یک گربه از دید لنز دوربین گوشی های هوشمند معروف بازار چگونه به نظر می رسد؟

عکس گوشی / Phone picture
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در این مطلب، یکی از کارشناسان سایت CNET با دوربین گوشی های هوشمند معروف بازار اقدام به گرفتن عکس‌های جالبی از گربه خود کرده که مقایسه‌ جالبی را به تصویر می‌کشد.

همچنین بخوانید :

نمونه تصویر با دوربین گوشی های هوشمند معروف

پاتریک هولند (Patrick Holland)، کارشناس سایت CNET در مطلبی به بررسی کیفیت عکس‌های گرفته شده توسط دوربین گوشی‌های هوشمند معروف در بازار کرده است. در طول دو سال گذشته، هولند ده‌ها گوشی مختلف از گوشی‌های پرچمدار همچون آیفون 10 اس و پیکسل 3 گرفته تا مدل‌های قیمت مناسب همچون موتو جی 6 را مورد آزمایش قرار داده است. این کارشناس علاقه خاصی به گربه خود، «استلا» دارد. شاید مبنای این مطلب علمی نباشد، اما مقایسه تفاوت‌های تصاویر در هر گوشی بسیار جالب است.

 

آیفون 4 (iPhone 4)

نگاه کنید، یک گربه روی اجاق گاز است! این عکس با دوربین گوشی آیفون 4 گرفته شده است. این مدل یکی از قدیمی‌ترین گوشی‌های موجود در این مجموعه است، اما کیفیت عکس بسیار بالا است.

عکس گوشی / Phone picture

 

آیفون 5 اس (iPhone 5S)

در این مجموعه تعداد زیادی از عکس های استلا در حالت خوابیده وجود دارد. در اینجا او در کنار مک بوک ایر خوابیده است. این عکس با دوربین گوشی آیفون 5 اس گرفته شده که موقعیت بسیار تاریک را به خوبی درآورده است.

عکس گوشی / Phone picture

 

آیفون 6 اس پلاس (iPhone 6S Plus)

یک بالش گرم و نرم، جایی عالی برای استراحت یک بچه گربه است. در این عکس دوربین آیفون 6 اس پلاس به خوبی توانسته نور سفید زمینه را در صحنه به نمایش درآورد. در قسمت زمینه، به تصویر ساختمان که از پنجره باز مشخص است، دقت کنید. البته لازم به ذکر است که میزان نویز زیادی در قسمت سایه روی دیوار سمت چپ وجود دارد.

عکس گوشی / Phone picture

 

آیفون 6 اس پلاس (iPhone 6S Plus)

این هم یک تصویر دیگر از گوشی آیفون 6 اس پلاس. این بار استلا مشغول گرفتن حمام آفتاب است!

عکس گوشی / Phone picture

 

آیفون 7 (iPhone 7)

در دوربین آیفون 7 ارتقای خوبی در زمینه محدوده پویایی یا Dynamic Range صورت گرفت. در تصویر زیر، نگاهی به موهای استلا در بیندازید که چقدر باکیفیت به تصویر کشیده شده است.

عکس گوشی / Phone picture

فایل زیر تصویر گیف جالبی است که توسط دوربین آیفون 7 گرفته شده و استلا در کنار بازی سوپرماریو اودیسه نشسته است.

عکس گوشی / Phone picture

 

آیفون 8 (iPhone 8)

آیفون 8 دوربینی عالی در خود دارد، اما این دوربین زیر سایه مدل بعدی خود در آیفون 10 قرار گرفته، در حالی که هر دو از یک استاندارد مشابه برخوردار هستند. در تصویر زیر می‌بینید که استلا خیلی دوست دارد روی شانه آدم‌ها چرت بزند.

عکس گوشی / Phone picture

 

آیفون 8 پلاس (iPhone 8 Plus)

این هم یک عکس دیگر از استلا در حال چرت زدن. پیش از این اشاره کردیم که استلا علاقه خاصی به چرت زدن دارد. این تصویر به خوبی قابلیت بسیار بالای HDR را در گوشی آیفون 8 پلاس نشان می‌دهد.

عکس گوشی / Phone picture

 

آیفون 10 (iPhone X)

حتی گربه‌هایی که مدل عکاسی هستند نیز گاهی دوست ندارند، از آنها عکس گرفته شود! این عکس با دوربین آیفون 10 گرفته شده است.

عکس گوشی / Phone picture

 

آیفون 10 اس (iPhone XS)

عکس زیر در حالت پرتره با دوربین آیفون 10 اس گرفته شده است.

عکس گوشی / Phone picture

 

آیفون 10 اس مکس (iPhone XS Max)

تصویر زیر هم یک نمونه عکس است که با دوربین آیفون 10 اس مکس در حالت پرتره گرفته شده است. استلا در این عکس از عروسک خود محافظت می‌کند.

عکس گوشی / Phone picture

 

گوشی کت اس 61 (Cat S61)

نمونه زیر، یک تصویر حرارتی است که با دوربین گوشی کت اس 61 گرفته شده است. در این عکس استلا منتظر است تا به او غذا بدهند! این گوشی دارای دوربین حرارتی کمپانی Flir است و می‌تواند درجه حرارت‌های مختلف را به صورت تصویر درآورد.

عکس گوشی / Phone picture

 

گلکسی نوت 8 (Galaxy Note 8)

با استیکرهایی که دوربین سامسونگ در مدل گلکسی نوت 8 دارد، استلا شبیه به شخصیت‌های گروه موسیقی برادران بلوز (Blues Brothers) شده است.

عکس گوشی / Phone picture

 

گلکسی اس 9 (Galaxy S9)

این تصویر استلا نشان می‌دهد تا چه حد دوربین گوشی گلکسی اس 9 سامسونگ با دیافراگم دوگانه‌اش عالی عمل می‌کند. اتاق در این صحنه بسیار کم نور بود. اما این گوشی به صورت خودکار به حالت دیافراگم عریض‌تر (f/1.5) درآمد و تصویری واقعا عالی از او گرفت.

عکس گوشی / Phone picture

 

گلکسی اس 9 پلاس (Galaxy S9 Plus)

یکی از فناوری‌های مورد علاقه بسیاری از کاربران، قابلیت تصویربرداری با صحنه آهسته یا اسلوموشن است. هنگامی که گلکسی اس 9 پلاس عرضه شد، در آن قابلیت سوپراسلوموشن ارائه گردید که باعث خوشحالی بسیاری از کاربران بود. در ویدیوی زیر که با گوشی گلکسی اس 9 پلاس گرفته شده، حرکت گربه لحظه‌ای عالی را به تصویر کشیده است.

 

گلکسی نوت 9 (Galaxy Note 9)

یکی از نقاط ضعف دیافراگم دوگانه در محصولات سامسونگ آن است که وقتی به دیافراگم سریع‌تر سوئیچ می‌شود، تصاویر به خاطر تاری حرکت، ممکن است درست به چشم نیاید. در این تصویر گرفته شده توسط گلکسی نوت 9، استلا پایش را دراز می‌کند، اما هنگامی که این تصویر با فناوری کاهش نویز ترکیب می‌شود، حرکت باعث می‌شود تا تصویر به صورت نرم و ملایم دیده شود.

عکس گوشی / Phone picture

 

وان پلاس 5 (OnePlus 5)

تصویر زیر نیز یکی از عکس‌های گرفته شده از استلا در حالت پرتره با دوربین گوشی وان پلاس 5 است. دوربین این گوشی، به خوبی توانسته استلا را از پس‌زمینه خود جدا نماید، حتی در شرایطی که زمینه پشت او نور کمی دارد.

عکس گوشی / Phone picture

 

وان پلاس 6 (OnePlus 6)

تصویر زیر نیز یکی از تصاویر حالت پرتره گرفته شده توسط دوربین گوشی وان پلاس 6 است. نورپردازی در این عکس بهتر است، همچنین حالت پرتره این عکس نیز در مقایسه با وان پلاس 5 بهتر است.

عکس گوشی / Phone picture

 

پیکسل 2 (Pixel 2)

این هم یک تصویر حالت پرتره دیگر. این بار عکس توسط دوربین گوشی گوگل پیکسل 2 گرفته شده است. جزئیات زیادی در چهره استلا دیده می‌شود.

عکس گوشی / Phone picture

 

پیکسل 2 ایکس ال (Pixel 2 XL)

این تصویر توسط دوربین گوشی گوگل پیکسل 2 ایکس ال گرفته شده است. این عکس استلا یکی از جالب‌ترین عکس‌های گرفته شده از او به شمار می‌رود.

عکس گوشی / Phone picture

 

پیکسل 3 (Pixel 3)

در عکس زیر، استلا روی یک آیپد ایر 2 دراز کشیده است. این تصویر که توسط پیکسل 3 گرفته شده، جزئیات مناسبی را ارائه کرده است.

عکس گوشی / Phone picture

 

هواوی پی 20 پرو (Huawei P20 Pro)

در تصویر زیر که توسط دوربین هواوی پی 20 پرو گرفته شده، استلا زیر پتو رفته تا چرت بزند!

عکس گوشی / Phone picture

 

ایسوس راگ فون (Asus Rog Phone)

استلا علاقه خاصی به استفاده از محصولات اپل به عنوان بالش دارد. در این تصویر که توسط گوشی ایسوس راگ فون گرفته شده، او روی آیفون 10 اس مشغول چرت زدن است.

عکس گوشی / Phone picture

 

ریزر فون 2 (Razer Phone 2)

عکس زیر از پایین تنه استلا و پاهای او توسط گوشی ریزر فون 2 گرفته شده است. حالت HDR در این مدل نسبت به مدل ریزر فون سال گذشته، بهتر شده است.

عکس گوشی / Phone picture

 

رد هیدروژن وان (Red Hydrogen One)

هنگامی که با گوشی رد هیدروژن وان یک عکس سه بعدی گرفته می‌شود، این گوشی یک نوع تصویر دوبعدی نیز ذخیره می‌کند که در زیر مشاهده می‌کنید.

عکس گوشی / Phone picture

 

موتو جی 4 پلی (Moto G4 Play)

شاید باورتان نشود که تصویر زیر با دوربین یک گوشی دارای قیمت پایین گرفته شده است. ببینید که دوربین گوشی موتو جی 4 پلی تا چه حد توانسته جزئیات کاملی از موهای روی بدن استلا را به تصویر بکشد.

عکس گوشی / Phone picture

 

موتو ای 4 (Moto E4)

دوربین‌های به کار رفته روی گوشی‌های ارزان قیمت همه جا هستند، موتورولا گوشی‌هایی ارزان قیمت می‌سازد که کیفیت تصویری مناسبی نیز ارائه می‌نماید. تصویر زیر توسط گوشی موتو ای 4 گرفته شده است.

عکس گوشی / Phone picture

 

موتو جی 5 پلاس (Moto G5 Plus)

در اینجا، گوشی موتو جی 5 پلاس نمایی از فناوری محدوده پویایی یا Dynamic Range خود را به تصویر کشیده است. البته، این فناوری قابل رقابت با گوشی‌های آیفون و یا پیکسل نیست، اما با این حال، باز هم کیفیت بالایی دارد. به خصوص وقتی که ببینید قیمت این گوشی صدها دلار ارزان‌تر از گوشی‌های پرچمدار دیگر است.

عکس گوشی / Phone picture

 

موتو جی 6 و موتو جی 6 پلی

تصاویر زیر که در کنار هم آمده، از سری گوشی‌های موتو هستند و تصویر سمت چپ برای موتو جی 6 و تصویر سمت راست برای گوشی موتو جی 6 پلی است. تصویر جی 6 دارای محدوده پویایی بهتر و همین طور نویز کمتر است.

عکس گوشی / Phone picture

 

آلکاتل آیدل 4 اس (Alcatel Idol 4S)

در تصویر زیر نیز که با گوشی آلکاتل آیدل 4 اس گرفته شده، باز هم استلا در حال خوابیدن به تصویر کشیده است. کیفیت این تصویر مشابه با گوشی آیفون 4 است که سال‌ها قبل عرضه شده بود.

عکس گوشی / Phone picture

 

آلکاتل آیدل 5 اس (Alcatel Idol 5S)

این هم یک تصویر که با گوشی آلکاتل آیدل 5 اس گرفته شده است. کیفیت این تصویر برای یک گوشی ارزان قیمت بسیار مناسب است.

عکس گوشی / Phone picture

 

گوشی کوداک اکترا (Kodak Ektra)

باز هم یک عکس از چرت زدن استلا را مشاهده می‌کنید که این بار توسط گوشی کوداک اکترا گرفته شده است. رنگ‌های مختلف در موهای استلا بسیار خوب به تصویر کشیده است.

عکس گوشی / Phone picture

 

سونی اکسپریا ایکس کامپکت (Sony Xperia X Compact)

انگار استلا عکسی برای صفحه کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی گرفته است! این عکس توسط گوشی سونی اکسپریا ایکس کامپکت گرفته شده است. دوربین روی این گوشی کوچک به شکل خارق‌العاده‌ای خوب است. به جزئیات، محدوده پویایی و همین طور کمترین میزان نویز توجه نمایید.

عکس گوشی / Phone picture

سخن پایانی

برای اخبار بیشتر از دنیای فناوری با پلازا همراه بمانید، شما همچنین می‌توانید در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 66.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.7 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 20 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 18.9 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 14.675 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 14.672 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400