کانسپت آئودی PB18 ای-ترون قابلیت تبدیل به خودروی تک سرنشین را دارد

آئودی PB18 ای-ترون / Audi PB18 E-tron
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

آئودی PB18 ای-ترون سوپرخودرویی الکتریکی محسوب می‌شود. این خودروی مفهومی عناصری از خودروهای مسابقه‌ای، هاچ بک و حتی ویژگی‌های یک موتورسیکلت را درون خود جای داده است.

یک ماه قبل در رویداد پبل بیچ کانکورز دلیگانس، خودروی بی‌نظیر آلمانی تبار آئودی PB18 ای-ترون معرفی شد. این خودروی جدید، یک ماشین مسابقه‌ای است که علاوه بر مسابقه دادن می‌تواند در نقش یک کوپه اسپرت نیز ظاهر شود. گفتنی است آئودی PB18 ای-ترون بخش اول نام خود را از نام ساحل پبل بیچ (Pebble Beach) دریافت کرده و بخش دوم را نیز به عنوان یک خودروی الکتریکی یدک می‌کشد. درواقع خودروهای الکتریکی آئودی با نام ای-ترون شناخته می‌شوند که هر کدام نام‌های مشخص دیگری در کنار این نام دارند.

آئودی PB18 ای-ترون / Audi PB18 E-tron

در نگاه اول به نظر می‌رسد که آئودی PB18 ای-ترون با صندلی بزرگ خود در وسط شاسی، شیشه جلوی وسیع و چراغ‌های زیبایش تنها قصد خودنمایی داشته است. اما این طور نیست؛ با نگاهی دقیق‌تر در خواهیم یافت که این محصول الکتریکی از طراحی منطقی و اصولی برخودار بوده و بیشتر از آنچه که تصور می‌کنیم، حساب‌شده و دقیق ساخته شده است.

آئودی PB18 ای-ترون در ظاهر به مانند یک موتورسیکلت به نظر می‌رسد. درواقع اولین چیزی که در صندلی مرکزی خودرو جالب توجه خواهد بود، این است که این خودرو می‌تواند از حالت تک‌سرنشین به دوسرنشین تبدیل شود. این قابلیت اجازه خواهد داد تا راننده بتواند صندلی دیگری را از کف خودرو برای سرنشینی دیگر به بیرون بکشد. بنابراین می‌تواند انتخاب مناسب برای زمان‌هایی باشد که راننده قصد دارد به تنهایی رانندگی کند.

حجم فضای حمل بار که در پشت راننده قرار دارد، به میزان 470 لیتر بوده که محلی مخصوص قرار دادن چمدان برای سفرهای طولانی و یا ساک باشگاه است. بر اساس اطلاعات بدست آمده، این خودرو با یک شارژ به میزان 800 ولت، مسافتی به میزان 500 کیلومتر را طی می‌کند. از طرفی باتری این خودرو با پشتیبانی از فناوری شارژ سریع تنها در 15 دقیقه می‌تواند به شارژ 800 ولت برسد. با این حال این خودرو تنها برای سفرهای کوتاه مناسب بوده و قادر نیست که مسافت‌های طولانی را طی کند.

آئودی PB18 ای-ترون در بخش فنی دارای ویژگی‌های قابل تحسینی است؛ به‌طوری که با بهره‌مندی از اجزایی مناسب، وزنی سبک نیز دارد. بهره‌مندی این خودرو از باتری جامد با مایع خنک‌کننده باعث می‌شود تا بهره‌وری آن به حداکثر میزان ممکن برسد. از طرفی ویژگی وزن سبک این خودرو در شتاب سریع آن خود را نشان خواهد داد. به‌طوری‌که چنین وزنی آئودی PB18 ای-ترون را قادر می‌سازد تا در زمان 2 ثانیه، از سرعت 0 به 100 کیلومتر در ساعت برسد. با این حال سرعت نهایی این خودرو هنوز از سوی کارخانه سازنده اعلام نشده اما احتمالا می‌تواند سرعتی ورای تصور را رقم بزند.

آئودی PB18 ای-ترون / Audi PB18 E-tron

قدرت آئودی PB18 ای-ترون از طریق سه پیشرانه تامین خواهد شد. در واقع یکی از پیشرانه‌ها در جلوی خودرو و دو پیشرانه دیگر در پشت و در قسمت حمل بار و بالای هرکدام از چرخ‌های عقب تعبیه شده‌اند. این در حالی است که آئودی خودروی الکتریکی خود را به ویژگی چهار چرخ محرک مجهز کرده و نیروی تولیدی موتورها را به هر چهار چرخ منتقل خواهد کرد.

اگرچه برخی از ویژگی‌های این خودرو اندکی قدیمی به نظر می‌رسد اما جای نگرانی نیست. علاقه‌مندان به اتومبیل‌رانی می‌توانند با این خودرو انگیزه و اشتیاق لازم را برای مسابقات رانندگی دریافت کنند. یکی از طراحان این خودرو می‌گوید در داخل آن فناوری با اسم‌رمز Level 0 وجود دارد. این فناوری باعث می‌شود تا آئودی PB18 ای-ترون بتواند در 5 سطح خودران رانندگی کند. فناوری یاد شده امکانی است که آئودی به شدت در تلاش برای ارتقای آن است. درواقع آئودی قصد دارد با این فناوری نشان دهد که برای رسیدن به سرعت و پیشرفت سیستم خودران حتما به یک پیشرانه احتراق داخلی نیازی نیست و هر کدام از انواع دیگر موتورها نیز می‌توانند در خودروهای خودران عملکردی مثال‌زدنی را به نمایش بگذارند.

آئودی PB18 ای-ترون / Audi PB18 E-tron

بوزین (Buzyn)، طراح این خودرو در این باره شرح می‌دهد که: «ما قصد داریم تجربه رانندگی خودران را با این خودرو ارائه دهیم. چرا که در غیر این صورت ما محصولاتی مشابه مانند آئودی R18 را نیز در این زمینه داریم. این هدف دلیلی است که ما تجهیزات داخلی خودرو را در مرکز آن توسعه داده‌ایم.» گفتنی است که آئودی PB18 ای-ترون در داخل دارای کابینی کشویی بوده که با نمایشگری با پنل اولد نیز مزین شده است. شیشه جلوی این خودرو با طرح منحنی و به‌طور وسیع ساخته شده است. به‌طوری که گستردگی دید بسیار خوبی را رقم خواهد زذ. آئودی تصور می‌کند که این قابلیت در مسابقات و همچنین اجرای دستورالعمل‌های مسیریابی ایده‌ای عالی خواهد بود تا بتواند رانندگی ایده‌آلی را برای راننده فراهم کند.

جالب است بدانید که در اطراف راننده سطوح قابل لمسی وجود دارند که می‌توان تنها با لمس آن‌ها نسبت به باز کردن در اقدام کرد. این ویژگی‌ها به همراه چراغ‌های عقب مجلل آئودی PB18 ای-ترون از ویژگی‌های نمادین این محصول محسوب می‌شوند.

کلام آخر

شاید آئودی نتواند در زمینه سرعت و قدرت پیشرانه عملکردی ماورای تصور داشته باشد، اما این در حالی است که این شرکت خودروسازی در زمینه طراحی‌های زیبایی‌شناسانه و منحصر‌به‌فرد همیشه پیشرو بوده است، و با تکیه بر همین ویژگی، سوپرخودروی الکتریکی جذاب خود را در آینده ارائه خواهد داد. در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 54.6 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.2 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 15 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 12 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 11 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 9 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 7 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 3 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401