کانسپت خودران و لاکچری رنو EZ-Ultimo معرفی شد

رنو EZ-Ultimo
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

رنو EZ-Ultimo خودرویی الکتریکی، خودران و در عین حال با ظاهری لوکس و تجهیزاتی منحصربه‌فرد است و نمادی از یک خودروی مفهومی با نگاهی آینده محور را به نمایش می‌گذارد.

مدتی است که رنو با محصولات جدیدش مانند EZ-Pro در نمایشگاه‌های مختلف ظاهر می‌شود. این بار نیز در خانه خود و در پاریس از خودروی رنو EZ-Ultimo رونمایی کرده است. این خودروی مفهومی خودروان از طراحی بسیار واقع‌گرایانه‌ای سود می‌برد اما در عین حال خودرویی جذاب نیز محسوب می‌شود که سرو صدای زیادی نیز در این عرصه برپا کرده است. خوب است بدانید نام EZ-Ultimo ما را به یاد خودروهای تمام الکتریکی خانواده EZ می‌اندازد که از میان آن‌ها می‌توان به تاکسی مفهومی EZ-Go که به نوعی آغازگر ساخت خودروهای آینده نگرانه این شرکت بوده است، اشاره کرد. با این حال گفتنی است که محصول جدید شباهتی به مدل‌های پیشین این کمپانی ندارد.

درواقع رنو EZ-Ultimo خودرویی مفهومی، الکتریکی و متصل است که فضایی لوکس را برای میزبانی از سرنشینان در دل خود جای داده است. گفتنی است از این خودرو می‌توان در سفرهای تک مسیره، سفرهای چندساعته و خصوصی شهری، تجاری و گردشگری استفاده کرد؛ به طوری که می‌تواند به راحتی با نیازهای مشتریان نیز منطبق شود. به گفته شرکت فرانسوی رنو، خودروی مفهومی EZ-Ultomo برای ترتیب دادن سفرهای شخصی کوتاه طراحی شده است و انتخابی مناسب را برای هتل‌ها و خطوط هواپیمایی جهت جابجایی توریست‌هایی خاص رقم خواهد زد.

همچنین بخوانید :

این خودرو باتوجه به امکاناتی که در خود جای داده است، ظاهری غول پیکر دارد؛ به‌طوری‌که تصاویر به سختی می‌توانند گویای ویژگی‌های منحصر به فرد آن باشند. درواقع اندازه این خودرو را شاید بتوان به اندازه یک قایق بادبانی تخمین زد. طرفداران خودروهای مفهومی بزرگ حتما می‌توانند شباهت‌هایی را بین این خودروی غول پیکر و مدل‌های رولز رویس ویژن 100، آستون مارتین لانگودا و آخرین دستاورد مفهومی ولوو یعنی 360c پیدا کنند. درواقع خودروهای اشاره شده همه از نوع خودروهای مفهومی کاملا خوادران هستند که طراحی منحصر به فردی دارند. قسمتی از طراحی منحصر به فرد رنو EZ-Ultimo به مدل باز شدن درها اشاره دارد؛ این درها بسیار بزرگ بوده که به صورت اتوماتیک رو به بالا باز می‌شوند.

 


فضای داخلی رنو EZ-Ultimo


خودران بودن رنو EZ-Ultimo باعث شده است تا طراح خودرو فضای بیشتری برای طراحی داشته باشد. درواقع در نمای داخلی این خودروی مفهومی تجهیزات لوکس و اشرافی به چشم می‌خورد که ظاهری بی عیب و نقص را به مانند یک اتاق نشیمن برای این خودرو به ارمغان آورده‌اند. سطوحی متشکل از سنگ مرمر، همراه با پنل‌های چوبی، صندلی و تجهیزات چرمی مرغوب و چراغ‌های زیبا همه و همه از امکانات این خودروی لاکچری محسوب می‌شوند که با دستگیره خاصی نیز همراه شده است.

علاوه بر این کابین خودرو میزبان یک صندلی راحتی دسته‌دار بوده که در مقابل میزی قرار داده شده است. این خودرو از فضای بزرگی بهره می‌برد، اما با این حال تنها ظرفیت سه سرنشین را دارد. جالب است بدانید که سقف رنو EZ-Ultimo به پنل‌های شیشه‌ای زیبایی نیز مزین شده است و در کناره‌های بدنه نیز طرح‌های شبکه‌ای زیبایی که به رنگ سیاه و سفید مزین هستند، به‌عنوان پنجره مشاهده می‌شوند. درواقع این طرح‌ها امکان مشاهده مناظر بیرون خودرو را برای سرنشینان به ارمغان می‌آورند و در عین حال نیز دید داخل خودرو و فضای خصوصی آن را برای سرنشینان حفظ می‌کنند.

شرکت رنو می‌گوید تمام تلاش خود را برای کلاسیک و اصیل نشان دادن خودروی مفهومی رنو Ez-Ultimo به کار بسته است؛ در عین حال، دید آینده‌نگرانه را نیز فراموش نکرده است. شرکت‌های خودروسازی فعال در زمینه ساخت خودروهای مفهومی بر این باورند که تا زمانی نتوانند آینده را پیش‌بینی کنند قادر نخواهند تا طرحی متناسب با آینده را پیاده‌سازی کنند. با این حال هرچند قدم رنو در این زمنیه بسیار پیشگامانه است، اما انتظار می‌رود تا شرکت‌های خودروسازی خودروهای شهری بیشتری را در صنعت حمل و نقل عمومی تولید نمایند. نمایشگاه‌های خودرو فرصت مناسبی برای خودروسازان خواهد بود تا بتوانند از دستاوردهای جدید الهام گرفته و به دانسته‌های خود نیز بیفزایند.

در ادامه می‌توانید شاهد تصاویری دیگر از این خودروی مفهومی لوکس باشید:

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 54.6 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.2 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 15 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 12 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 11 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 9 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 7 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 3 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401