تصاویر جدیدی از نسخه دهم رابط کاربری سامسونگ منتشر شد

samsung experience 10/ رابط کاربری
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اخیراً تصاویری جدید از آخرین نسخه رابط کاربری سامسونگ اکسپرینس بر پایه اندروید 9 در گوشی گلکسی اس 9 پلاس منتشر شده که در این مطلب به بررسی آن خواهیم پرداخت.

کمی دیرتر از سایر رقبا، ولی در نهایت اندروید 9 هم برای کاربران سامسونگ منتشر خواهد شد. حال کمی قبل از انتشار نهایی اندروید 9 (پای) برای گوشی‌های سامسونگ، نگاهی اجمالی به آن خواهیم داشت. با پلازا همراه باشید.

اخیراً، تصاویری از فردی ناشناس به دستمان رسیده که زودتر از انتشار نهایی اندروید 9 برای سامسونگ، نسخه آزمایشی (G965USQU3ZRJ7) آن را بر روی گلکسی اس 9 پلاس دریافت کرده است. به این ترتیب، اکنون ما تصاویر واضح‌تری از نسخه آینده سامسونگ اکسپرینس (Samsung Experience) داریم.

در نگاه اول یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های آن را می‌توان، سازگاری و طراحی این رابط کاربری دو سال بعد از عرضه اولیه آن نام برد. فونت‌ها بسیار زیبا شده اند و ما را به یاد فونت اصلی محصولات گوگل می‌اندازد. در این نسخه صفحه اصلی و آیکون‌ها بدون تغییر باقی مانده‌اند؛ اما از طرفی دیگر، در قسمت تنظیمات سریع (Quick Setting) این رابط کاربری شاهد تغییراتی هستیم. ابعاد آن بزرگتر به نظر می‌رسد و همچنین فونت‌ها نیز بزرگتر شده‌اند.

پیام رسان و شماره‌گیر بسیار ساده و زیباتر نشان می‌دهند. علاوه براین عکس‌های دیگری نیز توسط XDA Developers منتشر شده که نشان می‌دهد این تغییرات برای حالت شب سامسونگ نیز به خوبی بهینه سازی شده‌اند. هرچند که ظاهراً، از ساختار رابط کاربری قبلی سامسونگ استفاده می‌کنند. این عکس‌ها را می‌توانید در این لینک مشاهده کنید.

 

قسمت مالتی تسکینگ (Multitasking) و جابه‌جایی در بین برنامه‌ها کاملاً مانند نسخه اصلی اندروید پای، که قبلاً نیز در گوشی گوگل پیکسل دیده بودیم است؛ تنها تفاوت آن حضور آیکون‌های بسیار کوچکی در پایین صفحه نمایش است. علاوه براین، سامسونگ در این رابط کاربری از سیستم فرمان‎‌های حرکتی (gesture navigation system) مختص به خود استفاده می‌کند که شما می‌توانید در پایین صفحه نمایش آن را تغییر داده و شخصی سازی کنید. از دیدگاه ما این سیستم بسیار امیدوار کننده است. البته باید به این مورد اشاره کرد که این سیستم قطعاً از سیستم فرمان‌های حرکتی گوگل تحت عنوان Slipshod Solution بهتر است.

 

علاوه بر این در این نسخه، تغییرات بسیار اندکی در بعضی برنامه‌ها و آیکون‌های آنها نیز مشاهده می‌شود که بطور کلی ظاهر آن را بهتر از قبل ساخته است.

در پایان گفتن است که احتمالاً مدت زمان زیادی به انتشار نسخه آزمایشی این رابط کاربری نمانده است.

کلام آخر

برای اخبار بیشتر از دنیای فناوری با پلازا همراه بمانید، شما همچنین می‌توانید در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022