جف بزوس جای بیل گیتس را در فهرست ثروتمندترین آمریکایی های مجله فوربز گرفت

جف بیزوس بیل گیتس / Jeff Bezos Bill Gates
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

سالانه فهرست ثروتمندترین افراد جهان از طریق مجله‌های گوناگونی همچون فوربز و بلومبرگ ارائه می‌شوند. حالا پس از 24 سال که بیل گیتس صدرنشین این فهرست‌ها بود، مدیر عامل آمازون، جف بزوس جایگاه او را تصاحب کرده است.

برای اولین بار در 24 سال گذشته، بیل گیتس دیگر صدرنشین فهرست فوربز برای 400 ثروتمند آمریکا قرار ندارد. بیل گیتس که ارزش خالص او 97 میلیارد دلار است، امسال جایگاهش را به مدیر عامل آمازون، جف بزوس که ارزش خالص دارایی او معادل 160 میلیارد دلار است، واگذار کرده است. حالا بنیان‌گذار مایکروسافت در جایگاه دومین ثروتمند آمریکا ایستاده است.

البته این تغییر رتبه‌بندی چیزی نیست که یک شبه به وجود آمده باشد. جف بزوس در جولای 2017، زمانی که ارزش خالص دارایی او بیش از 90 میلیارد دلار بود، به ثروتمندترین فرد در جهان تبدیل شد. این اتفاق دوباره در ماه اکتبر 2017 به وقوع پیوست که ارزش خالص دارایی بزوس به 93.8 میلیارد دلار در مقایسه با 88.7 میلیارد دلار گیتس رسید. در ماه جولای 2018، بلومبرگ گزارش داد که بزوس در فهرست میلیاردرهای بلومبرگ، گیتس را پشت سر گذاشته و با دارایی به ارزش خالص 150 میلیارد دلار صدرنشین این فهرست است.

خود بزوس بلافاصله به درخواست برای ارائه نظرش پاسخی نداده است.

سایر چهره‌های سرشناس عرصه فناوری در این فهرست عبارتند از:

شماره چهارم: مارک زاکربرگ مدیرعامل فیسبوک، شماره پنجم: لری الیسون (Larry Ellison) مدیر عامل شرکت اوراکل (Oracle)، یکی از شرکت‌های عمده در زمینهٔ نرم‌افزارهای پایگاه داده، شماره ششم و نهم: به ترتیب لری پیج و سرگئی برین از گوگل.

کلام آخر

برای اخبار بیشتر از دنیای کسب و کار با پلازا همراه بمانید، شما همچنین می‌توانید در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها