شرکت دانمارکی بیومگا از خودروی برقی مفهومی خود رونمایی کرد

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

یک شرکت دانمارکی به نام بیومگا (Biomega) توانسته نوعی خودروی برقی مخصوص تردد در شهر طراحی کند که ساختاری بسیار جالب و آینده‌نگرانه دارد. قیمت اولیه این خودرو از 23 هزار دلار شروع می‌شود.

این روزها دیگر همه شرکت‌ها اقدام به طراحی و ساخت خودروهای برقی می‌کنند و حالا یکی دیگر از شرکت‌ها وارد این عرصه شده است. این مدل نوعی خودروی برقی شهری جالب است که توسط شرکت طراح و سازنده دوچرخه به نام بیومگا (Biomega) ساخته شده است.

این خودرو نامش SIN است که احتمالا مخفف نام کشور سنگاپور (Singapore) است و این شرکت این محصول را در نمایشگاه CIEE شانگهای رونمایی کرد. این خودرو که بیشتر شبیه ماشین‌های چوبی اسباب‌بازی کودکان است، چهار در دارد و کم و بیش به سبک و سیاق ماشین‌های منطقه اسکاندیناوی و با ایده‌های خلاقانه ساخته شده است. اول از همه، عدم وجود چرخ‌های سنتی است و به جای آن، از حالت تخت و اسکیت‌بورد استفاده شده است. شرکت بیومگا در این مورد اعلام کرده که بدین ترتیب، حرکت دادن این خودرو در خیابان‌های شهری، به سادگی صورت می‌گیرد و قسمت داخلی خودرو که دارای چهار صندلی مجزا است را بسیار ساده می‌سازد و فضای داخلی را نیز بیشتر می‌کند. در این خودرو هیچ کاپوت جلو و یا صندوق عقبی وجود ندارد. همچنین در آن شیشه‌های خاصی به کار رفته که در آن شیشه پنجره در تمام سطح کناری و همین طور جلوی خودرو تا جای پدال‌های ترمز و گاز به کار رفته تا بیشترین میدان دید از جاده به دست آید.

خودروی SIN از مواد کامپوزیت بسیار سبک طراحی و ساخته شده که از آن جمله می‌توان به فیبر کربن اشاره کرد و این مواد وزن خودرو را تا 948 کیلوگرم کاهش داده است. شرکت بیومگا اعلام کرده که قیمت اولیه این خودرو از 23 هزار دلار شروع می‌شود و تاریخ عرضه آن بین سال‌های 2021 تا 2023 است.

سخن پایانی

ویدئویی از این خودرو نیز حالت این خودرو را نشان می‌دهد که شکل و شمایلی مانند خودروهای آینده را دارد. مشخصات فنی ابتدایی این خودرو می‌گوید که باتری مورد استفاده در آن ظرفیتی تا 20 کیلووات بر ساعت را بپذیرد که این باتری شامل یک واحد دائمی به ظرفیت 14 کیلووات بر ساعت و یک واحد قابل تعویض با ظرفیت 6 کیلووات بر ساعت است و این امکان در آن وجود دارد تا بتوان این واحد دومی را تعویض کرد و مسافت بیشتری را با آن طی نمود.‌ هاب‌هایی در موتور برقی این خودرو وجود دارد که قدرت آن را به 82 اسب بخار می‌رساند و گشتاور آن برابر با 118 پوند-فوت است. این خودرو با سرعت 129 کیلومتر بر ساعت می‌تواند تا 160 کیلومتر را طی نماید.

موسس بیومگا یک طراح دانمارکی به نام مارتین اسکیبستد است که عضو هیئت مدیره شورای اقتصادی جهانی و بخش شورای طراحی و نوآوری و همین طور عضو هیئت مدیره شورای طراحی دانمارک است. گفته می‌شود که این خودرو اولین مدل چهارچرخ این کمپانی دانمارکی است. در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022