صندوق خیریه جف بزوس 97.5 میلیون دلار برای کمک به بی خانمان ها اهدا کرد

Jeff Bezos / جف بزوس
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

آمازون در بلندپروازی جدیدش قصد افتتاح دومین دفتر مرکزی خود در آمریکا را دارد اما در این مسیر با مخالفت‌هایی روبرو شده‌ است. در همین راستا جف بزوس تصمیم گرفته 97.5 میلیون دلار برای کمک به بی خانمان ها اختصاص دهد.

جف بزوس مدیر عامل آمازون روز سه‌شنبه از 24 سازمان به عنوان دریافت‌کنندگان ۹۷.۵ میلیون دلار وجهی نام برد که در قالب پروژه انسان‌دوستانه جدید او به این سازمان‌ها جهت کمک به بی‌خانمان‌ها اختصاص یافته‌ است.

این خبر دو هفته بعد از آن منتشر می‌شود که آمازون اعلام کرد دومین دفتر خود در آمریکای شمالی را در یکی از شهرهای لانگ آیلند ایالت نیویورک و یا آرلینگتون ایالت ویرجینیا افتتاح خواهد کرد. این تصمیم آمازون موجب ایجاد نگرانی در ساکنین این مناطق شده‌ بود، چرا که موجب از بین رفتن مسکن ارزان قیمت در این نواحی می‌شود.

به گفته وبسایت فوربز برای اولین بار در 24 سال گذشته، بیل گ‍یتس دیگر صدرنشین فهرست 400 ثروتمند آمریکا نیست. بیل گیتس که ارزش خالص دارایی‌های او 97 میلیارد دلار است، امسال جایگاهش را به مدیر عامل آمازون، جف بزوس که ارزش خالص دارایی او معادل 160 میلیارد دلار است، واگذار کرده است. حالا بنیان‌گذار مایکروسافت در جایگاه دومین ثروتمند آمریکا ایستاده است.

بزوس که ثروتمندترین فرد دنیای مدرن با ثروتی بیش از ۱۲۵ میلیارد دلار است صندوق خیریه Day One را با هدف جمع‌آوری ۲ میلیارد دلار در سپتامبر راه‌اندازی کرد. در آن زمان بزوس اعلام کرد که پول جمع‌آوری شده بین صندوق خیریه Day One برای خانواده (با هدف کمک به خانواده‌های بی‌خانمان) و صندوق خیریه Day One برای مراکز آموزشی (با هدف ساخت مدارس پیش‌دبستانی عام المنفعه با کیفیت برای اقشار کمتر برخوردار جامعه) تقسیم خواهد شد. اعلامیه امروز برای دریافت‌کنندگان وجوه مربوط به Day One برای خانواده بود. سازمان‌های دریافت‌کننده این وجوه در ۱۶ ایالت مختلف آمریکا قرار دارند.

سخن پایانی

برای اخبار بیشتر از دنیای فناوری با پلازا همراه بمانید، شما همچنین می‌توانید در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها