نسخه TRD تویوتا کمری و آوالن در سال 2019 عرضه خواهند شد

تویوتا کمری و آوالن / Toyota Camry and Avalon
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

شرکت خودروسازی تویوتا به بخش مسابقه‌ای خود که اصطلاحاً TRD نامیده می‌شود، دستور داده تا پکیج‌های تیونینگ ویژه‌ای برای تویوتا کمری و آوالن در سال 2019 آماده کنند.

با اتمام نمایشگاه SEMA تمامی نگاه‌های صنعت خودروسازی به سمت نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس در اواخر سال جاری معطوف شده است. در همین راستا تویوتا نیز با انتشار خبری از آمادگی این کمپانی برای حضور قدرتمند در این نمایشگاه خبر داده است.

این‌طور که به نظر می‌رسد این غول خودروساز ژاپنی در حال گسترش خودروهای مسابقه‌ای خود تحت عنوان TRD است. تویوتا 86 (Toyota 86) با سیستم انتقال سرعت دستی، کرولا هاچ‌بک و در نهایت خودروی تویوتا سوپرا (Toyota Supra) به زودی عرضه خواهد شد. اما خبر جالب‌تری که این بار در تیزری در توییتر این کمپانی منتشر شده است نشان از عرضه نسخه TRD از مدل‌ تویوتا کمری (Toyota Camry) و خبر غافلگیرکننده تر از آن نیز وجود نسخه TRD برای تویوتا آوالن (Toyota Avalon) در نمایشگاه آمریکای شمالی (لس‌ آنجلس) بوده است.

لازم به ذکر است که TRD یک واحد مجزا در زیر مجموعه شرکت تویوتا است که کار تیونینگ و تولید محصولات اسپورت این شرکت را انجام می‌دهد؛ دقیقاً همانند کار AMG در شرکت مرسدس بنز.

نسخه TRD تویوتا کمری و آوالن / TRD ver for Toyota Camry and AvAlon

این اعلامیه رسمی منتشر شده توسط تویوتا به همراه عکسی است که نشان از حضور دو سدان بزرگ در کنار یکدیگر را می‌دهد. در حالی که این دو خودرو در عکس‌های منتشر شده توسط این کمپانی به‌طور کامل مشخص نیستند، اما این نشانه ها و عکس‌ها فراتر از یک اعلان اولیه هستند. در این عکس‌ها شکاف‌های خشمگینی را در سپر جلو مشاهده میکنیم، علاوه بر این اسپلیترها (Splitters) و خط قرمز رنگ آنها زیر سپر جلو خودنمایی می‌کنند. همچنین، رینگ‌های آلیاژی مشکی‌ و سیستم ترمز ارتقا یافته با کالیپرهای (Calipers) قرمز رنگ نیز قابل مشاهده هستند. علاوه بر این با توجه به تغییرات خشمگین جلوپنجره این خودروها، در صورتی که ما این تغییرات را در دو طرف و سپر پشتی این خودرها نیز مشاهده کنیم غافلگیر نخواهیم شد.

با توجه به نسخه منتشر شده TRD برای خودروهای آفرود تویوتا همچون تویوتا هایلوکس (Toyota Hilux)، امکان عرضه این دو خودرو با اندکی تغییرات ظاهری و فنی نیز وجود دارد، اما تغییرات در قدرت موتور و پیشرانه این خودروها پیش‌بینی نمی‌شود. انتظارات ما از این خودروها شامل طراحی چراغ‌های کشیده و کاملاً خشمگین، افزایش ضخامت میله Anti-roll، ترمزهای ارتقا یافته و همچنین تایرهایی تهاجمی است.

نسخه TRD تویوتا کمری و آوالن / TRD ver for Toyota Camry and AvAlon

کلام آخر

در حالی که ما همیشه از قدرت موتور بیشتر استقبال خواهیم کرد، خبرها حاکی از وجود پیشرانه قدرتمند 6 سیلندر 3.5 لیتری با 301 اسب بخار در تویوتا کمری و همچنین مشخصاتی تقریباً مشابه با کمری برای خودروی تویوتا آوالن در نمایشگاه خودرو لس‌آنجلس است. هرچند که وزن بالای این دو خودرو در عملکرد پیشرانه V6 آنها اندکی تاثیر خواهد گذاشت.

در حالی که ما مشتاق دیدن خودروهای TRD جدید تویوتا در نمایشگاه لس‌آنجلس در پایان این ماه میلادی هستیم، خبر ناامیدکننده این است که هاچ‌بک کرولا در این نمایشگاه، این نسخه تیونینگ را دریافت نخواهد کرد و شاید در آینده‌ای نزدیک‌تر از این نسخه نیز رونمایی گردد. در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401