В 1win казино вас ждут захватывающие игры и щедрые бонусы. Регистрация проста, вход удобен, а промокоды помогут увеличить ваши шансы на выигрыш. Immediate Spike

13 باس در بازی های ویدیویی که به راحتی شکست می خورند

باس بازی / غول بازی / غول آخر بازی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

باس‌‌‌ یا غول آخر در بازی‌های ویدیویی می‌تواند به قدری آسان باشد که بازیکن برای شکستش هیچ چالشی نداشته باشد. در ادامه 13 باس فایت ساده و آسان را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

طراحی باس فایت‌ها (مبارزه با غول‌آخر) می‌تواند پروسه وقت‌گیر و دشواری باشد. آن‌ها باید در عین شکست‌ناپذیر نبودن، بازیکنان را به چالش بکشند. این قضیه همیشه جواب نمی‌دهد و بعضی مواقع با باس‌هایی مواجه می‌شوید که به طرز احمقانه‌ای آسان هستند و تفاوت چندانی با دشمنان معمولی ندارند. در ادامه مروری داریم بر 13 باس که به سادگی و مثل آب خوردن شکست می‌خورند.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 

13 باس که به راحتی شکست می‌خورند

 


پین ویل – Dark Souls


باس / Dark Souls

با توجه به شیوه‌ای که بازیکنان برای مواجه با «پین ویل» پیش می‌گیرند، او می‌تواند یک لقمه چرب و نرم باشد؛ به این جهت که احتمالاً تا این مرحله از بازی به لول‌های بالا رسیده‌اند و از قدرت کافی برخوردارند. نکته جالب در مورد «پین ویل» این است که پس از عذابی که در سیاهچاله متحمل می‌شوید انتظار یک باس حداقل متوسط را دارید، اما با موجودی دون‌مایه مواجه می‌شوید که سرش (یا سرهایش به تنش) نمی‌ارزد. داشتن کمترین خط سلامتی در بین باس‌های بازی هم اوضاع را برایش بدتر می‌کند. این موضوع که او یک باس به در نخور در سری دشوار Dark Souls است، یک جورایی بامزه به نظر می‌رسد.

 


لمبنت بروماک – Gears of War 2


 باس / Gears of War 2

در Gears of War 2 پس از یک مبارزه سخت با «اسکورج» نوبت به نبرد نهایی یعنی «لمبنت بروماک» می‌رسد. البته نبرد به شکل شرم‌آوری آسان است و شما باید با اسلحه Hammer of Dawn آنقدر روی دشمن تمرکز کنید تا بمیرد. حتی «لمبنت زرکر» در Gears of War 3 هم توسط این اسلحه تنها قلقلک داده می‌شود. این که لمبنت بروماک در Gears of War 2 را به عنوان یکی از باس‌های اصلی بازی در نظر بگیریم به شدت ناامیدکننده است.

 


آرکهام نایت – Batman: Arkham Knight


باس / Batman: Arkham Knight

خطر اسپیول: اول از همه بگذارید یک مسأله را روشن کنم. راجع به یک نقش منفی بی‌هویت صحبت نمی‌کنیم، این «جیسون تاد» است؛ «رابین» اسبق و کسی که بارها در داستان‌های مختلف دوش به دوش «بتمن» جنگید. حتی اگر «آرکهام نایت» به خوبی «دارک نایت» نباشد، چرا باید در مبارزه نهایی مثل یک دست و پا چلفتی نشان داده شود؟ در عین حال که انواع و اقسام بلاهای تمام‌کننده را برسرش می‌‎آورید او از شما فاصله می‌گیرد و فقط به سمتتان تیراندازی می‌کند. در آخر هم به شکل ناگهانی تبدیل به آدم خوب داستان می‌شود. باشد جیسون جان، هرجور خودت راحتی!

 


میستریو – Spider-Man 2


باس / Spider-Man 2

اصلاً انتظارش را ندارید که «میستریو» در Spider-Man 2 این قدر مزخرف و خنده‌دار طراحی شود، اما چه باید کرد که این اتفاق افتاده است. پس از مواجهه با میستریو، نوار سلامتی به شدت بزرگش شاید تهدیدآمیز به نظر برسد، اما او تنها با یک مشت ناکار می‌شود. چندان خطری هم برایتان به وجود نمی‌آورد تنها در گوشه‌ای می‌ایستد و با فریاد شما را به مبارزه فرا می‌خواند.

 


مالوس – Shadow of the Colossus


باس / Shadow of the Colossus

«مالوس» به عنوان آخرین و بزرگترین «کلوسوس»، کلی چالش و دم و دستگاه در اطرافش دارد. مالوس به قدری قدرتمند به نظر می‌رسد که تنها برای رسیدن به او باید از کلی بمباران و خطرهای مرگبار جاخالی دهید. اما پس از مواجه با خودش متوجه می‌شوید که چیزی جز یک پهلوان پنبه نیست. بله، باید نقاط مختلف بدنش را حین حرکت با تیر کمانتان مورد هدف قرار دهید، اما شکست دادن مالوس از هر دشمن دیگری در بازی آسان‌تر است. نبرد نهایی آن حماسه‌ای که از شانزدهمین کلوسوس بازی انتظار داشتیم نبود.

 


اولد کینگ کول – Banjo-Tooie


باس / Banjo Tooi

«اولد کینگ کول» المان‌های جالبی را هنگام مبارزه با خود به همراه دارد؛ برای مثال نبرد باید قبل از بالا رفتن حرارت منطقه به اتمام برسد تا قهرمان بازی یک وقت جزغاله نشود. همچنین برای پیروزی باید تک تک اعضای کینگ کول را جداگانه خورد کنید. شما به راحتی می‌توانید در یک گوشه بیاستید و او را با پرتاب تخم‌ مرغ مورد عنایت قرار دهید. تخم مرغ یخی آسیب بیشتری وارد می‌کند و سبب می‌شود که نبرد خیلی زودتر به اتمام برسد؛ به همین سادگی!

 


گری – Bully


باس / Bully

با وجود دیوانگی محض «گری» و این واقعیت که باس نهایی بازی است، هیچ چیزی از یک قلدر واقعی کم ندارد (اما کاشف به عمل می‌آید که چندان آش دهن‌سوزی هم نیست). او خیلی به شما حمله‌ور نمی‌شود و ترجیح می‌دهد ضربات‌تان را بلاک کند. در این هنگام می‌توانید با کمبوهای مختلف، دمار از روزگارش در آورید. باید گفت مبارزه با دیگر بچه‌های مدرسه به مراتب سخت‌تر است، چون حداقل چهار تا مشت نثارتان می‌کنند.

 


لیدر – (The Incredible Hulk (SNES


باس / The Incredible Hulk

«لیدر» یکی از وحشتناک‌ترین دشمنان «هالک» در کمیک‌ است، اما نسخه SNES بازی The Incredible Hulk تنها با یک آپرکات نقش بر زمین می‌شود. لابد الأن می‌گویید: «خب این که منطقی به نظر می‌رسد؛ هرچه باشد هالک خیلی قدرتمند است»، بله من هم با شما موافقم اما حتی اگر به عنوان «بروس بنر» هم بازی کنید، یک تیر ناقابل شاتگان کار موجودی (به قول خودش) فوق هوشمند را یکسره می‌کند.

 


سایبردیمن – Doom 3


باس / Doom 3

خبر خوب این که «سایبردیمن» آخرین باس بازی Doom 3 است.

خب، خبرهای خوبمان در همین جا به اتمام رسید چون سایبردیمن به قدری آسان است که در واقع به بازیکن توهین می‌شود. نه تنها «سول کیوب»، قدرتمندترین سلاحتان به محض شارژ شدن به او اصابت می‌کند، بلکه جاخالی دادن از راکت‌های کند و نه چندان دقیقش به شدت آسان است. شاید پاکوبیدن یکی از تهدیدآمیزترین حمله‌های او باشد، اما اگر فاصله‌تان را حفظ کنید، دردسر چندانی برایتان به وجود نخواهد آورد.

 


ژنرال گریوس – Star Wars Battlefront 2


باس / Star Wars Battlefront 2

اگر فکر می‌کنید که Revenge of Sith در ترسیم «ژنرال گریوس» به عنوان یک شخصیت خفن جفا کرده، پس هنوز Star Wars Battlefront 2 را بازی نکرده‌اید. گریوس با چهار دست و چهار «لایت سیبر» بسیار قدرتمند است؛ با این حال سرعتی در حد لاکپشت دارد و می‌توانید از فاصله دور به راحتی به او شلیک کنید. ژنرال گریوس شاید بی‌خاصیت‌ترین «سایبرگ» چهاردستی باشد که تا به حال دیده‌اید (البته از دوردست).

 


لوکان/الیستر – The Order: 1886


باس / The Order: 1886

نبرد با «لوکان/السیتر»، گرگینه قدرتمند و شخصیت مهم بازی، همچنین هم‌قطار اسبق گالاهد، با یک صحنه دکمه‌زنی آغاز می‌‎شود و سپس روند نزولیش را ادامه می‌دهد. کل مبارزه به درگیری و چاقوکشی گالاهد، چند صحنه دکمه‌زنی و بی‌سروته دیگر و در نهایت پیروزی خلاصه شده است. غیرحماسی و ناامید کننده به نظر می‌رسد، نه؟ در واقع این‌ها عبارتی هستند که کل بازی The Order: 1886 را تعریف می‌کنند.

 


پروفسور ناکایاما – Borderlands 2: Sir Hammerlock’s Big Game Hunt


باس / Borderlands 2: Sir Hammerlock’s Big Game Hunt

پس از زحمات زیادی که برای رسیدن به پروفسور ناکایاما می‌‎کشید، خیلی خنده‌دار است که نصف سلامتیش را به خاطر سقوط از پله‌ها از دست می‌دهد. در چنین فرصتی می‌توانید کارش را خیلی سریع یکسره کنید. در عین حال که این صحنه برای بسیاری از بازیکنان مطمئناً احمقانه به نظر می‌رسد (مخصوصاً که قبل‌ از او با یک باس فایت عظیم دست و پنچه نرم کرده‌اید)، تمام هدف Sir Hammerlock’s Big Game Hunt این است که نشان دهد ناکایاما می‌تواند چقدر دست و پا چلفتی باشد، مبارزه آخر هم حکم گیلاس روی کیک را دارد.

 


آلدووین – The Elder Scrolls 5: Skyrim


باس / The Elder Scrolls 5: Skyrim

آیا تا حالا با هیچ اژدهایی در The Elder Scrolls 5: Skyrim مبارزه کرده‌اید؟ اگر جوابتان مثبت است، برای رویارویی با «آلدووین» آمادگی لازم را دارید. او اژدها است؛ نابودکننده دنیا و موجودی که می‌تواند روح جنگجویان «نورد» را بمکد، اما تنها یک فریاد (Shout) اژدهازاده آلدووین را فانی کرده و از حرکت باز می‌دارد. به علاوه در این نبرد، چند جنگجوی نوردی هم کمک‌تان می‌کنند و با پرت کردن حواس اژدها این فرصت را در اختیارتان می‌گذارند تا در فاصله دور بیاستید و با تیر و کمان آرام آرام آلدووین را به «آبلیویون» بفرستید.

شما هم باس فایت آسانی مد نظر دارید؟ نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
ایلیا
.
27 شهریور 1399، 00:58
پاسخ
0
0
اره سراغ دارم بازی شادو اف وار شما تو فصل سوم در ابتدا ایسیلدور یکی از زیر دستای ویچ کینگ رو به سختی به معنای واقعی کلمه سخت میکشید ولی در ادامه فصل سوم بازی ویچ کینگ رو به سادگی شکست میدید فقط باید وایسید هی ایکس رو بزنید تا وقتی بازی بهتون بگه دایره رو بزنین و به همین سادگی ویچ کنیگ برای مدتی فلج میشه و شما به راحتی نصف جونشو توی هر بار فلجی بگیرین به نظر من واقعا مسخرس??
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402