طول عمر و دوام باتری گوشی های هوشمند در حال ضعیف شدن است

دوام باتری گوشی های هوشمند
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

علی‌رغم پیشرفت روزافزون امکانات گوشی‌های هوشمند، امکاناتی مانند باتری برای شارژر کردن گوشی تغییرات زیادی به خود ندیده‌اند. در این راستا دوام باتری گوشی های هوشمند امروزی موضوعی است که در ادامه گزارشی درباره آن خواهید خواند.

دوام باتری موبایل های هوشمند چقدر است ؟

شاید شما هم فکر کنید که امروزه با هوشمندتر شدن گوشی‌ها و همچنین قدرت بالاتر و ظهور ویژگی‌های منحصر به فرد در این ابزارهای دنیای فناوری، ساده‌ترین ویژگی‌ها مانند باتری در گوشی های هوشمند نیز به نسبت قوی‌تر خواهند بود اما این طور نیست. هرچند ما شاهد پیشرفت‌هایی در این زمینه به مانند امکان شارژ سریع نیز بوده‌ایم؛ اما مسئله مهم، طول عمر و دوام باتری موبایل‌های هوشمند است که پیشرفت چندان قابل توجهی تا به امروز حداقل براساس گزارش واشنگتن پست نداشته است. درواقع در ادامه، نتیجه گزارشی را می‌خوانید که توسط جفری ای. فاولر (Geoffrey A. Fowler) مورد آزمایش قرار گرفته است.

دوام باتری گوشی های هوشمند

در تستی که جفری ای. فاولر انجام داده، طول عمر و دوام باتری تعدادی از گوشی‌هایی که طی سال‌های 2017 و 2018 معرفی شدند، مورد بررسی قرار گرفت. درنتیجه و براساس یافته‌ها به نظر می‌رسد که برخی از پرچمدارن 2018 دوام باتری ضعیف‌تری نسبت به همتایان 2017 خود دارند. این موضوع نشان می‌دهد که باتری گوشی‌های هوشمند برخلاف سایر ویژگی‌ها، شاهد کارایی و کارآمدی بیشتر نبوده است.

به عنوان مثل طول عمر و دوام باتری آیفون 10 اس مکس به مدت 10 ساعت و 6 دقیقه بود. اما باتری آیفون 8 پلاس که در سال 2017 معرفی شده بود، 10 ساعت و 10 دقیقه برآورد شد. هرچند نمی‌توان چندان به این تفاوت 4 دقیقه‌ای استناد کرد. اما از طرف دیگر ما گوشی‌های گوگل پیکسل را در لیست مورد بررسی مشاهده کردیم. درواقع دوام باتری گوشی گوکل پیکسل 3 ایکس ال در سال 2018 معادل 8 ساعت و 28 دقیقه بود به‌طوری که باتری نسخه پیشین آن یعنی گوگل پیکسل 2 ایکس ال از دوام 9 ساعت و 27 دقیقه‌ای برخوردار بود و همچنین دوام باتری گوگل پیکسل 2 نیز 9 ساعت و 57 دقیقه اندازه‌گیری شده بود.

مقایسه سامسونگ گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس با آیفون 10 اس ، آیفون 10 اس مکس و آیفون 10 آر

گفتنی است که آزمایشات جفری ای فاولر مبتنی بر پیمایش صفحات اینترنت بوده و طول عمر باتری‌ها به این طریق سنجیده شده است. باتوجه به اینکه ما کارهایی بیشتر و مهم‌تر از وب‌گردی نیز با گوشی‌های هوشمند انجام می‌دهیم، نمی‌توانیم دقیق بیان کنیم که این آمار کاملا صحیح هستند. اما اصل ماجرا به این نکته اشاره دارد که باتری گوشی‌های نسل جدید در حال ضعیف شدن است؛ اما از طرف دیگر ما گوشی‌هایی مانند آیفون 10 آر را شاهد هستیم که دوام باتری آن 12 ساعت و 28 دقیقه بود که تقریبا برابر با باتری گلکسی نوت 9 با طول عمر  12 ساعت است. در عین حال شاهد این نکته هستیم که باتری گلکسی نوت 9 به مدت 3 ساعت بیشتر از گلکسی اس 9 دوام می‌آورد.

از طرفی شاید نیز بهتر است این‌گونه به قضیه نگاه کنیم که گوشی‌های پرچمدار به دلیل برخورداری از ویژگی‌های سطح بالا، به انرژی بیشتری نیاز دارند و به همین دلیل دوام باتری آن‌‎ها کاهش می‌یابد. با این حال شاید شرکت‌های تولید کننده، همان مقدار که به ارتقای ویژگی‌های پردازشی و سایر امکانات گوشی‌های هوشمند خود فکر می‌کنند، باید به فکر ارتقای باتری‌ها نیز باشند. با این حال به نظر می‌رسد که فعلا این موضوع از نظر کاربرانی که زیاد با گوشی کار می‌کنند پذیرفته شده و آن‌ها به اینکه گوشی‌های خود را می‌بایست روزی یکبار شارژ کنند راضی هستند. نظر شما در این باره چیست؟

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401