تامی وایزو صحنه‌ ای از جوکر در فیلم The Dark Knight را بازسازی کرد

تامی وایزو / جوکر
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

تامی وایزو و گرگ سسترو، دوباره با یکدیگر همکاری کردند تا سکانس مشهور بازجویی بتمن از «جوکر» در فیلم The Dark Knight را بازسازی کنند. وایزو برای تهیه‌کنندگی، کارگردانی، نویسندگی و بازی در فیلم بدنام The Room شناخته می‌شود.

با وجود اینکه فیلم The Room توسط منتقدین به باد انتقاد گرفته شد و عموماً به عنوان یکی از بدترین فیلم‌های تاریخ در نظر گرفته می‌شود، تامی وایزو هرگز از رویایش که بازیگر شدن بود دست برنداشت. نقش «جانی» شاید آغاز دوران حرفه‌ای او باشد، اما وایزو از آن زمان در تعدادی فیلم کوتاه، سریال‌های تلویزیونی و فیلم‌های بلند مانند Samurai Cop 2: Deadly Vengeance و Best F(r)iends Volume 1 نقش‌آفرینی کرده است. وایزو به عنوان کسی که هیچ‌وقت از رویایش دست برنداشته شناخته می‌شود، مخصوصاً بعد از فیلم The Disaster Artist ساخته‌ جیمز فرانکو که با موفقیت در اکران نیز همراه بود، او به رویاپردازی‌اش برای بازی در نقش جوکر در یک فیلم ابرقهرمانی ادامه داد. البته همانطور که می‌دانید خواکین فینیکس بازیگر نقش جوکر در فیلم آینده این شخصیت است، اما به نظر نمی‌رسد که وایزو در برداشت جدید سکانس بازجویی The Dark Knight ساخته‌ کریستوفر نولان نا‌امید شده باشد.

در ویدیو‌ی ساخته شده توسط گروه Nerdist که در یوتیوب به اشتراک گذاشته شده، علاقه‌مندان می‌توانند بازیگر‌های فیلم The Room را در سکانسی از فیلم The Dark Knight ببینند. سکانس مذکور مربوط به زمانی است که «بتمن» در حال بازجویی از جوکر برای گرفتن اطلاعاتی در مورد مکان «هاروی دنت» است. البته اوضاع طبق برنامه پیش‌ نمی‌رود و بتمن می‌فهمد که جوکر هاروی دنت و «ریچل داوس» را دزدیده است. وایزو و سیسترو قبلا هم برای Wiseau’s Joker Audition Tape در نقش بتمن و جوکر قرار گرفته‌اند، اما گروه Nerdist حالا گام‌هایی بزرگ‌تر برای بازسازی کامل سکانس بازجویی فیلم The Dark Knight برداشته‌ است.

وایزو برای نقش جوکر از ماه فوریه‌ی سال جاری درخواست داده بود و سیسترو به شوخی گفته بود که اگر فرصت آن پیش بیاید، او هم در کنار جوکر وایزو، نقش بتمن را بازی خواهد کرد. در زمانی که بازی وایزو در نقش جوکر به عنوان یک جوک در نظر گرفته می‌شد، بعضی از افراد علاقه‌مند به دیدن او در نقش مخالف بتمن بودند. عده‌ای دیگر هم به قدری پیش‌روی کرده‌اند که برای صحنه‌هایی از فیلم The Dark Knight، گریم صورت وی را روی بدن هیث لجر گذاشته‌اند.

اکنون که تعداد زیادی فیلم با محوریت جوکر در حال ساخت هستند، بهترین شانس وایزو برای بازی در نقش پادشاه دلقک‌ها، همین سکانس بازسازی شده است. وایزو تقریبا هیچ شانسی برای بازی در نقش جوکر در یک فیلم بلند را ندارد، مگر اینکه یک نفر فیلمی تقلیدی در مورد بتمن و جوکر بسازد که حتی در آن صورت هم با مشکلات قوانین کپی‌رایت اوضاع پیچیده خواهد شد.

کلام آخر

در حال حاضر فیلم Joker ساخته‌ تاد فیلیپس با بازی خواکین فینیکس به اکران نزدیک است ولی شاید وایزو هم بتواند در نهایت فیلم جوکر خودش را داشته باشد. کسی چه می‌داند؟ عجیب‌ترین اتفاقات در هالیوود امکان‌پذیر هستند. در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401