انیمه سریالی بر اساس سری فیلم های Blade Runner در حال ساخت است

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

یک سریال انیمه ای بر اساس سری فیلم‌های Blade Runner (بلید رانر) در حال ساخت است و داستان آن قرار است بین فیلم اول و دنباله آن یعنی فیلم Blade Runner 2049 اتفاق بیفتد. هنوز تاریخ رسمی پخش این انیمه سریالی مشخص نشده است.

درست است که فیلم Blade Runner 2049 (بلید رانر 2049) فروش چندان بزرگی در جدول باکس آفیس به دست نیاورد، اما فیلم از نظر ساختار، اثری جاه‌طلبانه با جلوه‌های ویژه فوق‌العاده‌ای بود که توانست نظر اکثریت منتقدان را به خود جذب کند. گرچه ساخت فیلم سوم به این زودی‌ها اتفاق نمی‌افتد، اما اخیراً خبری منتشرشده است که یک انیمه سریالی بر اساس سری فیلم‌های Blade Runner در حال تولید است.

بنا بر گزارش وب‌سایت ورایتی (Variety)، عنوان این مجموعه Blade Runner: Black Lotus (بلید رانر: لوتوس سیاه) نام دارد و از 13 اپیزود 30 دقیقه‌ای تشکیل می‌شود‌. ماجراهای این مجموعه در سال 2032، یعنی بین فیلم نخست و دنباله‌ی آن اتفاق می‌افتد و شاهد حضور برخی از شخصیت‌های شناخته شده دنیای بلید رانر در آن خواهیم بود.

بخش تلویزیونی کمپانی فیلم‌سازی Alcon Entertainment، سرمایه‌گذار اصلی این انیمه سریالی خواهد بود که این کمپانی حقوق سری فیلم‌های Blade Runner، شبکه Adult Swim (ادالت سویم) و شبکه پخش‌کننده آنلاین Crunchroll را در اختیار دارد. شبکه Adult Swim نسخهٔ دوبله‌شده انگلیسی مجموعه را در سرتاسر جهان (به‌استثنای قارهٔ آسیا) پخش خواهد کرد و Crunchroll هم آن را به دست همه اعضای خود در سراسر جهان خواهد رساند.

فیلم Blade Runner 2049 / بلید رانر 2049

انیمه سریالی Blade Runner: Black Lotus (بلید رانر: لوتوس سیاه) توسط شینجی آراماکی (Shinji Aramaki) و کنجی کامیاما (Kenji Kamiyama) کارگردانی می‌شود که هر دو اخیراً در ساخت نسخه بازسازی‌شده انیمه کلاسیک Ghost in Shell (شبح درون پوسته) با هم کارکرده‌اند. شینیچیرو واتانابه (Shinichiro Watanabe) نیز تهیه‌کنندگی این انیمه را برعهده خواهد گرفت که از آثار کارتونی ماندگارش می‌توان به Cowboy Beshop (بیشاب کابوی) اشاره کرد. این اولین بار نیست که واتانابه بر روی دنیای بلید رانر کار می‌کند، وی کارگردانی و نویسندگی فیلم کوتاه Blade Runner Black Out 2022 را بر عهده داشته که در واقع پیش درآمد فیلم Blade Runner 2049 بوده است.

در مصاحبه‌ای، کارگردان هنری کمپانی Adult Swim، آقای جیسون دی مارکو (Jason DeMarco) در مورد انیمه در حال ساخت بلید رانر گفت:

اولین باری که فیلم بلید رانر 1982 را دیدم، فقط یازده سال سن داشتم. این‌یکی از بهترین فیلم‌های زندگی من است. اینکه بتوانم با اشخاص با استعدادی که در اختیارداریم، چیزهای بیشتری از این دنیا کشف کنم، تحقق یک رویا است.

سخن پایانی

هنوز تاریخ رسمی پخش انیمه سریالی Blade Runner: Black Lotus مشخص نشده است. نظرات خود را در پلازا با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022