گوگل لنز به سیستم جستجوی تصاویر گوگل در گوشی ها اضافه شد

گوگل لنز / google lens
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

با توجه به جدیدترین خبرهای منتشر شده از گوگل، قابلیت جستجوی هوشمند توسط گوگل لنز به سیستم جستجوی تصاویر گوگل در پلتفرم موبایل اضافه شده است.

امروز، خبری جدید از کمپانی گوگل به بیرون منتشر شده است. خبری که نشان از افزودن جستجوی پیشرفته تصاویر در سیستم جستجوی تصاویر گوگل (Google Images) دارد. این کمپانی قابلیت جستجو با استفاده از هوش مصنوعی (Artificial intelligence) برنامه گوگل لنز را در سیستم جستجوی تصاویر گوگل در کشور آمریکا اضافه کرده است. این ویژگی برای کاربرانی که در تلفن همراه خود، همواره به جستجوی تصاویر می‌پردازند بسیار کاربردی خواهد بود.

همچنین بخوانید :

با استفاده از این قابلیت هنگامی که شما تصویری را انتخاب می‌کنید؛ از این پس گزینه مربوط به گوگل لنز به صورت کاملاً جداگانه در کنار گزینه‌هایی نظیر به اشتراک گذاری، مورد علاقه و تنظیمات بیشتر ظاهر می‌شود. با لمس این گزینه، انیمیشن جدیدی به منظور انتخاب شکل مورد نظر برای جستجو، قابل مشاهده است. با انتخاب شکل مورد نظر و لمس مجدد آن، برنامه سریعاً تصویر انتخابی را در گوگل جستجو و با استفاده از هوش مصنوعی پیشرفته این برنامه، تمامی تصاویر مشابه با تصویر انتخابی را ظاهر می‌سازد. متاسفانه در حال حاضر این جستجو تنها زبان انگلیسی را پشتیبانی می‌کند، اما طبق گفته این شرکت، زبان‌های بیشتری در آینده نزدیک به این قابلیت جستجوی پیشرفته اضافه خواهد شد.

 

گوگل لنز / google lens

گوگل لنز برای اولین بار در اواخر سال گذشته میلادی به منظور جایگزینی برنامه جستجوی تصویر گوگل تحت عنوان Google Goggles به همراه یک سیستم جامع و  هوشمندتر به منظور شناسایی سریع و جستجوی بهتر متن و … منتشر شد. در حال حاضر گوگل لنز قادر به خواندن متن روی تصاویر، ترجمه آنها و همچنین کپی و جایگذاری آنها در هر متن دیگری است. علاوه بر این، با کمک هوش مصنوعی بسیار پیشرفته این برنامه، کاربران قادرند تا حتی برای تزئین اتاق و همچنین پیدا کردن لباس مناسب بیرون از این برنامه کمک بگیرند. گوگل لنز در نهایت در تیر ماه سال جاری (June 2018) به صورت یک برنامه کاملاً جداگانه منتشر شد؛ در حالی که قبل از آن در برنامه تصاویر گوگل (Google Photos) و پیشتر در برنامه دستیار صوتی گوگل (Google Assistant) حضور داشت.

گوگل لنز / google lens

افزودن قابلیت گوگل لنز به سیستم جستجوی تصاویر گوگل این امکان را به وجود می‌آورد که هوش مصنوعی برنامه گوگل لنز، تصاویر دقیق‌تر و مشابه‌تری با آنچه که جستجو شده است را در مدت زمان کمتری پیدا کند. برای مثال، کاربری در حال جستجوی انواع مختلف اتاق پذیرایی می‌باشد؛ در حالی که هدف اصلی او تغییر دکوراسیون پذیرایی منزل و یا پیدا کردن جدیدترین دکور روز می‌باشد. در همین میان در صورتی که یکی از نتایج با مورد جستجو و یا تمایل کاربر شباهت نزدیکی داشته باشد. او قادر است تا با استفاده از برنامه جستجوی پیشرفته گوگل لنز، آن عکس را به صورت جداگانه جستجو کند و نزدیک‌ترین نتایج به تصویر مورد نظر را پیدا کرده و حتی خرید کند. اتفاقی مشابه با این موضوع نیز می‌تواند در جستجوی اجناسی دیگر مانند لباس، گوشی هوشمند و غیره اتفاق بیافتد.

علاوه بر این، گوگل اعلام کرد که قابلیت جستجوی هوشمند گوگل لنز را منحصراً برای موبایل ارائه نکرده است. آنها به این موضوع اشاره داشتند که این قابلیت جستجو را در آینده‌ای نزدیک به سیستم جستجوی تصاویر گوگل در تمامی سیستم‌ عامل‌‌ها اضافه خواهند کرد. این به آن معنی است که به زودی این قابلیت را در سیستم جستجوی تصاویر گوگل، در تمامی سیستم عامل‌ها و همچنین پلتفرم کروم (Chrome OS) خواهیم دید. با انتشار این خبر و اجرای این سیستم هوشمند جستجو، قطعاً تمایل کاربران به استفاده از موتور جستجوی گوگل بیشتر از پیش خواهد شد.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022