا رویایشان به حقیقت بپیوندد.

 


7- (در دست ساخت) Highlander


بازسازی / Highlander

شمشیرزن اسکاتلندی نامیرا و دوست‌داشتنی، احتمالاً جمع‌آوری سرهای بریده را بار دیگر آغاز کند. فیلم دهه هشتادی Highlander شاید در یکی دو دهه اخیر چند دنباله در سینما، سریال و انیمیشن تلویزیونی داشته باشد، اما هیچ یک نتوانستند به اندازه فیلم اصلی مخاطب را جذب کنند.

Lion’s Gate امیدوار است که این ریبوت مورد انتظار، در آینده شانس بیشتری داشته باشد. بنا به گزارش، فیلم‌نامه و کارگردان آماده‌ هستند و Highlander برای اکران در سال 2019 برنامه‌ریزی شده است. فقط امیداریم سازندگان بار دیگر کلنسی بران را بازگردانند: «بهترین نقش منفی دنیاست!»

 


6- (شایعه) Weird Science


بازسازی / Weird Science

عملی-تخیلی ژانری نیست که یادآور کارگردانی دوست‌داشتنی مثل جان هیوز باشد. سازنده The Breakfast Club و Home Alone بیشتر به خاطر کمدی‌هایی شناخته می‌شود که دیگر تاریخ مصرفشان به پایان رسیده است؛ اما در Weird Science سال 1985 هیوز تصمیم گرفت با تغییر مسیر کارهایش، داستانی تعریف کند که در آن بچه‌هایی نابغه‌ای زنی شگفت‌انگیز و دلربا می‌سازند.

شایعه بازسازی فیلم حداقل از سال 2013 جریان دارد، اما هنوز رسمی نشده است. شاید در دهه دوم قرن 21 داستان دو نوجوان که یک خدمتکار زن همه چیز تمام اختراع می‌کنند، به اندازه دهه هشتاد جذاب نباشد.

 


5- (در دست ساخت) Wargames


بازسازی / Wargames

در WarGames سال 1983، یک بازی که قرار است جنگ هسته‌ای را شبیه‌سازی کند در نهایت به یک جنگ هسته‌ای واقعی منجر می‌شود. تنها موقعی برنده خواهید بود که اصلاً بازیش نکنید. همین واقعیت در مورد ریبوت‌های فیلم هم اتلاق می‌شود. اما گویا گوش MGM به این هشدارها بدهکار نیست و قصد دارد با یک برداشت مدرن دیگر از داستان فیلم، ماجرا را با هکرهای اینترنتی ترکیب کند.

دوران جنگ سرد به پایان رسیده است. مخاطبان دهه 80 هر لحظه وحشت حمله اتمی شوروی را داشتند؛ اما آیا مخاطبان امروزی هم چنین حسی را خواهند داشت؟ پس از اکران پروژه جوابمان را می‌گیریم.

 


4- (در حد شایعه) Videodrome


بازسازی / Videodromeدیوید کروننبرگ به خاطر همه وحشت‌هایی که طی سال‌ها برایمان خلق کردی متشکریم. در عین حال که این کارگردان به خاطر کلاسیک‌های ترسناکی چون بازسازی The Fly با جف گولدبلام، Scanners و Dead Ringers شناخته می‌شود، فیلم ترسناک‌تر و پرحاشیه‌اش یعنی Videodrome یک سر و گردن از بقیه آثارش بالاتر قرار می‌گیرد. این فانتزی سرگیجه‌آور در عین حال که سال‌ها قبل از پیدایش اینترنت ساخته شده در مورد یک شبکه سری تلویزیونی است که توهمات مرگباری را برای بینندگانش موجب می‌شود. Videodrome جزو اولین عناوینی بود که به انتقاد از عصر دیجیتال می‌پرداخت.

بازسازی Videodrome تنها موقعی جواب می‌دهد که سازندگان معضلات و وحشت فیلم را با عصر جدید همگام سازند.

متأسفانه تاریخ این شایعات به حول و حوش سال 2012 باز می‌گردد، بنابراین احتمال دارد که به باد فراموشی سپرده شده باشد. شاید هم وجودش نیاز نمی‌شد، با عناوین ترسناکی مثل Hostel و The Devil’s Rejects فیلم Videodrome کمی تاریخ مصرف گذشته به نظر می‌رسد.

 


3- (در حد شایعه) The Black Hole


 بازسازی / The Black Hole

بین شایعات بازسازی محصولات دیزنی هیچ‌کدام به اندازه نسخه آپدیت شده The Black Hole در ابهام به سر نمی‌برند. استودیوی سازنده در سال 1979 و پس از موفقیت عناوین عملی-تخیلی مثل Star Wars تصمیم گرفت مسیر جدی‌تری را در این ژانر پیش بگیرد. متأسفانه فیلم در «کرم چاله‌» خودش غرق شد.

در عین حال که The Black Hole با جلوه‌های ویژه احمقانه‌اش عملکردی ضعیف داشت، باید گفت شخصیت منفی که می‌توانست در بین بعد‌های مختلف سفر کند در آن زمان پدیده‌ای نوظهور بود و جذاب به نظر می‌رسید. اطلاعات اخیر حاکی از آن‌اند که ماجرای ریمیک تقریباً برای دیزنی منتفی شده است، اما این موضوع می‌تواند تغییر کند.

 


2- (در دست ساخت) Logan’s Run


بازسازی / Logan’s Run

یکی از پرطرفدارترین عناوین دهه 70 که با هزینه ساخت چندان بالایی هم ساخته نشد. اشتباه نکنید نسخه 1976 فیلم Logan’s Run فوق‌العاده است. آینده‌ای که همه چیز را رایگان به دست می‌آورید اما در 30 سالگی خواهید مرد، مگر می‌شود چنین داستانی بد باشد؟

کل فیلم را می‌توان ترکیبی از دنیای The Twilight Zone و Star Trek دانست، اما با جزئیاتی بدون پرداخت. اسلحه‌های لیزری، ربات و حتی فضاسازی خام و تصنعی به نظر می‌رسیدند. امیدواریم پروژه پرهزینه‌ای که در حال حاضر توسط وارنر بروس پروسه ساخت را از سر می‌گذارند، ضعف‌های گذشته را جبران کند.

 


1- (در حد شایعه) Twenty Thousand Leagues Under the Sea


بازسازی / Twenty Thousand Leagues Under the Sea

خیلی قبل‌تر از این که دیزنی‌لند The Pirates of the Caribbean را راه بیاندازد و میلیاردها دلار شخم بزند، اثر کلاسیک ژول ورن، Twenty Thousand Leagues Under the Sea در سال 1954 توسط دیزنی روی پرده‌های سینما رفت. داستان فانتزی «کاپیتان نمو» و زیردریایی اسرارآمیزش و نبرد با هیولاهای دریایی تجربه‌ای جذاب و حماسی بود.

با موفقیتی که دیزنی با Pirates of the Caribbean داشت، بازگشت Twenty Thousand Leagues Under the Sea به پرده‌های سینما می‌تواند به فیلمی مهیج منجر شود. در عین حال که فیلم در زمان خودش کم نظیر بود، محدودیت‌ جلوه‌های بصری بعضی سکانس‌ها را خنده‌دار نمایش می‌داد (کاملاً مشخص بود که زیردریایی اسباب‌بازی است). در ابتدا قرار بود برایان سینگر، سکان زیردریایی مدرن را به دست بگیرد، اما به‌ خاطر درگیریش با کارهای دیگر پروژه از حالت ساخت به حالت شایعه بازگشت.

دوست دارید بازسازی کدام فیلم را شاهد باشید؟ نظرتان را با ما در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402