سامسونگ استفاده از تم های رایگان را در گوشی های گلکسی محدود کرد

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

سامسونگ در آپدیتی جدید اعلام کرد که گوشی‌ های گلکسی، فقط به مدت چهارده روز به تم‌های رایگان دسترسی خواهند داشت و پس از آن تم گوشی به پیش‌فرض تغییر خواهد کرد.

در طی یک بروزرسانی جدید، شرکت سامسونگ اعلام کرد که دیگر برخی از کاربران گوشی‌های هوشمند گلکسی به تم‌های نامحدود رایگان دسترسی نخواهند داشت. در عوض، با بروزرسانی اندروید به نسخه 9 (پای) به چهارده روز استفاده رایگان از هر تم، محدود خواهند شد. این یک قانون اختیاری قابل تغییر نیست و تمام توسعه دهندگان را تحت تأثیر قرار می‌دهد و باید از آن تبعیت کنند.

درحالیکه این آپدیت در برخی گوشی‌های هوشمند گلکسی اس 9 اتفاق افتاده، در هفته‌های آینده (یا ماه‌های آینده) در تمام دستگاه‌های سامسونگ اتفاق خواهد افتاد. طبق مطالبی که کاربران در توییتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی در همین راستا به اشتراک گذاشته‌اند، این آپدیت در اوایل همین هفته برای برخی از کاربران آمد و به سرعت در تعدادی از دستگا‌های اندرویدی ظاهر شد.

تم سامسونگ گلکسی / Samsung Galaxy Themes

بر اساس آپدیت سامسونگ، «این تم‌های رایگان، فقط تا چهارده روز بعد از بکارگیری قابل استفاده هستند و بعد از اتمام این زمان، صفحه اصلی (Home Screen) بصورت خودکار به تم پیش‌فرض Touchwiz (تم no theme) تغییر خواهد کرد. قبل از تغییر تم صفحه نمایش به تم پیش‌فرض، دو اعلان را به شما نمایش می‌دهیم تا قبل از این اتفاق، تم خود را تغییر دهید.» این دو اعلان، اولی یک روز قبل از تغییر و دومی 10 دقیقه قبل از تغییر ظاهر خواهند شد.

همچنین بخوانید :

این آپدیت شامل تم های پیشنهادی هم می‌شود که البته ابن مورد بی‌شباهت به تبلیغات هم نیست؛ بنابراین کاربران بدون هیچ گزینه‌ی دوم و دیگری هم نمی‌مانند. این آپدیت‌ها تمام کاربران را مجبور به استفاده از تم متفاوت یا استفاده نکردن از تم می‌کند.

واضح است که سامسونگ قصد دارد کاربران بیشتری برای استفاده از تم‌ها پول پرداخت کنند. حرکات این‌چنینی برای این ترتیب داده شده‌اند تا کاربران تم‌ها را عوض کنند و زمانی طول بکشد تا خلاقیت‌های توسعه دهندگان را کشف کنند. اما این روش، مؤثر نخواهد بود.

این تغییرات، بجای سوق دادن کاربران به استفاده از این موتور تم در دستگاه‌های سامسونگ، آن‌ها را به استفاده نکردن از تم سوق می‌دهد؛ یا این که کاربران را به سمت فروشگاه گوگل پلی هدایت می‌کند تا در آنجا برنامه‌های لانچر اندرویدی با تم‌های رایگان بدون محدودیت زمانی پیدا کنند. اگر کاربران، تم بخواهند، انجام ندادن این کار برایشان بسیار آسان است.

سخن پایانی

حتی اگر شما از دستگاه سامسونگ متأثر از اخبار بالا، استفاده نمی‌کنید، توصیه می‌کنیم نگاهی اجمالی به لیست اخیر لانچرها داشته باشید (که مربوط به ماه مارس سال جاری است و هنوز هم لیست بسیار خوبی از لانچرها برای اندروید است، که نحوه اجرای اندروید را به نحوه خوبی تغییر می‌دهند). در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022