آیفون ۱۰ آر پرفروش‌ ترین گوشی در بین آیفون‌ های ۲۰۱۸ شناخته شد

پرفروش ترین آیفون 2018 / Best selling iPhone 2018
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

با توجه به فروش کمتر از انتظار آیفون‌های ۲۰۱۸ و تصمیم اپل برای کاهش تولید این گوشی‌ها، آیفون ۱۰ آر رتبه نخست پرفروش‌ترین آیفون‌ ۲۰۱۸ را بخود اختصاص داد.

اخبار فناوری نشان می‌دهند که میزان فروش آیفون‌های جدید اپل کمتر از حد انتظار بود. ظاهرا میزان فروش بقدری پایین بود که اهالی کوپرتینو تصمیم به کاهش تولید این مدل‌ها گرفتند. براساس تازه‌ترین اخباری که کمپانی اپل اعلام کرده است گوشی آیفون ۱۰ آر (iPhone XR) پرفروش‌ترین آیفون ۲۰۱۸ است.

گریگ خوزویاک (Greg Joswiak) جانشین بازاریابی محصولات اپل اعلام کرده است که آیفون ۱۰ آر پرفروش‌ترین گوشی در میان آیفون‌های ۲۰۱۸ است. براساس گفته‌های این مدیر اجرایی اپل، آیفون ایکس‌ آر از زمان عرضه به بازار یعنی مهرماه (اکتبر) بیشترین میزان فروش در میان مدل آیفون‌ها را بخود اختصاص داده است. صدرنشینی که با توجه به کاهش تولید مدل آیفون‌های ۲۰۱۸ اپل تا حدی عجیب بود. البته گریگ به تعداد دقیق فروش آیفون ۱۰ آر اشاره نکرده و تنها با چند جمله کوتاه به پرفروش بودن این مدل آیفون اشاره دارد:

آیفون ۱۰ آر از زمان عرضه رسمی به بازار در رتبه نخست پرفروش‌ترین‌ آیفون‌ها قرار گرفته است و سیر فروش ثابتی را دنبال می‌کند.

کوپرتینویی‌ها در شهریورماه (سپتامبر) دو گوشی آیفون ۱۰ اس (iPhone XS) و آیفون ۱۰ اس مکس (iPhone XS Max) را برای فروش با قیمت پایه 999 دلار و 1099 دلار به بازار عرضه کردند. پس از آن نوبت به آیفون 10 آر رسید که با قیمت پایه 749 دلار در مهرماه سال جاری وارد بازار فروش شد.

iPhone XR Red Product/ آیفون 10 آر قرمز

جالب اینجاست که علیرغم عرضه این گوشی‌ها، همچنان آیفون 8 (iPhone 8) و آیفون 8 پلاس (iPhone 8 Plus) بعلاوه آیفون 7 (iPhone 7) و آیفون 7 پلاس (iPhone 7 Plus) نیز در بازار فروش عرضه می‌شدند. با توجه به اینکه قیمت آیفون 7 از 449 دلار شروع می‌شود اخبار جدید نشان می‌دهند که بیشتر مشتریان گوشی‌های جدیدتر را به مدل ارزان‌تر ترجیح می‌دهند اما لزوما هم سراغ آیفون گران‌قیمت 10 اس نمی‌روند. با این تفاسیر بهترین گزینه آیفون ۱۰ آر خواهد بود.

نایب رئیس بخش بازاریابی محصولات اپل همچنین اعلام کرد که این کمپانی قصد دارد روز شنبه 10 آذر (1 دسامبر) به‌مناسبت روز جهانی ایدز (World AIDS Day) 1 دلار از تمام خریدهای اپل پی (Apple Pay) در اپل استور (Apple Store)، وب‌سایت اپل (Apple.com) یا خریدهایی که از طریق اپلیکیشن اپل استور انجام می‌شوند را تا تاریخ 16 آذر (7 دسامبر) به انجمن حمایت از ایدز اهدا کند.

همچنین کمپانی اپل بمناسبت سی‌امین سالگرد روز جهانی ایدز قصد دارد تمام 125 لوگوی موجود در اپل استور را به رنگ قرمز دربیاورد. کمپانی اپل با هدف کمک به بنیاد ایدز یک نسخه قرمز رنگ (Red Product) از آیفون‌هایش تولید می‌کند که درصدی از فروش این محصول به حمایت از بیماران ایدزی اختصاص دارد. مدل قرمز آیفون ۱۰ آر همزمان با عرضه این گوشی رونمایی گردید.

البته در رونمایی مشخص نشد که چه میزان از درصد فروش این مدل قرار است به مبارزه با بیماری ایدز اختصاص یابد. نایب رئیس بخش بازاریابی محصولات اپل تا بحال اشاره‌ای به تولید مدل قرمز آیفون 10 اس یا 10 اس مکس نکرده است.

سخن پایانی

برای اخبار بیشتر از دنیای فناوری با پلازا همراه بمانید، شما همچنین می‌توانید در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022