شیائومی می 8 و می میکس 2S حالا از Google Camera پشتیبانی می کنند

گوگل کمرا / Google Camera
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

تمام گوشی های موجود در بازار، برنامه محبوب دوربین گوگل یا همان Google Camera را پشتیبانی نمی‌کنند. دو گوشی می 8 و می میکس 2S شیائومی نیز از این قاعده مستثنی نبودند، تا این که آپدیت MIUI China 8.11.8 معرفی شد.

اپلیکیشن Google Camera (گوگل کمرا) یکی از بهترین برنامه های شخص ثالث دوربین است که می‌توانید آن را دانلود کنید. عمده ترین دلیلش شاید این باشد که گوگل کمرا موارد سنگین را به خوبی اجرا می‌کند، مخصوصا اگر صحبت از دوربین سری گوگل پیکسل در میان باشد. در واقع کاری که گوگل انجام داده کنار هم گذاشتن یک نرم افزار قوی در کنار یک سخت افزار عالی است.

از یک سال پیش تا به الان برنامه‌نویسان و توسعه دهندگان اپلیکیشن‌ها به دنبال راهی هستند که بتوانند از این برنامه در گوشی های دیگر نیز استفاده کنند. دلیلش هم ساده است: گوگل کمرا بر روی تمام گوشی‌ها کار نمی‌کند. دلایل زیادی برای اجرا نشدن این برنامه روی گوشی‌های مختلف وجود دارد که می‌توان نام برد. برای مثال اگر یک گوشی پیکربندی صحیح Camera2 API نداشته باشد برنامه بر روی آن اجرا نخواهد شد. گاهی نبود یا از دست رفتن برخی کتابخانه‌های موجود در سیستم باعث به وجود آمدن این مشکل می‌شوند. شیائومی می میکس 2S و شیائومی می 8 از آن دسته گوشی‌هایی هستند که این برنامه را پشتیبانی نمی‌کردند. اما به لطف MIUI China 8.11.8 این مشکل حل شده است.

xiaomi-mi-mix-2s / می میکس 2S

MIUI China 8.11.8 هفته گذشته به صورت بتا برای دو گوشی مذکور منتشر شد. به کمک این بسته ویژگی Night Scene دوربین شیائومی می میکس 3 به هر دو گوشی می میکس 2S و می 8 اضافه شد؛ البته تمام قضیه به این جا ختم نمی‌شود. کاربران به سرعت دریافتند که به کمک MIUI China 8.11.8، گوگل کمرا نیز در این گوشی ها اجرا می‌شود. اگر چه عملکرد آن در مقایسه با گوشی های دیگر  ضعیف تر بود و گوگل کمرا در این گوشی ها یا با مشکل یا با تاخیر اجرا می‌شد. به علاوه ویژگی Night Sight به طور کامل از کار می‌افتاد؛ اما با به روز رسانی اخیر MIUI China 8.11.8 تمام مشکل حل شده است و کاربران می‌توانند آخرین نسخه Google Camera را دانلود کرده و بدون مشکل خاصی استفاده کنند.

night sight

حالت Night Sight گوگل یک ویژگی بسیار عالی است. به همین سبب، بیشتر تولید کنندگان دوست دارند نسخه ای مشابه آن بر روی محصولات خود داشته باشند. توجه داشته باشید برای این که برنامه Google Camera روی گوشی اجرا شود باید از آخرین نسخه به روز شده MIUI China 8.11.8 استفاده کنید. اما نکته جالب و هیجان انگیز خبر این است: زمانی که نسخه جهانی MIUI China 8.11.8 منتشر شد، بدون نیاز به روت می‌توان از تمام ظرفیت گوگل کروم بهره برد. اگر از آخرین نسخه MIUI China 8.11.8 استفاده می‌کنید برای دانلود گوگل کمرا به این لینک بروید و از داشتن و استفاده از این برنامه بر روی گوشی خود لذت ببرید.

سخن پایانی

برای اخبار بیشتر از دنیای فناوری با پلازا همراه بمانید، شما همچنین می‌توانید در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها