قابلیت EKG در بروزرسانی watchOS 5.1.2 به اپل واچ اضافه خواهد شد

اپل واچ / apple watch
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

خبرهای منتشر شده حاکی از این است که قابلیت اندازه‌گیری الکتروکاردیوگرام اپل واچ یا همان EKG در به‌روزرسانی بعدی سیستم عامل watchOS 5.1.2 در دسترس کاربران آمریکایی قرار خوهد گرفت.

زمانی که کمپانی اپل از نسل چهارم اپل واچ رونمایی کرد، به وجود قابلیت جدیدی در این نسل جدید از ساعت‌های هوشمند خود که تاکنون در هیچ ساعت هوشمند دیگری استفاده نشده است پرده‌برداری کرد. این ساعت‌ هوشمند در قاب پشتی خود مجهز به الکترودهایی است که کاربران با استفاده از آن قادرند تا اندازه‌گیری‌ الکتروکاردیوگرام یا همان EKG را انجام دهند. متاسفانه این قابلیت از زمان عرضه این ساعت‌ هوشمند تا به امروز در دسترس کاربران نبوده است و انتظارها برای عرضه این ویژگی بسیار پیشرفته در به‌روزرسانی‌های آینده و فعال‌سازی آن برای کاربران روزبه روز بیشتر می‌شود. حال، با توجه به اطلاعات منتشر شده انتظار می‌رود تا به‌روزرسانی 5.1.2 سیستم عامل watchOS به‌روزرسانی مذکور باشد و در آن شاهد فعال‌سازی این قابلیت در نسل چهارم ساعت‌ هوشمند اپل واچ باشیم.

اپل واچ 4 / Apple Watch 4

اخبار منتشر شده در رابطه با فعال شدن این قابلیت در به‌روزرسانی بعدی watchOS توسط MacRumors منتشر شده است، اما این منبع در اطلاعات منتشر شده توسط خود از تاریخ عرضه این به‌روزرسانی برای اپل واچ‌ها صحبتی به میان نیاورده است.

این قابلیت به کاربران این اجازه را می‌دهد تا با استفاده از الکترودهای قرار گرفته در پشت اپل واچ اندازه‌گیری EKG را انجام دهند. این فناوری جدید ارائه شده باعث افزایش توانایی ساعت‌های هوشمند به منظور اندازه‌گیری میزان ضربان قلب کاربران خواهد شد. اپل برای استفاده از این فناوری جدید تاییدیه درجه دو FDA را از ایالات متحده آمریکا دریافت کرده است.

پیشتر کمپانی اپل نیز به این موضوع اشاره کرده بود که استفاده از این قابلیت تنها در مناطقی عرضه خواهد شد که این کمپانی تاییدیه استفاده از آن را در آن منطقه گرفته باشد. طبق شواهد و اطلاعات منتشر شده، اپل در حال حاضر تاییدیه استفاده از این فناوری را تنها از کشور آمریکا گرفته است و در صورتی که شما در کشور دیگری غیر از ایالات متحده آمریکا زندگی می‌کنید، به‌روز رسانی سیستم عامل اپل واچ شما به نسخه watchOS 5.1.2 این قابلیت را برای شما به ارمغان نخواهد آورد. اگرچه بدون شک اپل برای عرضه این قابلیت جدید در مناطق دیگر و اخذ تاییدیه از کشورهای متعدد تلاش خواهد کرد.

سخن پایانی

برای اخبار بیشتر از دنیای فناوری با پلازا همراه بمانید، شما همچنین می‌توانید در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها